Čarodějové, čarodějnice, čarodějčata II – Raistlin Majere

Loni se po něm Dardalionovi stýskalo, tak letos nejlepšího temného čaroděje/mága nevynecháme.
Raistlin Majere se objevuje v sérii Dragonlance od Margaret Weis a Tracy Hickman.

Weis_RaistlinMladý čaroděj Raistlin složil zkoušku ve věži vysoké magie jako jeden z nejmladších čarodějů. Za své schopnosti platí Raistlin vysokou cenu, magie mu ničí velmi chatrné zdraví. Rachitické tělo mladého čaroděje vypadá, jako by se mělo každou chvíli zlomit, a Raistlin musí neustále pít lektvary, které mu udržují aspoň zbytek sil. Neustále vykašlává krev a zimničně se třese. Jeho pleť zezlátla a kovově se leskne. Černé zorničky jeho očí mají tvar přesýpacích hodin a duhovky nazlátlou barvu. Na cokoliv se podívá, to vidí pomalu umírat.

Většina přátel mu nevěří a mají k tomu dobrý důvod. Jediný, kdo o Raistlinovi nikdy nepochybuje, je jeho bratr Karamon, který se o neduživého Raistlina od mládí stará. Ctižádostivý čaroděj začíná svou pouť s červeným pláštěm značícím neutrální čaroděje, postupně se však přikloní k temné magii a změní plášť v černý. Jeho ambicí je stát se jediným bohem na Krynnu.

Přestože je neuvěřitelně ctižádostivý a arogantní, i v něm se občas hne svědomí a snaží se zachránit svět, i když bude vždycky tvrdit, že to dělá kvůli vlastnímu prospěchu, a nikoliv kvůli lidem, kterými pohrdá. Cítí se chytřejší než všichni ostatní a nemůže lidem zapomenout, že se mu v dětství posmívali kvůli jeho neduživosti. Podle některých pověstí má Raistlin dceru, ale tyto zvěsti nejsou potvrzené.

„Vzpomínáte si, jak jsme se před pěti lety loučili?“ začal Raistlin. „Můj bratr a já jsme se vydávali na cestu tak tajnou, že jsem dokonce ani vám, drazí přátelé, nemohl říct, kam míříme.“
V mírném hlase zazněla stopa sarkasmu. Tanis se kousl do rtu. Raistlin nikdy – za celý život – žádné „drahé přátele“ neměl.
„Par-Salian, hlava mého řádu, mě vybral, abych podstoupil Zkoušku,“ pokračoval Raistlin.
„Zkoušku!“ ohromeně zopakoval Tanis. „Ale tys byl příliš mladý. Kolik ti bylo – dvacet? Zkoušku podstupují jenom čarodějové, kteří roky a roky studovali…“
„Umíš si představit, jak jsem byl pyšný,“ chladně řekl Raistlin, popuzený, že ho přerušili. „Můj bratr a já jsme putovali na tajné místo – k bájným Věžím Vysoké magie. A tam jsem Zkoušku složil.“ Pak čaroděj hlubším hlasem dodal. „A tam jsem málem zemřel!“ (Draci podzimního soumraku, str. 25)