Cony a akce v 2. pololetí 2013

Letošní Festival fantazie už máme za sebou, ale možností setkávat se s fanoušky sci-fi, fantasy a hororu je i v druhém pololetí docela dost. V srpnu můžete zajít na Advik nebo na CONEC, v září se už tradičně koná Istrocon a CONiáš a ani organizátoři Koprconu, Fancity a Fénixconu nezahálejí.

ADVIK – 8. 8. – 11. 8. 2013
VIII. ročník mezinárodního festivalu Advik 2013 nabízí 4 dny strávené v Modré škole, v Praze 4 na akci s bohatým programem. V průběhu celé akce můžete navšívit paralelně běžící: sekce anime, komiksu, mangy a japonské kultury, prezentace a výstavy mangy a výtvarných děl, odborné přednášky o japonské kultuře, manze, anime, hrách, komiksech scifi a fantasy, besedy a příspěvky o japonské kultuře, soutěže o ceny v karaoke, cosplay, DDR, kreslení, příjemné posezení s přáteli v čajovně, baru či restauraci.

WEB: advik.cz

Conec_posterCONEC – 15. 8. – 18. 8. 2013
Conec je setkání fanoušků sci-fi, fantasy, horroru, seriálů, RPG, deskových her, asijských fenoménů atd.
Proběhne na ZŠ Kotlářská v Brně 15.8.-18.8. 2013.
Své si tu najdou jak staří fanovští mazáci, tak i conoví panicové. Po dobu setkání se můžete občerstvit v conovém bistru nebo ve školní jídelně. Na conu najdete čajovnu s vodními dýmkami, LARPy, volné hraní RPG, demonstrace deskovek, různé fanovské soutěže a samozřejmě pět hlavních programových linií.
Snažíme se držet starých conových tradic a nejdůležitější pro nás je přátelská a uvolněná atmosféra a samozřejmě dostatek zábavy. Z toho důvodu jsme se také rozhodli, že program i občerstvení budou non-stop po celou dobu conu.

WEB: con-ec.cz

ISTROCON – 13.9. – 15.9.2013
Mezinárodní festival IstroCon nabízí 3 dny strávené v Istropolise v Bratislavě s bohatým programem – sci-fi, fantasy, horor, filmy, soutěže a přednášky, kartové a stolní hry atd.

WEB: istrocon.sk

CONiáš 2013 aneb Život po životě – 21. září 2013
Letošní CONiáš tak bude věnován přitažlivému tématu živých mrtvých nebo, jak se lidově říká, zombíků.
Tento hororový subžánr se v současnosti těší velké popularitě a ani my nechceme zůstat pozadu. Celoroční bádání zužitkujeme v sobotu 21. září 2013. Zombícký con bude moderovat Martin Darion Antonín. Těšit se můžete na Pavla Renčína, Petru Neomillnerovou a další.

WEB: mlp.cz

FanCity_poster2013

FANCITY 25. 10. – 28. 10. 2013
FanCity 2013 proběhne ve dnech 25.-28.10. Na zatím neurčeném místě, v zatím neurčeném formátu. Více informací bude známo do konce srpna.

WEB: fancity.cz

KOPRCON 29.11. – 1.12. 2013
KoprCon 2013 se odehraje o víkendu 29. 11. až 1. 12. 2013 na tradičním místě, tedy v ZŠ dr. Milady Horákové. Chystáme pro vás, milovníky všech forem fantastiky, tu nejlepší možnou zábavu a především se chceme postarat o tradičně skvělou atmosféru. Oblíbené tematické linie doplníme zajímavými novinkami a postaráme se o to, abyste si jeden z posledních conů roku náležitě vychutnali.

WEB: cswu.cz

FÉNIXCON a PARCON 6.12 – 8.12.2013
Parcon – Fénixcon 2013 se koná v Brně v hotelu Slovan ve dnech 6. – 8. 12. 2013.
Parcon – setkání přátel a příznivců fantastiky, tj. žánrů science-fiction, fantasy, hororu, komiksu, PC her, mangy, larpu, hudby a všech dalších odnoží zábavy, či chcete-li raději moderního životního stylu současného člověka se letos poprvé koná v Brně.
Řady škarohlídů tvrdí, že fandom (správně Fandom), čili hnutí fanoušků a fanynek, je v současné době již mrtev, ovšem my, fanoušci a fanynky z Brna, si podle starého rčení: „Král je mrtev! Ať žije král!“ dovolujeme nejen tvrdit, ale i dokázat, že opak je pravdou.

WEB: fenixcon.cz