Nové knihy za červenec 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc červenec přes sedmdesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které červencové zahraniční novinky můžeme očekávat také v českém vydání.

Novinky

all our pretty songs

 

Sarah McCarry: All Our Pretty Songs

Úvod lyrické YA trilogie o dvou nejlepších kamarádkách, jejich setkání s mladým muzikantem a prastarým zlem.
Aurora a vypravěčka příběhu spolu vyrostly. Každá má úplně jinou povahu, ale vždy tu byly jedna pro druhou. Až chvíle, kdy potkají Jacka, všechno změní a ony poprvé začínají o svém přátelství pochybovat. Obě se do kluka s úžasným hudebním talentem zamilují, aniž by tušily, že jejich konflikt může mít dalekosáhlejší důsledky, než si dovedou představit. Nejsou jediné, kdo se o Jacka začal zajímat.
Vyšlo: 30. 7.; GR

 

 

Kelsey Sutton: Some Quiet Place

Elizabeth Caldwellová necítí emoce… ona je vidí. Vidí, jak se kolem jejích spolužáků zhmotňují Touha, Provinění, Odvaha. V domě své dysfunkční rodiny vídá Zuřivost a Vztek. Všechny ztělesněné emoce jsou k Elizabeth přitahovány, protože ona se jejich vlivu nepoddává. Zůstává jediný – Strach. Je k ní přitahován, zoufale se snaží porozumět Elizabeth i tomu, co tolik ovlivnilo její život.
Oba, Elizabeth i Strach, cítí, že klíč k její minulosti je ukryt v obrazech, které našla ve stodole za domem. Když ji ale začne pronásledovat děsivý přízrak, Elizabeth ví, že musí tajemství o sobě i své minulosti odhalit co nejdříve. Dokáže ale důvěřovat Strachu, že ji ochrání?

Vyšlo: 8. 7.; GR

 

Pokračování sérií

 

Susan Dennard: A Darkness Strange and Lovely

Pokračování YA románu Something Strange and Deadly.
Píše se rok 1876 a Filadelfie se zvolna vzpamatovává z ničivé bitvy proti oživlým mrtvým. Zachránci města, tajemní Lovci duchů, odešli a nechali mladou Eleanor vyrovnat se s krutými následky. Potíže pro ni ale zdaleka nekončí, necromancer Markus se vrátil do města a jeho ďábelské plány přimějí Eleanor uprchnout do Paříže a znovu vyhledat pomoc Josepha, Jie a pohledného vynálezce Daniela. Když do okouzlující metropole dorazí, odhalí v tamních ulicí něco nového a smrtícího natolik, že brzy je dotlačena k volbě, která bude znamenat život nebo smrt pro každého kolem ní.
Vyšlo: 23. 7.; GR

 

 

Jennifer Estep: Midnight Frost

Pátý díl YA série z akademie Mythos.
Když se zdá, že to na akademii Mythos nemůže být nebezpečnější, objeví se jezdci chaosu. Byla to docela obyčejná noc strávená v knihovně starých rukopisů – dokud se mě jeden jezdec nepokusil otrávit. Dobrá zpráva je, že jsem pořád naživu. Špatná, že jezdec místo mě otrávil někoho jiného.
Všichni čekají, že povedu útok proti jezdcům, i když se stále vzpamatovávám z toho, co se stalo spartskému válečníkovi Loganu Quinnovi. Musím rychle najít protilék – jinak zemře nevinný člověk. Jediný známý lék se ale ukrývá v jistých děsivých ruinách – a tam na mě budou jezdci dozajista čekat.

Vyšlo: 30. 7.; GR

 

 

Yasmine Galenorn: Night Vision 
Čtvrté pokračování urban fantasy série o Cicely Watersové, čarodějce, kterou vítr poslouchá na slovo.
Kdysi dávno se upíři pokusili ovládnout temné fae a ukořistit pro sebe jejich magii. Výsledkem bylo stvoření nepřítele tak mocného, že si jeho sílu nedovedli představit ani oni sami. Nyní je Myst, temná královna Indigového dvora, dočasně zahnána a vládu nad fae se chystají převzít Zimní a Letní královna, což není nikdo jiný než Cicely a její sestřenice Rhiannon. Myst může být dočasně mimo hru, potíže tím ale nekončí. Geoffrey a Leo, dva zdivočelí upíři, dokázali osvobodit Krvavé orákulum a uvrhnout tak město New Forest ve Washingtonu do naprostého chaosu. A jakoby to nestačilo, Leovi se podaří unést Rhiannon. Cicely nezbývá než sjednotit svoje magické síly a vrhnout se do boje.
Vyšlo: 2. 7.; GR

 

 

Darynda Jones: Fifth Grave Past the Light

Pátý díl urban fantasy série o Smrtce Charley Davidsonové.
Charley nejspíš nevypadá tak, jak si lidé Smrtku obvykle představují, přesto přísahala, že svým povinnostem dostojí. Pochybnosti v ní začnou hlodat v okamžiku, kdy se do vedlejšího bytu nastěhuje Reyes Farrow, svůdný syn samotného Satana. Vzhledem k tomu, že je hlavním podezřelým v jejím novém případu, se od něj snaží držet stranou, dokud nezjistí, co se to tu děje. I když podle své terapeutky má poměrně slabou vůli.
U dveří jejího bytu se objeví mrtvá žena – ztracená, zmatená a vyděšená. Charley nezbývá, než požádat Reyese o pomoc. Zvláště, když se ukáže, že dalším cílem neznámého zabijáka je Charleyina sestra Gemma. Reyes je schopen pomoct, ale chce něco na oplátku: Charley. Její tělo i duši. A takovou cenu je Charley za bezpečí své sestry ochotna zaplatit.

Vyšlo: 9. 7.; GR

 

 

Sherrilyn Kenyon, Dianna Love: Rise of the Gryphon

Ve čtvrtém dílu urban fantasy série se Evalle Kincaidová pokusí ochránit své milované i svět před zkázou.
Aby zabránila genocidě, musí Evalle naplnit svůj osud§ ale za jakou cenu?
Evalle celý život bojovala proti všemu od trollů až po démony, ale nyní musí odhalit svou vlastní minulost. Odpovědi i zrádce jejího klanu se skrývá mezi nimi a snaží se otrávit a zničit celý svět smrtelníků i se všemi, které Evalle miluje. Čas se krátí a ti, které Evalle požádala o pomoc, se obracejí proti ní.

 

Vyšlo: 30. 7.; GR

 

Cecy Robson: A Cursed Embrace

Pokračování čarodějnické série Weird Girls.
Celia Wirdová a její tři sestry vypadají jako docela obyčejné dívky až na jeden drobný detail, jsou produktem kletby, která se tak úplně nepovedla a dala každé z nich jedinečné schopnosti, díky nimž jsou přeci jenom trochu…zvláštní. Až do nedávna se úspěšně bránily jakémukoliv zapletení do lokální upíří, vlkodlačí a čarodějnické mocenské hry v oblasti Lake Tahoe, potom co pomohly Mishovi, místnímu vůdci upírů, zachránit jeho rodinu, ale dál svoje schopnosti před nadpřirozenou komunitou skrývat nemůžou. Ne každý je ze sester čarodějek nadšený, a aby toho nebylo málo, Celiin vztah s alfou Arikem hrozí rozbít celou místní vlkodlačí smečku, která striktně trvá na dodržení čistoty své linie. K tomu někdo začíná vlkodlaky zabíjet a na Celii a její sestry se rozhodl zaměřit ještě jeden nečekaný, prastarý nepřítel.
Vyšlo: 2. 7.; G

 

 

Diana Rowland: White Trash Zombie Apocalypse

Třetí setkání s Angel Crawfordovou, takovou obyčejnou zombie od vedle.
Když se ve městě začne točit zombie film, běžný život jeho obyvatel nabere docela šílený směr a Angel najednou začne mít plné ruce práce při snaze dát všechno do pořádku. Opravdoví i falešní nemrtví se klátí po ulicích a právě na ní zůstává složit do sebe všechny části skládačky, odhalit o co tu jde a zachránit přitom sebe, svoje město a dost možná i celé lidstvo.
Vyšlo: 2. 7.; GR

 

 

 

 

Carrie Vaughn: Kitty in the Underworld

Dvanáctý díl urban fantasy série zasazené do Denveru.
Zatímco si město zvyká na nového upířího pána, Kitty dostane zprávu, že někdo neoprávněně vstoupil na teritorium místní vlkodlačí smečky, což se rovná výzvě její autoritě. Kitty sleduje cizí lykantropí pach až do hor, kde je zajata a uvězněna ve stříbrné kleci – pasti na vlkodlaky. Její věznitelé chtějí, aby se připojila do jejich řad a pomohla zastavit odvěkou bitvu mezi nadpřirozenými bytostmi – dobrovolně nebo násilím.

Vyšlo: 30. 7.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Ilona Andrews: Magic Rises (Kate Daniels #6) – vydává Fantom Print
  • Meg Cabot: Awaken (Abandon Trilogy, #3) – vydává Knižní klub
  • Kresley Cole: MacRieve (Immortals After Dark, #13) – vydává Baronet
  • Laurell K. Hamilton: Affliction (Anita Blake, Vampire Hunter, #22) – vydává Epocha
  • Richard Kadrey: Kill City Blues (Sandman Slim, #5) – vydává POLARIS