Nové knihy za leden 2012

Po loňské zkušenosti se zahlcením webu knižními novinkami jsme se rozhodli připravovat jen měsíční/týdenní přehledy vyšlých knih.
Leden bývá jako obvykle slabší, tak se na knižní trh dostaly ze žánru jen 3 knihy, na které jsme upozorňovali v literárních aktualitách: Ve službách rebupliky, Upíří deníky 9 a Upírské příběhy.

Tomáš Bandžuch: Ve službách republiky


 

Německá Zauberdienste a rodící se jednotky SS, sovětská NKVD, maďarský upír a polská léčitelka – a mezi tím vším bývalý legionář, nekromant a agent mladé Československé republiky Petr Hankl. To je špionážní thriller z prostředí magických tajných služeb, který vás zavede do širých mongolských stepí, polského pohraničí i do ulic Prahy a Berlína. A všude tam se bude rozhodovat o osudu světa, zmítaného následky světové války, která měla zůstat válkou jedinou. Jenže ta druhá už se chystá a démoni cítí krev.

Nakladatelství: Straky na vrbě
Obálka: Jiřina Kmínková
Ilustrace: Leonard Medek
Rok vydání: 2012
Počet stran: 664
Vazba: brožovaná
Cena: 333 Kč

Arthur Conan Doyle: Upírské příběhy


 

Kniha obsahuje sedm rozsáhlejších povídek Artura Conana Doyla. Ve třech z nich vystupuje Sherlock Holme a doktor Watson, zbývající čtyři mají jiné hrdiny a doposud nebyly česky vydány. Všechny spojuje postava upíra, pojatého jako lidský upír se zvláštními, či dokonce nadpřirozenými schopnostmi, který se snaží podmanit si jiného člověka, ovládnout jeho vůli, vysát z něj energii a sílu umožňující vzdorovat. Jde o půvabné ženy-upírky, ale i o charismatické muže. Sedm povídek doplňuje povídka osmá současného autora Billa Cridera „Případ zmizelého upíra“, v níž se Holmes a Watson setkají s autorem slavného románu Dracula Bramem Stokerem. Kniha obsahuje též zajímavou přílohu – komentovaný seznam všech románů, povídek a komiksů současných autorů, v nichž se potkává slavný detektiv Sherlock Holmes s neméně slavným hrabětem Draculou či jinými upíry. Knížku sestavili Robert Eighteen-Bisang, „vampyrolog“ a vlastník nejslavnější sbírky knih o upírech, a Martin H. Greenberg, muž, který přivedl na svět přes 2000 knih a obdržel čtyři prestižní ceny za celoživotní zásluhy v oblasti sci-fi, detektivek a paranormálních hororů.

Originální název: Vampire Stories
Nakladatelství: Brána
Autor obálky: Martin Zhouf
Překlad: Eva Kondrysová, Stanislav Pavlíček
Počet stran: 216
Rok vydání: 2012
Vazba: pevná
Cena: 249 Kč
Koupit knihu

 

L. J. Smith: Upíří deníky 9 – Před půlnocí


 

Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem – neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fell"s Church se čím dál více začíná podobat městu duchů. Posedlost mění děti v kruté cizí tvory a situace se pomalu mění ve válku dospělých proti dětem… kdo může, prchá…

Ukázka z knihy

Originální název: Vampire Diaries – The Return: Midnight
Nakladatelství: Fragment
Autor obálky: Carrie Schechter
Překlad: Lucie Schürerová
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012
Vazba: brožovaná
Cena: 199 Kč

Koupit knihu