Vyhodnocení soutěže o knihu Bouřková fronta

Do soutěže o nové vydání Bouřkové fronty, první knihu Jima Butchera o čaroději Harrym Dresdenovi, kterou věnovalo nakladatelství Triton, přišlo 58 odpovědí. Ze správných odpovědí byla vylosována a knihu získává M. Pospíšilová z Holešova. Gratulujeme!

Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. „Každodenní“ svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí – a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili – no, to je jedno – potřebujete čaroděje.

O sérii:
Bývalý soukromý detektiv Harry Dresden se dnes živí v prostředí současného Chicaga jako čaroděj. Mezi jeho časté zakázky patří hledání ztracených předmětů, různé druhy paranormálního vyšetřování, konzultační a poradenská práce, to vše za rozumnou cenu. Občas se mu soukromá praxe příliš nevyplácí, ale nakonec se vždy objeví nějaký ten problém s duchy, upíry či jinými projevy nespokojeného nadpřirozena. Série je napsána odlehčeným, mnohdy akčním stylem a díky tomu si rychle našla vzrůstající počet příznivců. Klasické schéma americké detektivky drsné školy (kde detektiv zpustlého zevnějšku oplývá černým humorem, je věčně bez peněz a každou chvíli dostane přes hubu) se Butcherovi podařilo dovedně zkombinovat s atributy městské fantasy.

Soutěžní otázky:
1) Jak se jmenuje domácí duch bydlící s Harrym?
2) Který herec ztvárnil Harryho Dresdena v seriálu Dresden Files?
3) Kolik románů o Harrym Dresdenovi v originále už vyšlo?
4) V kterém městě provozuje Harry svou živnost?
5) Kdo kreslil originální obálky k sérii Harry Dresden?
6) Který známý herec namluvil většinu knih v originále pro audioverzi?

Správné odpovědi:
1) Bob
2) Paul Blackthorne
3) 13
4) Chicago
5) Chris McGrath, Lee MacLeod (stačilo uvést jedno z těchto jmen)
6) James Marsters