Nové knihy za září 2012 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc září na devadesát nových titulů ze žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr nejzajímavějších z nich, ale i přehled těch zářiových zahraničních novinek, které můžeme očekávat také na českém knižním trhu.

 

Novinky:

 

Melissa Marr: Carnival of Souls

Jednou za generaci se v Městě démonů pořádá Karneval duší, soutěž na život a na smrt, v níž účinkující démoni dostávají příležitost probojovat se mezi smetánku. Pro Ayu a Kaleba znamená případné vítězství v soutěži možnost nejen povýšit společensky, ale především v nepřátelském Městě vůbec přežít.
Ve světě lidí se temnými uličkami plíží Mallory, jejíž otec čaroděj dal přednost vyhnanství ve světě lidí před životem (a jistou smrtí) ve Městě. Mallory je odmalička cvičená pro boj, dokáže být smrtelně nebezpečná. Ví, že je jen otázkou času, než ji démoni najdou. Seznámí se s tajuplným Kalebem. Až pozdě pochopí, že to jeho démoni vyslali, aby ji přivedl zpět do Města.

Vyšlo: 4.9; GR

 

Bec McMaster: Kiss of Steel

Románový debut Bet McMasterové ze žánru paranormální romance s prvky steampunku představuje Londýn, v jehož mlhami zahalených ulicích není nijak těžké narazit na upíry, vlkodlaky i živé bytosti mechanického původu.
Většina lidí se čtvrti Whitechapel vyhýbá. Pro Honorii Toddovou je toto místo posledním útočištěm. Musí zde vyhledat Bladea, vládce londýnských slumů, který se po nakažení upírem stal rychlejším a silnějším než kdy dřív, a téměř nesmrtelným. S Honorií mu ale brzy dochází i poslední zbytky trpělivosti. Zdá se mu příliš… nevinná. Nevidí, že má páteř z oceli – ani že je spásou, kterou tak dlouho hledal.

Vyšlo: 4.9; GR

 

 

Adam McOmber: The White Forest

Historická fantasy pro mládež přibližuje příběh mladé Jane Silverlakeové, která žije se svým otcem na rozpadající se rodinné usedlosti na okraji londýnského parku Hamstead Heath.
Jane ukrývá tajemství – má dar, díky němuž vidí duše předmětů, které vytvořila lidská ruka. Jejími nejbližšími přáteli jsou Madeline a Nathan. Ten se ale vzhlédl v kultu vedeném Aristonem Dayem, který své následovníky učí, jak skrze manipulaci se svými sny mohou dosáhnout tajuplného světa, který sám nazývá Empyrean.
Když Nathan rok poté beze stopy zmizí, Jane si uvědomí, že musí zjistit původ svého daru a s jeho pomocí najít Nathana dřív, než bude pozdě.

Vyšlo: 11.9, GR

 

Maggie Stiefvater: The Raven Boys 

Každý rok chodívá Blue Sargentová se svou matkou jasnovidkou ke kostelu, kde se v ten den zjevují duchové těch, kteří mají příští rok zemřít. Blue nikdy žádného ducha neviděla. Je nevidoucí a jako taková ducha spatří, jen pokud má daného člověka zabít, nebo se do něj zamilovat. Tento rok k ní ovšem duch jednoho chlapce rovnou promluví.
Tak se Blue seznámí s Gaysenem, studentem soukromé školy Aglionby. A ačkoli má Blue pravidlo, že se s chlapci z této školy nikdy nesblíží, ke Gaysenovi ji něco přitahuje. Zamilovat se ale nesmí. Již od dětství ví, že pokud se zamiluje a svého vyvoleného políbí, její milovaný zemře.

Vyšlo: 18.9; GR

 

Pokračování sérií:

 

Gina Damico: Scorch

Druhé pokračování humorného příběhu o šestnáctileté Lex Bartlebyové, mladé smrtce s bizarní schopností zatracovat duše, díky čemuž se jí straní i její kolegové smrtonoši. Shodou okolností svou schopnost přenese na vraždící a všemu živému nebezpečnou Zaru, čímž si proti sobě Lex poštve ostatní smrtonoše. Je jí jasné, že jediným východiskem z její situace je Zaru zastavit.

Vyšlo: 25.9; GR

 

 

 

Clay & Susan Griffith: The Kingmakers

Vyvrcholení steampunkové trilogie zasazené do postapokalyptického světa, kde zuří nelítostná válka mezi zbytky lidstva a upíry. Válka, která může skončit jen úplným vyhlazením jedné ze stran.
Mladá ekvatoriánská císařovna Adele vede zoufalé tažení proti severu ovládánému upířími klany. Po boku ji stojí tajemný ochránce a hrdina mnoha legend Greyfriar. Boje na zkrvaveným pláních Francie, kde je nutné čelit přicházející zimě i nečekaným útokům upířích smeček, však lidé pomalu ale jistě prohrávají. Jejich jedinou naději představuje sama císařovna ovládající sílu schopnou ničit netvory po tisících, sílu, která ji pomalu stravuje zevnitř.

Vyšlo: 4. 9.; GR

 

 

Lia Habel: Dearly, Beloved

Pokračování debutového románu spisovatelky Lii Habel, která čtenáře uvedla do neobyčejného světa Nory Dearly, dívky vyrůstající v budoucnosti přetvořené do technicky vyspělé pseudo viktoriánské společnosti, kde k hlavním starostem každé správně vychované mladé dámy patří péče o bezchybný šatník, pořádání čajových dýchánků a snaha držet se dál od….zombie.
Píše se rok 2195. Záhadná epidemie, která udeřila na Nový Londýn a proměnila tisíce lidí v kráčející mrtvoly, zároveň rozdělila i samotnou novo viktoriánskou společnost. Ne každý postižený patří mezi nemyslící monstra toužící po lidském mase, někteří jsou jiní, dokáží stále myslet, mluvit a kontrolovat své stravovací návyky. Nora o tom ví své, vždyť se zamilovala do okouzlujícího vojáka, který sám mezi nemrtvé patří. Spolu s Bramem se tak nyní ocitá uprostřed pomalu doutnající války mezi živými a mrtvými. Hrozící apokalypse může zabránit snad jen nalezení léku na děsivý a stále znovu a znovu mutující vir.

Vyšlo: 25. 9.; GR

 

Seanan McGuire: Ashes of Honor

Šesté pokračování urban fantasy příběhů o October „Toby“ Dayeové, napůl člověka, napůl fae. Se světem fae nechtěla nikdy mít nic společného, osud i fae si ale usmysleli něco jiného.
Toby toho za poslední rok prožila tolik, že už ani neví, co je to klidný spánek. Nyní jí na stůl přistál případ pohřešované dcery jejího kolegy-rytíře Etienna. Stejně jako její otec Etienne je i Chelsie teleporterka, s obrovskou mocí a bez zábran. Dokáže otevřít jakékoli dveře, které měly zůstat uzavřené. Nyní hrozí, že svět fae, jak ho Toby zná, se blíží zániku.

Vyšlo: 4.9; GR

 

 

Další zajímavé tituly:

Young adult:
Sharon Cameron: The Dark Unwinding – GR
Kevin Hearne: Two Ravens and One Crow (Iron Druid Chronicles #4.5) – GR
Karen Mahoney: Falling to Ash (Moth #1) – GR
Darren Shan: Zom-B (Zom-B #1) – GR

Urban fantasy:
Phillipa Bornikova: This Case Is Gonna Kill Me – GR
Amanda Carlson: Full Blooded (Jessica McClain #1) – GR
Stefan Petrucha: Dead Mann Running (Hessius Mann #2) – GR

Paranormal romance:
Emma Cornwall: Incarnation  – GR
Katie Reus: Primal Possession (Moon Shifter #2) – GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR:

  • An Apple for the Creature – antologie s povídkami Pravá krev 11.5 (sérii vydává Baronet) a Kate Daniels 5.5 (sérii vydává Fantom Print)
  • Sarah Rees BRENNAN: Unspoken – první díl série Lynburn Legacy, k vydání chystají Levné knihy
  • Colleen HOUCK: Tiger’s Destiny – čtvrtý díl série Tygří sága, vydává Cooboo
  • Sophie JORDAN: Hidden – třetí díl série Dračí dívka, vydává Cooboo
  • Julie KAGAWA: Iron’s Prophecy – novela spadající mezi čtvrtý a pátý díl série Féria, vydává Knižní klub
  • Nalini SINGH: Archangel’s Storm – pátý díl série Guild hunter, k vydání chystá Fantom Print
  • L. J. SMITH: The Hunt – pátý díl série Tajný kruh, vydává Cooboo
  • J. R. WARD: Rapture – čtvrtý díl série Padlí andělé, vydává Baronet, román ponese název Hněv