Keri Arthur: Volání úplňku

Atlantu má pevně pod palcem nájemná žoldnéřka Kate Danielsová. V Tri-Cities strká svůj nos do nadpřirozených potíží kojotka Mercy Thompsonová. V St. Louis se kolem dlaků i upírů motá federální šerif Anita Blakeová. V Praze dohlíží na situaci upírka Tina Salo. Své drsné děvče má i Austrálie. Seznamte se v prvním příběhu z devítidílné série od Keri Arthur se zaměstnankyní Direktoria jiných ras, Riley Jensonovou.

Arthur_volani-uplnkuRiley má trochu starosti, protože cítí, že její bratr – dvojče, který pracoval v utajení na případu Direktoria, má potíže, ale zatím nejsou životu nebezpečné. Bohužel v minulých měsících za záhadných okolností zmizelo deset strážců Direktoria a pouze z několika se našlo pár kousků. Když Riley po náročném dni dorazí domů, nestačí se divit, protože na schodech najde úplně nahého sexy upíra, který hledá jejího bratra, ale netuší proč, neboť dočasně ztratil paměť. Brzy se v ohrožení ocitá i sama Riley.

Pro své okolí jsou Riley a Rhoan pouze spolubydlící a členové jedné vlkodlačí smečky. I když Rhoan poněkud zupírovatěl a Riley působí jako normální vlkodlak. Ve skutečnosti jsou to dhampíři. Děti, které se narodily vlkodlačici stižené měsíční horečkou a čerstvě povstalému upírovi. Riley Jensonová pracuje pro Direktorium jiných ras (vládní organizace na pomezí policie a armády, která pátrá po všem nelidském a její agenti občas pracují jako vyšetřovatelé, jindy jako soudci, porota a kat zároveň), ale na rozdíl od svého bratra Rhoana není strážce. Nelibuje si v zabíjení, takže pracuje jako sekretářka, holka pro všechno. Skvěle vychází se svým nadřízeným Jackem Parnellem, který šéfuje divizi strážců, i přestože je upír jako většina zaměstnanců Direktoria. Naopak neskutečně jí jde na nervy nejlepší ze strážců, poněkud nelibě vonící a zvrhlý Gautiere.

Ženská v její funkci musí být oprsklá, aby přestála spolupráci s protivnými upíry. A práce pro Direktorium má tu výhodu, že může upravit svůj pracovní rozvrh, když se blíží měsíční horečka – týden před úplňkem, kdy si všichni vlkodlaci užívají divokého sexu. Dokud se vlkodlaci nespárují na celý život, tak vykazují divoké promiskuitní chování, nemají problém s vlkodlačími orgiemi a permanentně mají víc než jednoho milence. Riley je žhavá zrzka a aktuálně střídá dva milence. Oba jsou hluboce za vodou, ale Talon je arogantní, dominantní sobec a Misha je tajnůstkář. Na své muže Riley zrovna nemá moc štěstí, obzvlášť když se zaplete s upírem Quinnem.

Keri Arthur vytvořila svět, kde vedle sebe žijí nadpřirozená stvoření jako upíři, vlkodlaci, kožoměnci, osoby s magickým talentem a lidé. Na jejich soužití dohlíží Direktorium jiných ras, protože ne vždy spolu všechny strany vycházejí v míru a poklidu. Upíři mají poměrně přísnou hierarchii a na vrcholu žebříčku stojí ti nejstarší, nejmocnější a nejnebezpečnější. Naopak ti dole hodně často končí kvůli svému nevhodnému chování jako oběti strážců. S věkem se u upírů rozvíjejí různé další schopnosti, obzvlášť, když se upírem stane někdo, kdo nebyl nikdy pouhým člověkem. Vlkodlaci se dělí do několika smeček podle barvy a v nich se formují užší rodinné skupiny, které většinou drží pospolu, ale když dojde na měsíční horečku, tak je každý vlkodlak dobrý, hlavně když je sex super.

Volání úplňku není žádný slabý čajíček. Nechybí násilí, akce ani smyslná erotika. Občas se Riley mezi akcí zapomene při nějakém tom vášnivém sexu a občas vypadají její plány šíleně chaoticky, takže mizí veškerá logika a čtenář přemýšlí, proč se některé věci musí řešit zrovna takhle. Na rozdíl od jiných urbanek není v románu od Keri Arthur alfou a omegou magie, ale prostor dostává i klasická věda, experimenty, klonování a genetický výzkum. Příběh neskutečně rychle utíká a čtenář jen výjimečně dostane čas popadnout dech.

Dobrodružství s Riley možná nesnese každý, zejména ti čtenáři, kteří mají problém s nadrženými hrdinkami s naprosto špatným vkusem na chlapy, ale všichni ostatní si s ní užijí ve Volání úplňku neskutečnou jízdu australským Melbourne.

Ukázka

Vydal: Fantom Print; 2013

Koupit knihu