Soutěž o knihu Dar vlka – vyhodnocení

V nakladatelství Baronet v únoru vyšel netrpělivě očekávaný nový román známé americké autorky Anne Rice Dar vlka. Olajda Prokešová jako překladatelka této knihy nám do soutěže věnovala jeden výtisk, za který jí děkujeme. Jak soutěž dopadla a kdo knihu získal?

Dar_vlkaAnotace:
Mladý reportér nedávno zaměstnaný u Sanfranciského pozorovatele. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc – přerušená tragickou událostí – mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán šelmou, z níž ve tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje.

Odolává potěšení a vlčí divokosti a zároveň získá silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkajícími se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on – strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a za vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem.

Soutěžníotázky:
1) Anne Rice je autorkou série Upíří kroniky. Kolik dílů dosud vyšlo česky a jaké jsou jejich české názvy?
2) Jaké další knižní série vydává nakladatelství Baronet, v nichž vystupují vlkodlaci? Uveďte aspoň dvě.
3) Jak zní celé jméno (tedy jméno a příjmení) hlavní postavy příběhu Dar vlka?

Správné odpovědi:
1) 2 – Interview s upírem, Upír s tváří anděla
2) Pravá krev, V říši Lorů, Údolí stínů
3) Reuben Golding

Celkem přišlo 34 odpovědí, většina správných. Vylosovaným výhercem se stává S. Jeřábková z Kladna.