Nové knihy za květen 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc květen na šedesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které květnové zahraniční novinky můžeme očekávat také v českém vydání.

Novinky


Rosemary Clement-Moore: Spirit and Dust

První díl duchařské série pro dospívající.
Daisy Goodnightová dokáže mluvit s mrtvými. Narodila se tak. A je v tom dobrá. Dost dobrá, aby občas vypomohla policii vyřešit vraždu.
Ale pomáhat místním policistům s odloženými případy je jedna věc. Být odvolána z hodiny chemie a agenty FBI odvezena na místo vraždy v Minnesotě? To je něco úplně jiného.
Než stihne Daisy sláva stoupnout do hlavy, je už po krk v problémech. Duché promlouvají a jsou vyděšení. Nebezpečí hrozí další živé dívce. A když je Daisy unesena šéfem podsvětí, který se nebrání použití magie – a ani Daisy – aby získal, co chce, Daisy pochopí, že ta dívka na řadě je nejspíš ona.

Vyšlo 14.5, GR

 


Alyssa Day: The Cursed

První díl paranormální romantické série o boji mezi dobrem a zlem v ulicích New Yorku.
Luke Oliver je známým soukromým vyšetřovatelem. Nyní ale na povrch vyplouvá temné tajemství jeho minulosti – Liga černé labutě. Luke totiž není obyčejným soukromým očkem. Je Temný čaroděj.
S žádostí o pomoc se na něj obrací Rio Jonesová, jediná žena, kterou kdy miloval, ale odehnal ji, aby nepadla za oběť prokletí, které hrozí, že zničí jeho samotného. Luke si poté přísahal, že už ji nikdy nenechá odejít.
Spolu pomohou obnovit Ligu, aby zabránili temným silám ovládnout město. A budou potřebovat všechnu svou sílu i moc, aby zůstali naživu.

Vyšlo 7.5, GR

 


Katie MacAlister: Time Thief

První díl nové paranormální romantické série o cestovatelích časem.
Peter Faa je členem Hlídky a právě je na stopě hledanému vrahovi. Všechny stopy ale ukazují na jeho vlastní rodinu Cestovatelů.
Kiya Mortensen přežila zásah bleskem a nyní je odhodlaná udělat alespoň jednu věc ve svém životě správně. A pokud to znamená stát se hlídačkou pěti mopsíků na farmě v divočině Oregonu, tak ať. Zvláště když na jednoho člena její hostitelské rodiny je velice hezký pohled. Kdyby se jen mohla zbavit pocitu deja vu…
Když Peter zjistí, že jeho rodina krade Kiye její vlastní čas, jdou všechny ohledy stranou. A nejen proto, že to mezi nimi jiskří. Nedovolí, aby se cokoli, tajemství, lži nebo šílený vrah, stavělo mezi ně.

Vyšlo 7.5, GR

 


Chuck Wendig: The Blue Blazes

Seznamte se s Mookiem Pearlem.
Podsvětí plné zločinu? To on mu vládne.
Podsvětí plné nadpřirozených bytostí? To on mezi nimi loví.
Jak jde o kšeft, Mookieho nic nezastaví.
Když se mu ale postaví jeho vlastní dcera, musí vyměnit něco za něco…
Blue Blazes, první díl nové urban fantasy série se zločincem a gaunerem Mookiem Pearlem v hlavní roli. Vstupte do podsvětí plného kriminálních živlů, nadpřirozených bytostí, nové drogy, ktevá zviditelňuje neviditelné, a jedné dospívající dcery, která svému otci neustále odporuje.

Vyšlo 28.5, GR

 

Pokračování sérií


Jenn Bennett: Binding the Shadows

Třetí díl urban fantasy série o Arcadii Bellové, majitelce baru, kam krom lidí rádi zajdou i démoni.
Bývalá zlodějka a nyní barmanka Arcadia má za sebou těžký rok, ale jen tak si neodpočine. V městě se zvedne vlna zločinu, kterému neunikne ani Cadin bar – vyloupí ho skupina démonů se schopnostmi, které by neměli mít. Za pomoci svého partnera Lona Butlera chce Cady zjistit, kdo a proč sáhl na její majetek – ale podivným proměnám neunikli jen ti, po nichž Arcadia jde. Dokáže Cady najít stvůry ničící město, než se sama v jednu promění a zničí vše – a všechny – koho miluje? Pokud přežije, Arcadia už teď ví, že s životem, jak ho znala, se může rozloučit.

Vyšlo 28.5, GR

 

 


Emi Gayle: Day After

Druhý díl young adult série ze světa plného hrobek démonů, hnízd upírů, zářících andělů a sexy sirén.
Winn Thomas pronikl do světa plné nadpřirozených bytostí. Nic z toho, co si o nich kdy představoval, není pravda, naopak čelí všemu, čeho se kdy bál. Navíc je ke své přítelkyni připoután až do završení jejích devatenáctých narozenin. A právě čelí největší výzvě svého dosavadního života. Zatím toho on, ani jeho přítelkyně Mac Thorneová o mytologických bytostech moc nevědí. Což znamená, že za půl roku, až si Mac bude muset jednu podobu vybrat, nebude vědět, kterou.
Winn ale už má jasnou představu, v co se Mac nakonec promění – o čemž ona nemá ani tušení. Chce, aby si vybrala proměnu v člověka. Ať bude moci, nebo ne.

Vyšlo 6.5, GR

 


Rhiannon Held: Tarnished 

Druhé pokračování vlkodlačí urban fantasy série.
Silver se konečně stala družkou Andrewa Darea, ale zatím spolu nenašli smečku, kterou by mohli nazvat svou rodinou. Někteří Andrewovi přátelé ho povzbuzují, aby vyzval Roanokeho, vůdce vlkodlačích smeček na Východním pobřeží. Ale Andrew se zdráhá – smečky ve Španělsku mohou vyprávět o jeho násilném chování a časté ztrátě sebekontroly. A pak je tu Silver – vlkodlačka, která po mučení stříbrem již není schopna měnit svou podobu.
Spolu možná dokáží přestát všechny nástrahy, které na ně číhají.

Vyšlo 21.5, GR

 


Brigid Kemmerer: Spirit

Třetí díl young adult série.
Hunter Garrity chce jediné – mít už konečně klid. Tvrdou lekcí se naučil, že za své neobvyklé schopnosti musí zaplatit cenu. A že si nemůže dovolit mít nepřátele.
Přesto se v nich topí až po uši. Proti němu stojí jeho vlastní děda, bratři Merrickovi, kteří si myslí, že je podvedl. A Calla, vypočítavá vědma, která ho chce využít jako návnadu.
A pak je tu Kate Sullivanová, nová studentka na jeho škole. Není jeho nepřítel. Je milá. Vtipná. A sexy. Ale i ona má své úmysly.
V okolí Huntera začínají proplouvat na povrch schopnosti, které by měly zůstat utajeny, a Hunter pochopí, že se schyluje k něčemu strašnému. Zjistit, co se chystá, ale znamená, že musí nejprve najít někoho, komu může věřit…

Vyšlo 28.5, GR

 


Bec McMaster: Heart of Iron

Druhý díl paranormální steampunkové série z viktoriánského Londýna.
Lena Toddová je dokonalou špionkou. Nikdo by nepředpokládal, že koketující debutantka sympatizuje s hnutím za vyhlazení londýnské modrokrevné smetánky. Ani Will Carver, jediný muž, kterého si nedokázala omotat kolem svého prstíku, a jediný muž, na jehož polibky nikdy nezapomene.
Will, který přežil útok vlkodlaka a nyní je považován sotva za víc než otroka modrokrevných, se o politiku nezajímá. Když ale najde zakódovaný dopis pro Lenu, uvědomí si, že je Lena v průšvihu. Aby ji ochránil, musí o ní zjistit pravdu.
Lidstvo se chystá k válce s modrokrevnými a Lena s Willem závodí o čas – a o armádu robotů – aby zabránili krveprolití dříve, než bude pozdě. Brzy si uvědomí, že nebezpečí pro ně neznamená jen blížící se revoluce, ale také jejich vzájemná přitažlivost.

Vyšlo 7.5, GR

 


Lynn Viehl: Nightbound

Třetí pokračování paranormální romantické série.
Beaumaris z Yorku má mnohá tajemství. Nikdo z lidí neví, že je nesmrtelníkem přísahajícím Rytířskému řádu, a nikdo z jeho bratrů neví, že má poloviční krev a coby dítě byl zachráněn z otroctví.
Brilantní archeoložka Aly Stuartová je nechvalně proslulá svými neortodoxními teoriemi – zvláště těmi týkajících se řádu Templářů – a nemá ani tušení, že právě tento řád platí její výzkum. Když je jí od jejího tajemného mecenáše poslán velice dobře vypadající asistent – který ji má ve skutečnosti chránit – je překvapena, jak silnou přitažlivost k němu pocítí.
Pak ale objeví starobylý templářský artefakt a musejí věřit sobě navzájem, aby zabránili lidstvu bažícímu po nesmrtelnosti ve válce s nesmrtelníky, která by zničila celý svět.

Vyšlo 7.5, GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Rachel Caine: Fall of Night (Upíři z Morganville #14) – vydává Brokilon
  • Nancy Gideon: Prince of Shadows (Čistá krev #8) – vydává Fragment
  • Charlaine Harris: Dead Ever After (Sookie Stackhouse #13) – vydává Baronet
  • Kevin Hearne: The Grimoire of the Lamb (Kroniky železného druida #0.4) – vydává Laser-books
  • Alex Flinn: Towering (Beastly #4) – vydává Moba.