Hanina Veselá: Studená krev

Psionička. Nekromantka. Zrzka. Paní Magna z Plaveny. Magnólie. Dobrodružka, kterou její cesty vedou na moře i do neprostupných džunglí, kde smrt sežráním faunou a flórou není nejhorší možností.

Vesela_Studena_krevMnoho pátků uplynulo od chvíle, kdy Magnólie odešla z Plaveny. Od té doby zažila nejedno dobrodružství, ale stejně přijala zakázku od mocného druida, aby z nadvlády Drika Oranžového osvobodila jednoho padlého druida a vrátila ho k jeho lidem. Drikův palác není zrovna nejmírumilovnější místo. Nechybí intriky Drikovy milenky, odporné zvířecí kreatury oživené magií ani nebezpečné rostliny křížící Magně plány. Samozřejmě druid, kterého má odvést, má své vlastní plány. A ke všemu Drik Oranžový, temný druid i drak v jedné osobě, nalézá v Magnólii zalíbení.

Jak dlouho dokáže Magnólie vydržet, než se dostane do smrtelného průšvihu? Je to Magnólie, takže odpověď je vcelku jednoduchá. Moc dlouho ne. I tentokrát se její úkol vyvíjí úplně jiným směrem, než by si představovala, ale rozhodně z toho nemá deprese. Naopak se z maléru snaží vybruslit s drzostí sobě vlastní.

Hanina Veselá opět využila českého herního světa Asterionu, kam po knize Magnólie a démon situovala další příběh zrzavé nekromantky. Její hrdinka disponuje úžasně bohatým slovníkem, ale v krizových situacích dokáže využít pudu sebezáchovy a chladné mysli. Rozhodně není skalní příznivkyní násilí, ale když není vyhnutí, tak za sebou dokáže nechat i mrtvoly.

Studená krev je přibližně stostránková novela. Na svou délku nevypadá, protože příběh utíká neskutečně rychle. Neustále se něco děje a čtenář nedostane chvilku času na oddech a orientaci v intrikách. Na druhou stranu Hanina Veselá nechala spoustu otázek nezodpovězených a Studená krev může působit jako vystřižený kousek z mnohem delšího celku.

Pokud toužíte po dalším dobrodružství s psioničkou a nekromantkou Magnólií, tak  Studená krev je to pravé.

Ukázka

Vydalo: Mytago, 2013

E-book volně ke stažení na www.palmknihy.cz