Soutěž o Ženu s dranžírákem – vyhodnocení

Ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha jsme pro vás připravili soutěž o novinku Daniely Mičanové – Ženu s dranžírákem, neobvyklé knižní spojení povídek a receptů. Soutěž včera skončila. Kdo se může těšit na knihu?

Micanova_Dranzirak

 

Anotace:
Poezie a dobré jídlo odjakživa kráčí ruku v ruce, ale jak je tomu s dobrým jídlem a prózou? Pravdu se pokusila odhalit moravská spisovatelka, náruživá čtenářka a vášnivá kuchařka Daniela Mičanová.
Třicet povídek s jídlem v hlavní roli slouží jako předvoj třiceti praktickým receptům. Všechny patří ke stálému rodinnému repertoáru, jsou ověřené léty, v některých případech dokonce generacemi. Na své si přijdou zarputilí masožravci i vegetariáni, milovníci sladkých pamlsků, začátečníci, pokročilí, zastánci svěžího a rychlého vaření, ba i sofistikovaných omáček.
Posnídáte s Fantomem Opery, dopřejete si rajskou polévku ve společnosti Čachtické paní, poobědváte s rodinou Addamsových, povečeříte se slečnou Marplovou. Čeká vás humorno až černohumorno, detektivno, strašidelno, fantastično, ale především mlsno.
Kuchařku ocení zejména milovníci jídla s příběhem, kteří se rádi pobaví a potom (nebo přitom) si připraví něco dobrého.

 

Soutěžní otázky:
1) Co je to dranžírák?
2) Který upírský román Daniely Mičanové vyšel letos v létě jako e-book?
3) Kolik je v knize Žena s dranžírákem receptů?

 

Správné odpovědi:
1) nůž
2) Alexander
3) 30

 

Do soutěže přišlo 36 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: A. Viciánová z Prachatic.

Blahopřejeme.