Podzimní seriály – přehled

Zajímá vás, kdy startují na podzim vaše oblíbené seriály nebo jaké se letos objeví novinky? Cukýna a Marmeli pro vás vytvořily krátký přehled žánrových podzimních seriálů.

Městečko Haven
Série: 4.
Společnost: Syfy
Začátek: 13. 9. 2013
Hrají: Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour…
Seriál je natočený na motivy románu Stephena Kinga. Audrey Parker, agentka FBI, se při vyšetřování podivného úmrtí bývalého trestance dostává do podivného městečka. A protože miluje záhady a tuší, že v Havenu se něco děje, rozhodne se zůstat. Město totiž slouží jako útočiště pro lidi s nadpřirozenými schopnostmi.

 

Sleepy Hollow
Série: 1.
Společnost: FOX
Začátek: 16. 9. 2013
Herecké obsazení: Tom Mison, Nicole Beharie, Richard Cetrone…
Příběh je založen na legendě o bezhlavém jezdci, která se váže k městečku Sleepy Hollow.
Hlavní postavou bude Ichabod Crane ten je oživen a uvrhnut dvě a půl století v čase, aby zachránil lidstvo. Musí se stát novým parťákem současné šerifky a spolu s ní řešit záhady města, způsobené neustálou bitvou dobra se zlem. Ta trvá snad už od samotného založení městečka…

 

Once Upon a Time
Bylo nebylo
Série: 3.
Společnost: ABC
Začátek: 29. 9. 2013
Hrají: Jennifer Morrison, Jared Gilmore, Lena Parrilla…
Zlá královna uvrhla mocnou kletbou pohádkové bytosti do malého městečka Storybrooke ve světě lidí. Nemají o tom však ani potuchy, jelikož součástí kletby bylo i vymazání vzpomínek. Proto žijí nyní v poklidu své nové životy a není jim nic podezřelé. To však trvá jen do doby, než se na scéně objeví Emma Swan, emancipovaná žena z Bostonu a zároveň dcera královského páru – Prince Krasoně a Sněhurky. Právě ona je podle věštby jedinou osobou, která dokáže tuto kletbu zrušit. Podaří se jí navrátit pohádkové bytosti do jejich světa? A na co se můžeme těšit od 29. září? Do dějové linky nám přibude nový princ! Kdopak to asi bude?

 

The Vampire Diaries
Upíří deníky
Série: 5.
Společnost: CW
Začátek: 3. 10. 2013
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley…
Elena Gilbert je sedmnáctiletá středoškolačka v malém městečku Mystic Falls ve Virginii. Upír Stefan Salvatore se přestěhuje zpět do rodinného sídla, aniž by tušil, že by právě v Mystic Falls po více jak sto letech mohl nalézt svou dávnou lásku. Vše se zkomplikuje příchodem jeho mladšího bratra Damona, který netrpí příliš velkou disciplínou, a co víc – byl zamilován do stejné ženy. Boj o ni opět začíná. A na co se můžeme od 3. října například těšit? V první epizodě se nám představí nová postava páté série – Megan, nová a nechtěná spolubydlící Eleny a Caroline. Jakou roli v osudech našich hlavních protagonistů sehraje?

 

The Originals
Série: 1.
Společnost: CW
Začátek: 3. 10. 2013
Herecké obsazení: Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt…
Jedná se o spin-off TVD, v jehož čele budou stát Původní, mocná rodina prvních upírů.
Klaus Mikaelson, první hybrid upíra a vlkodlaka, se vrátil do New Orleans, města, které jeho rodina pomohla vystavět a z nějž ho před sto lety i se sourozenci Elijahem a Rebekou vyhnal jejich otec – lovec. Zpátky ho přitáhne záhadná informace, že v nadpřirozeném kotli, v nějž se proměnila Francouzská čtvrť, se na něj chystá past. Klause nicméně překvapí, že i po těch desetiletích, co byl pryč, se ve městě cítí jako doma.

 

Witches of East End
Série: 1
Společnost: Lifetime
Začátek: 6. 10. 2013
Hrají: Julia Ormond, Jenna Dewan-Tatum, Rachel Boston…
Freya, Ingrid i jejich matka Joanna ukrávají své magické nadání, ale věci vezmou nečekaný obrat, když se jedna z dcer zasnoubí s místním boháčem Dashem. Zároveň ji však přitahuje jeho problematický bratr Killian. Joannu navštívá její sestra Wendy, kterou už dlouho neviděla, a varuje ji, že se stane něco, co navždy změní osudy Beauchampovy rodiny. Přiměje Joannu, aby prozradila svým dcerám, že jsou nesmrtelné čarodějky s velkou mocí. Idylický život v malém městě se obrácí vzhůru nohama, protože pradávný nepřítel má v úmysluBeauchampovic rodinu zničit.

 

Beauty and the Beast
Kráska a zvíře
Série: 2.
Společnost: CW
Začátek: 7. 10. 2013
Hrají: Kristin Kreuk, Jay Ryan, Brian White…
Catherine Chandler pracuje jako detektiv na oddělení pro nevyřešené zločiny. Když byla dítě, přímo před jejíma očima jí neznámí vrazi zabili matku, a kdyby nebylo tajemného zachránce, byla by nyní mrtvá. Po několika letech se stane uznávanou policistkou a při vyšetřování vraždy ji cesty zavedou k doktorovi Vincentu Kellerovi, který je však podle záznamu již oficiálně několik let mrtvý. Co skrývá za tajemství? Podaří se Catherine najít vraha své matky? A na co se můžeme od 7. října těšit? I ve druhé řadě budou naše dvě hlavní protagonistky řešit případy spojené s mytologií, avšak již ne tak často, jak jsme byli zvyklí. Jaké tajemství nám svým pátráním ještě odkryjí?

 

Supernatural
Lovci duchů
Série: 9.
Společnost: CW
Začátek: 8. 10. 2013
Hrají: Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins…
Když se Sam, mladší z bratrů Winchesterů, rozhodne opustit svou rodinu a žít vlastní normální život, tak ještě netuší, že to nebude tak jednoduché, jak se mohlo na první pohled zdát. Se svým starším bratrem Deanem bojují proti nadpřirozenému zlu, které se usidluje na povrchu a napadá nevinné lidi. I nyní, po devíti letech, je čeká další nebezpečí. Budou schopni jej opět zvládnout a zabránit tak nevyhnutelné apokalypse? A na co se můžeme od 8. října těšit? Všechny fanoušky jistě potěší, že se mezi hlavní postavy vrátí naplno Castiel! Jaké osudy naše bratry ještě potkají?

 

American Horor Story
Série: 3.
Společnost: FX
Začátek: 9. 10. 2013
Hrají: Connie Britton, Dylan McDermott, Taissa Farmiga…
Více než tři sta let uplynulo od bouřlivých dnů čarodějnických procesů v Salemu. Ti, kterým se podařilo uprchnout, nyní čelí vyhynutí. Záhadné útoky proti jejich druhu se stupňují a mladé dívky jsou posílány do speciální školy v New Orleans, kde se učí, jak samy sebe uchránit. Mezi nimi je také Zoe, která skrývá vlastní děsivé tajemství. Fiona, která se dlouho ukrývala mimo dění, je znepokojena vlnou násilí a rozhodne se vrátit se do města. Je odhodlaná ochraňovat Coven a tvrdohlavě si stojí za tím, že odstraní každého, kdo se jí postaví do cesty.

 

Once Upon a Time in Wonderland
Série: 1.
Společnost: ABC
Začátek: 10. 10. 2013
Hrají: Sophie Lowe, Peter Gadiot, Emma Rigby…
Seriál je spin-offem k Once Upon a Time.
Mladá a krásná Alenka vypráví v době viktoriánské Anglie příběh o podivném místě, který se nalézá na druhé straně králičí nory. Neviditelná kočka, housenka kouřící vodní dýmku a hrací karty, které umí mluvit, to jsou jen jedny z mála nadpřirozených bytostí, které potkala při svém neuvěřitelném dobrodružství.

 

The Walking Dead
Živí mrtví
Série: 4.
Společnost: AMC
Začátek: 13. 10. 2013
Hrají: Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal…
Zombie apokalypsa pokračuje i ve čtvrté sezóně oblíbeného amerického seriálu Živí mrtví. Masová smrtící epidemie proměnila většinu lidí na Zemi v zombie, které jsou ovládány těmi nejzákladnějšími pudy. Jen malým skupinkám lidí se podařilo přežít. A nyní, po třech letech od vypuknutí apokalypsy, se opět vracíme k naší skupince přeživších a sledujeme jejich další překvapivé osudy. A na co nového se můžeme od 14. října těšit? Již v první epizodě se nám naskytne pohled na osudy zcela nové postavy Boba Stookeye v podání Lawrence Gilliard Jr., který před vypuknutím zombie apokalypsy sloužil v armádě jako lékař.

 

Dracula
Série: 1.
Stanice: NBC
Začátek: 25. 10. 2013
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Oliver Jackson-Cohen, Jessica De Gouw…
Stanice NBC se rozhodla vdechnout novou podobu staré legendě a oživit ji v podobě desetidílného seriálu. Kníže Dracula přijíždí do viktoriánského Londýna v roli bohatého amerického podnikatele, který předstírá, že má za cíl otevřít město moderní vědě. Obzvlášť se zajímá o elektřinu, která prosvětlí den – což se hodí někomu, kdo nemůže na slunce.
Dracula má ale i jiný důvod pro svou cestu: Ve skutečnosti jen touží proniknout do nejvyšší společnosti a zničit potomky těch, kteří se ho kdysi pokoušeli zabít. Plánované pomstě nestojí nic v cestě až do okamžiku, kdy potká dívku neuvěřitelně podobnou jeho dávno mrtvé lásce.

 

Grimm
Série: 3
Stanice: NBC
Začátek: 25. 10. 2013
Hrají: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch…
Detektiv z oddělení vražd Nick Burkhardt zjistí, že pochází z elitní linie Grimmů, kteří mají za úkol chránit lidstvo před stvůrami z mytologie.
Zatímco se snaží utajit nebezpečí svého dědictví před snoubenkou Juliette a parťákem Hankem, je čím dál víc zatažen mezi dávnověké soupeření a svazky světa Grimmů.

 

Lost girl
Dívka odjinud
Série: 4.
Stanice: Showcase
Začátek: 10. 11. 2013
Hrají: Anna Silk, Ksenia Solo, Kris Holden-Ried
Bo je nádherná a charismatická. A taky je to succuba. Nadpřirozená bytost, která se živí vysáváním sexuální energie z lidí, což občas může mít fatální následky. Poté, co odmítla společnost sobě rovných v jejich nadpřirozeném klanu, se z ní stavá vyvrženec, který pátrá po svém tajemném původu…

Zdroj: Serialzone.cz
Kompletní přehled startu seriálů najdete na Serialzone zde