PR: Fragment – dubnové novinky

Krvavá romance: Láska, která může stát život
Temné vize: Schopnosti, které jsou nad lidské chápání…
Krásní mrtví: Podaří se objasnit smrt krásné studentky?

Alice Moon: Krvavá romance – Polibek nesmrtelnosti

Láska, která může stát život
Láska s sebou přináší krásné chvíle a štěstí. Je tomu tak vždy? Mladá studentka Sára o tom ví své. Kolem ní se děje něco nevysvětlitelného, tajemného a děsivého. Nalezne v sobě odvahu a sílu odhalit tajemství, které již navždy změní její život? První díl nové série vychází pod názvem Krvavá romance – Polibek nesmrtelnosti v Nakladatelství Fragment 4.dubna!

Sára se po smrti svého otce odstěhuje se svou matkou do malého města. Hledají klid, který v předchozím bydlišti scházel. Tamějším okolím otřásly brutální vraždy. Sáře se však nedaří utéct, pronásledují ji děsivé noční můry a navíc má opravdu velké problémy s hledáním nových přátel. Jediný, s kým osamělá dívka tráví čas, je záhadná spolužačka May. Novým startem se zdá být začínající školní rok. Do třídy přistoupí nový spolužák, pohledný a zajímavý Dustin. Na Sáru má jeho příchod neuvěřitelné účinky ‒ jako by ji něco až magicky přitahovalo, nějaké neznámé a nevysvětlitelné pouto. Co za tím stojí? A jaká tajemství před Sárou skrývá May i Dustin? Jakou cenu bude muset zaplatit za lásku?

Příběh plný romantiky, napětí, ale také nebezpečí a děsivých tajemství.
„Láska, která tě udělá vždy šťastným, ale dokáže také vše zatratit; probudí srdce k životu, ale bere i to poslední, co z tvé lidskosti zbývá. Jen jedno je jisté: láska je tvá jediná šance, přesto nic není tak blízké jako právě láska a věčné zatracení. Pokud se jí podvolíš, můžeš získat vše – nebo vše ztratíš.“

O autorce:
Alice Moon (*1978 Madison, Wisconsin)
Autorkou série Krvavá romance je americká spisovatelka Alice Moon. Po studiích se vydala na dráhu překladatelky a pracovala také pro zahraniční nakladatelství a tisk. Nyní žije jako spisovatelka na volné noze v Norimberku.

Anotace:
Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

115×183 mm, brož., 248 str., 249 Kč
Pro čtenáře od 13 let

Ukázka z knihy:
Sára se nedokázala pohnout, nedokázala promluvit, nemohla křičet. Byla jako ochrnutá, nevnímala nic kolem sebe, viděla jenom hlubokou čerň, jako by ji noc vyrvala bílému dnu a připoutala ji k sobě. A přece věděla, že tohle není sen, že se to skutečně děje. Ještě pořád stála. Dýchala. Žila. Sama, bez svého srdce. Připoutaná k očím toho cizího člověka.

L.J.Smith: Temné vize 2 – Posedlost

Schopnosti, které jsou nad lidské chápání…
Kaitlyn se dostala díky svému daru vidění do budoucna do Zetesova institutu. Na této škole studují pouze velmi nadaní studenti, jejichž schopnosti často sahají za hranice lidského chápání – jasnovidectví, telepatie, schopnost léčit… Konečně se Kaitlyn necítí zvláštně, nikdo o ní netvrdí, že je čarodějka. Vše je v pořádku až do chvíle, kdy se svými spolužáky zjistí pravdu o záměru institutu. Stali se obětí zvrhlého experimentu a musí z institutu uprchnout.

Druhý díl série Temné vize vychází v Nakladatelství Fragment již 11. 4. 2012!

Anotace:
Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami…
Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš pozdě?
Druhý díl napínavé série Temné vize.

115×183 mm, brož., 248 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 15 let
 

Eden Maguire: Krásní mrtví 3 – Summer

Podaří se objasnit smrt krásné studentky?
V Nakladatelství Fragment vychází třetí díl mysteriózní série Krásní mrtví. Čtyři nevysvětlitelná úmrtí studentů ellertonské střední školy během jednoho roku zanechala stopy v srdcích mnoha lidí. Doposud se Darině podařilo objasnit smrt Jonase a Arizony, kteří se vrátili do světa živých, aby našli odpovědi. Podaří se jí odhalit záhadu nejasných okolností smrti Summer, překrásné dívky s hlasem anděla?

„Maguire vyniká ve vykreslení prostředí, do kterého zasadila svůj příběh… Propojila nadpřirozené prvky s uvěřitelnou romantickou zápletkou.“
Booklist

Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co byla Summer zastřelena v nákupním středisku. Podle všeho (a všech) se stala náhodnou obětí šíleného střelce… Něžná zlatovlasá hudebnice s andělským hlasem měla tisíce fanoušků, její píseň Neviditelný o neopětované lásce milovali všichni, nejen studenti ellertonské střední školy. Summer měli všichni rádi, všichni ji obdivovali… Darina musí Summer pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi a Arizoně. Jinak její duše nikdy nedojde pokoje.
Neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

115×183 mm, brož., 264 str., 219 Kč
Pro čtenáře od 13 let

Ukázka:
I za cenu, že mi Hunter podruhé vymaže paměť, polezu po čtyřech, budu se plazit píď po pídi celou cestu dolů z kopce, dokud se nedostanu ke stodole a k domu.
Křídla tloukla dál a umrlčí lebky mi vířily nad hlavou. Roztrhla jsem si tričko o trnitý keř. Když jsem se dostala k ostnatému plotu, zacloumal mnou poryv větru a odhodil mě stranou na skalnatou římsu nad roklí.
Tvrdě jsem přistála na zádech. Nade mnou se vynořila tvář, kterou jsem zprvu nepoznávala.
„Hunter ti řekl, že se nemáš vracet,“ řekl mužský hlas, studený jako led.

O Nakladatelství Fragment
Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2 000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 20 mil. kusů výtisků. V roce 2011 Nakladatelství Fragment vydalo 179 knižních novinek a podobně tomu bude i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2011 bylo uskutečněno celkem 437 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2011 představil stále rostoucí slovenský Fragment 119 knižních novinek.