Když Černého jestřába sestřelí X-meni…

Military urban fantasy, jaká tu ještě nebyla! Nakladatelství FANTOM Print vydá v příštím týdnu první díl série Stínové operace Mykea Colea pod názvem Kontrolní bod. Máte rádi drsné akční příběhy, v nichž to do zubatých a drápatých bestií nepraží jeden utahaný hrdina (který musí za týden zachránit osm světů), ale kde se o tuhle hodinářskou práci se spoustou oceli podělí členové hned celého komanda? Tak to jistě znáte Asfalt Štěpána Kopřivy nebo Lovce monster Larryho Correii.

Cole_Kontrolni-bod

 Pokud vám to přijde jako příliš dietní nabídka, máme pro vás dobrou zprávu: Američan Myke Cole si při zvedání stokilových závaží během řady válečných operací řekl, že se k výše zmíněným přidá do holportu a napsal román Kontrolní bod.

A na nováčka odvedl naprosto precizní a profesionální práci, kterou si užijí nejen příznivci kvalitních příběhů s atraktivní zápletkou, ale také všichni fandové do střílení, hektolitrů krve a jadrných hlášek. A samozřejmě také všichni ti, kteří zbožňují subžánr „military“ v jakékoli podobě.

Hrdina + autor = bratři ve zbrani

Proto si nezapomeňte obout pevné boty, obléct si maskáče a pořádně se osadit dostatečnou výzbrojí. A pokud by se vám zdálo, že jsou vaše magické schopnosti na takové úrovni, aby se vypořádaly s čímkoli neznámým, co vám skočí do cesty, možná se budete mýlit. V tomhle světě se budete muset spolehnout i na své druhy ve zbrani – a doufat, že nedopadnete jako hlavní hrdina románu, Oscar Britton. Toho totiž, kromě nadpřirozených nepřátel, pronásledují i jeho kolegové…

 

Myke Cole se brzy po svém debutu vyhoupl mezi špičku současné fantastiky. Poklony se mu dostalo i od zavedených spisovatelů. Peter V. Brett, autor i u nás ceněných fantasy románů Tetovaný a Pouštní Kopí, podotýká: „Tenhle román je mix filmu Černý jestřáb sestřelen a komiksových X-Menů. Jsou na něm jasně vidět autorovy válečné zkušenosti.“ A jeden z předních autorů military sci-fi, Jack Campbell, dodává: „Spojte Věčnou válku a Svět čarodějnic a dostanete příběh člověka, který se snaží najít smysl ve válce, se kterou nikdy nechtěl mít nic společného.“

Magie, speciální jednotky, nepřátelé na vlastní i druhé straně barikády, a osamělý muž, speciálně vycvičený válečník, kterého zajímá jediné: přežít. To je Kontrolní bod, debutový román, který zahájil hvězdnou kariéru Myka Colea.

 

Headshots of Myke Cole

O autorovi:
Myke Cole je ideálním autorem pro psaní příběhů v subžánru „military. Je profesionálním vojákem (absolvoval tři mise v Iráku), přičemž také pracoval u pobřežní stráže a byl zaměstnancem ministerstva obrany. V současnosti je soukromým poradcem, který se pohybuje ve všech možných odvětvích vojenství, a rovněž uznávaným expertem na terorismus, o němž publikoval řadu teoretických studií.

V beletrii debutoval románem Kontrolní bod, což je první díl military urban fantasy série Stínové operace, na nějž v letošním roce návazal pokračováním Fortress Frontier. Mimo jiné je také držitelem ceny Spisovatelé budoucnosti, zkušeným povídkářem a v srdci zůstává pravověrným geekem. Více o něm najdete na mykecole.com.

 

Anotace:
Po celém světě, bez ohledu na národnost, se v lidech začínají probouzet magické schopnosti. Aniž by je to někdo učil, dokážou k vlastnímu zděšení najednou přivolat vichřici, probudit mrtvé a podpálit cokoli, čeho se dotknou. Armádní důstojník Oscar Britton to zle pocítí na vlastní kůži. Posláním nadporučíka, který doprovází vojenské Jednotky nadpřirozených operací (JNO), je vnést pořádek do poblázněného světa. Pak se u něj samotného nečekaně projeví vzácné a zakázané magické umění, díky němuž se přes noc změní z agenta pracujícího pro vládu ve veřejného nepřítele číslo jedna. JNO vědí, jak s takovou situací naložit: pronásledovat – a odstranit. Britton, vtažen do utajovaného paralelního světa, zanedlouho pozná, že magie změnila všechna pravidla, která kdy znal, a že vlastní život není jedinou věcí, o kterou musí bojovat.

Info o knize:
Autor: Myke Cole
Počet stran: 304
Provedení: brož.
Rozměry: 145×205
Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Petra Kubašková
Autor obálky: Michael Komarck

 

kontrolni bod ukazka.pdf