Galerie Nemesis slaví rok od otevření

Galerie Nemesis slaví 1. narozeniny kamenné prodejny. Oslava formou happeningu proběhne od 8. 3. do 10. 3. 2012. Vernisáž výstavy Martina Zhoufa zahájí Ondřej Neff. V pátek je na programu křest knihy Hon na lišku Petry Neomillnerové.

Galerie Nemesis se orientuje na umění v oblasti fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů od nejlepších českých a slovenských autorů.

Program:
Čtvrtek 8. 3. 2012

Galerie Nemesis bude otevřena od 15:00 do 20:00 hodin

Hlavní program začne v 18:00 zahájením výstavy prvního autora Galerie Nemesis a taktéž jednoho z jejích zakladatelů Martina Zhoufa. Vernisáž zahájí Ondřej Neff, nestor české fantastiky a taktéž jeden z našich autorů.

V rámci vernisáže budou též slavnostně vyhlášeni vítězové 2. ročníku amatérské výtvarné soutěže Galerie Nemesis, jejichž jméne jste si již na našich stránkách sice mohli přečíst, ale ještě nebyli oficiálně v Galerii představeni.

 
Pátek 9. 3. 2012
Galerie Nemesis bude otevřena od 10:00 do 20:00 hodin

Od 16:00 do 19:00 hodin proběhne workshop "Jak namalovat draka" pod štětcem dalšího z našich autorů Milana Fibigera. Milan Fibiger patří mezi naše nejlepší vládce draků, co se tužky a štětce týče, máte se tedy na co těšit.

V 19:00 hodin pak společně pokřtíme knihu Petry Neomillnerové Hon na lišku, jedné z nejlepších fantasy autorek v Čechách, na Moravě i ve Slezku.

 
Sobota 10. 3. 2012
Galerie Nemesis bude otevřena od 10:00 do 20:00 hodin

Zlatý hřeb celého programu propukne v sobotu ve 14:00. A sice budeme křtít katalog Galerie Nemesis 2012 a taktéž historicky první série sběratelských kartiček s obrazy českých a slovenských autorů. Katalog, jehož vizuální podoba je práce dalšího z našich autorů, Karla Kadlece a jehož úvod napsal Onřej Neff, nabízí přehled všech našich autorů. 1. série sběratelských kartiček "Masters of Czech and Slovak Sci-fi, Fantasy and Adventure" čítá 71 kusů + 6 speciálních karet.

Kmotry katalogu a kartiček se stanou spisovatelé, z jejichž obálek práce našich autorů velmi dobře znáte, a sice Petra Neomillnerová, Míla Linc a Jirka W. Procházka.

V neposlední řadě vylosujeme v rámci křestu i vítěze naší facebookové soutěže o autorský tisk.

Na závěr připomínáme ještě jednu důležitou informaci – po celou dobu happeningu bude možné zakoupit většinu děl z nabídky s desetiprocentní slevou.

Více na: GalerieNemesis.cz