Nové knihy v angličtině za červenec 2015

Červenec přinesl na zahraniční knižní pulty přes čtyřicet nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich, včetně přehledu titulů ze sérií vydávaných v češtině.

 

Keri Arthur: Wicked Embers

Druhý díl urban fantasy série o Emberly Pearsonové, fénixovi schopném proměnit se v člověka… a se schopností předvídat blížící se smrt.
Světem se dál šíří šarlatová smrt, virus stvořený při nepovedeném vládním experimentu, jenž měl izolovat enzymy, díky kterým jsou upíři nesmrtelní. Emberly a její partner Jackson Miller zoufale touží nalézt lék dřív, než virus zaplaví celý svět.
Jejich mise je ale v ohrožení, když Emberly v jedné ze svých vizí spatří blížící se hrozbu. Stvoření z popela a stínů šíří chaos a smrt. Emberly se tak musí spolehnout na své schopnosti a znalosti, aby ukončila jeho krvavé tažení – i kdyby to znamenalo, že při tom obětuje sama sebe…

 

Vyšlo: 7. 7.; GR

 

 

Robert Brockway: The Unnoticeables

Andělé existují, a nejsou nesobečtí a milující. Ale stráží nás. Dívají se, jak žijeme naše životy, analyzují naše vzorce chování. A když je najdou, tyto vzorce zjednoduší, odstraní ty nadbytečné, a problém, který pro ně představujete vy, vyřeší.
Carey se ta představa moc nelíbí. Coby punker žijící v New Yorku roku 1977 je už znechucený tím, jak podivná děcka s nepopsatelnými tvářemi unášejí jeho přátele. Historky o monstrech, kteří žijí v kanálech, jsou mu ukradené, stejně jako to, že v punkové společnosti řádí nezničitelní psychopatové. Chce jenom pít laciné pivo a vyhýbat se rvačkám.
Kaitlyn neví, co má dělat se svým životem. Přišla do Hollywoodu v roce 2013, aby se stala komparzistkou, ale předchozí noci se ji pokusil sníst kluk, který do ní byl zakoukaný, její nejlepší kamarádka zmizela a před jejím domem stojí anděl.
Ať už měla se svým životem jakékoli plány, měla by jich dosáhnout v těch posledních minutách, které z jejího života zbývají.
Andělé existují. Stejně jako démoni. Jsou jedno a to samé. Je na Careym a Kaitlyn, aby je zastavili. Mají v rukou přežití lidské rasy.
Jsme, a to my všichni, fakt v háji.

 

Vyšlo: 7. 7.; GR

 

 

Rachel Caine: Ink and Bone

Úvod do nové YA série The Great Library.
Alexandrijská knihovna přežila zkoušku časem a je nyní přítomna v každém větším městě. Proměnila se však v nemilosrdnou a nesmírně mocnou korporaci, která ovládá tok vědomostí přerozdělovaný masám. Alchymie umožňuje Knihovně předávat obsah těch největších děl historie zákazníkům bez čekání, samotné vlastnictví knih je ovšem striktně zakázáno. Jess Brightwell věří v užitečnost Knihovny, ale velká většina jeho znalostí pochází z nelegálně vlastněných knih, které si opatřuje jeho rodina operující na černém trhu. Jess je poslán na trénink do Knihovny, aby se zde stal jejich špiónem. Pouhou neopatrností přitom vytvoří přístroj, který by mohl změnit svět, a zjišťuje, že vedení Knihovny si cení uchování svého monopolu víc než lidského života – každého, kdo se proti nim postaví, čeká upálení za živa.

Vyšlo: 7. 7.; GR

 

 

Yasmine Galenorn: Flight from Death

První díl nové urban fantasy série.
Jsem Shimmer, modrý dračí kožoměnec. Kvůli jednomu omylu mě vyhostili z říše draků, takže teď musím pracovat pro Alexe Redcliffa, upíra, kterému patří vyšetřovací magická agentura Noční let. Takže teď se nejen musím přizpůsobit životu na Zemi, ale pokaždé, když se jen otočím zády, se nás někdo snaží zabít. A co hůř, Alex je vážně sexy. Víte ale, co se říká: v lásce a při lovu odměn je povoleno vše…
Když Alexe kontaktuje starý přítel s tím, že v penzionu v Port Townsen ve státě Washington straší, napadlo nás, že nás čeká normální odlov ghúla. Jenže naše vyšetřování se rychle změní v boj o život, když jsme odkryli tajnosti kolem osmdesát let staré vraždy, prokletého domu a temným silám, které v něm vězní nadpřirozené síly. Abychom zabránili hrozící katastrofě, musíme zrušit kletbu a rozzlobené duchy uložit zpět k jejich odpočinku.

Vyšlo: 7. 7.; GR

 

 

Jessica Day George: Silver in the Blood

První díl nové YA série.
New York, konec 19. století. Dacia a Lou si nikdy nepřály dozvědět se pravdu o vlastním původu. Namísto toho vždy dávaly přednost klepům a zkazkám o své tajemné rumunské rodině. Obě však už dosáhly sedmnácti let a nemají na výběr, musí se vypravit do vzdálené země, aby se setkaly s příbuznými, našly pro sebe vhodné manžely a především konečně odhalily tajemství Drápu, Křídla a Kouře. Ať chtějí nebo ne, patří k lidem schopným měnit svou podobu a nyní nadchází čas, aby naplnily proroctví, které od nich vyžaduje akceptování tohoto dědictví. Pokud to ale udělají, co se z nich nakonec stane?

Vyšlo: 7. 7.; GR

 

 

 

Donna Hosie: The Devil’s Intern

„Jak jsi umřel?“ Tak zní nejpopulárnější otázka v pekle a Mitchell Johnson na ni odpovídá od chvíle, kdy ho v sedmnácti srazil autobus a on nečekaně skončil v podsvětí. Nyní pracuje v pekelné účtárně a stejně jako ostatní si dělá starosti s objemem příchozích, kteří jsou sem dolů posíláni. Vždyť ani peklo není nafukovací. Jednoho dne Mitchell náhodou zaslechne své nadřízené, jak se baví o možnosti nouzového vyřešení problému pomocí zařízení umožňující cestování časem a uvědomí si, že s takovou technikou by mohl změnit historii a zabránit vlastní smrti. Jeho plán se však podstatně zkomplikuje v momentu, kdy se k němu přidají tři jeho nejlepší přátelé – viking Alfarin, Elinor z Londýna 17. století a Melissa ze San Francisca šedesátých let.

Vyšlo: 1. 7.; GR

 

 

D. B. Jackson: Dead Man’s Reach

Čtvrté pokračování historické paranormální série z počátků dějin Spojených států.
Boston, 1770. Město, v němž panuje napětí mezi rebely a těmi, kdo zůstali věrni Británii, se proměnilo v sud se střelným prachem. A jeden muž je ochoten škrtnout zápalkou, jen aby došel kýžené pomsty.
Přítomnost britských jednotek ztěžuje zlodějíčkům jejich živnost. Ethan Kaille tak musí přijímat zakázky, které by jinak odmítl, například strážit britský obchod před nájezdy patriotů. Když pak jeden britský voják zajde příliš daleko a zabije malého chlapce, i Ethan uváží, jestli je tahle práce opravdu pro něj. Ještě více zneklidňující se skutečnost, že v městě sílí nepokoje a násilí, a i Ethan se často ocitá uprostřed šarvátek.
A pak Ethan zjistí, že někteří nepřátelé nechtějí zůstat pohřbení… a nic je nezastaví, aby Ethanovi zničili život. I kdyby to znamenalo ohrozit životy všech v Bostonu, včetně lidí, které Ethan nade vše miluje.

Vyšlo: 21. 7.; GR

 

 

 

Rachel A. Marks: Darkness Brutal

První díl YA série The Dark Cycle.
Dětství pro Aidana O’Linna skončilo v okamžiku, kdy se stal svědkem vraždy své matky. Za vše mohl démon, který zároveň označil Aidanovu malou sestru Avu Temnotou. Od té doby se každé tři roky démon vrací do Los Angeles, aby se Avu pokusil definitivně získat do své moci. Aidanovi se zatím dařilo ji ochránit, ale oba se přitom museli smířit s přežíváním na ulici. V zoufalství se Aidan obrátí o pomoc k tajemnému vůdci skupiny teenagerů, kteří stojí za natáčením internetové reality show o nadpřirozených jevech LA Paranormal. Doufá, že v jejich společnosti bude Ava alespoň na chvíli v bezpečí. Když se tady ale setká s Karou, dívkou, která dokáže splétat čarovné obrazce z čiré energie, probudí v sobě netušenou sílu a nevědomky tím odstartuje novou kapitolu ve válce sil Světla a Temnoty.

Vyšlo: 1. 7.; GR

 

 

Kristen Painter: The Werewolf Meets His Match

Vítejte v Nocturne Falls, kde se Halloween slaví po celý rok. Pro turisty jsou upíři, vlkodlaci a poletující chrliči jen fraškou, pro nadpřirozené obyvatele je město jejich domovem.
Vlkodlačka Ivy Kincaidová opravdu nepočítala s tím, že hned první večer po příjezdu do Nocturne Falls skončí za mřížemi. Výhodou je, že si nemusí hledat žádný motel, nevýhodou je, že na muže, kterého si sem přijela vzít, udělá první dojem skrze mříže své cely. Tak si Ivy vážně nepředstavovala, že se seznámí se zapřisáhlým nepřítelem její smečky… a jejím snoubencem.
Šerif (a vlkodlak) Hank Merrow je potomkem alfy smečky. Celý život se připravoval na to, že jednoho dne stane v jejím čele. A k tomu patří i svatba, jež zpečetí křehké spojenectví. Hank je odhodlán dostát své povinnosti, i kdyby to znamenalo připoutat se k ženě, o niž nemá žádný zájem.
Ale Ivy není vůbec taková, jak Hank čekal. Divoká a krásná, odhodlaná stejně jako on, aby jejich manželství už kvůli míru mezi smečkami fungovalo. Problém je, že Ivy má tajemství, které by mohlo zničit vše, co je Hankovi drahé… včetně jeho počínající lásce k Ivy samotné.

Vyšlo: 1. 7.; GR

 

 

Natasha Pulley: The Watchmaker of Filigree Street

Píše se rok 1883 a telegrafista Thaniel Steepleton se jednoho dne vrátí z práce domů do svého skromného londýnského bytu, aby zde našel ležet na polštáři zlaté kapesní hodinky. O šest měsíců později mu tento tajemný předmět zachrání život, když ho odláká pryč ze Scotland Yardu okamžik předtím, než zde vybuchne bomba. Thaniel se proto vydává po stopách tvůrce hodinek a nachází Keitu Moriho, laskavého a osaměle žijícího japonského emigranta. Mori se zdá neškodný, nevysvětlitelné události, které následují po setkání s ním, ale ukazují na to, že rozhodně něco skrývá. Když se navíc do vyšetřování celého případu atentátu zaplete mladá vědkyně Grace Carrowová, Thaniel se musí rychle rozhodnout, v koho svěří svoji důvěru.

Vyšlo: 14. 7.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Lara Adrian: Bound to Darkness (Midnight Breed #13) … vydává Brána
  • Richard Kadrey: Killing Pretty (Sandman Slim #7) … vydává Polaris