PragoFFest 2012 – tipy na pořady

Již příští týden se otevřou brány Modré školy, aby přivítaly návštěvníky PragoFFestu. Přijďte se podívat i vy, z více než 450 pořadů si určitě vyberete.
Kdy a kde: 2. – 5. 2. 2012, Modrá škola, Praha – Háje.

Z programové nabídky vybíráme:

Stvořitelé hrdinů, ničitelé světů
Františka Vrbenská "dis" + Jiří Walker Procházka
1017 P, N, 2h
Polemika o tom, jak ničemný hrdina může být dobrý, a kladný rek mizerný. Jak můžete vykouzlit (nebo pracně vybudovat) celé univerzum, a pak ho smést – i vlastními chybami. Co mají čtenáři rádi, a čím se dají šokovat. Psaní je krvavé řemeslo! Nebo ne?

Prima COOL a spol. – seriály a novinky
Silvie Šustrová "draky"
Pátek 3.2 20:00h
Zákulisní info ze světa nejfantastičtější české televize. Plus představení nových pořadů, které chystají do vysílání televizní kanály Prima COOL, Prima LOVE a Prima FAMILY.

Hobit, nejočekávanější film tohoto roku?!
Ondřej Široký "Aiwendil"
Sobota 4.2 19:00h
Co by měl fanoušek Tolkiena vědět, než půjde na filmovou adaptaci jeho knihy Hobit? Jak to ten rejža zprzní anebo nezprzní vám neřeknu, můžete se ale dozvědět kdo ve filmu bude hrát koho a jestli se to bude lišit od filmové trilogie Pán Prstenů.

History – Her Story aneb o ženách v dějinách
Lenka Lukáčová "Blanca"
Sobota 4.2 18:00h
Inspirace, pokušitelka, dárkyně života, důvod proč zemřít, dáma v nesnázích, princezna bojovnice, domácí anděl nebo padlá žena? Podřízená, rovná nebo nadřazená muži? Všechny tyto popisy žen historie zná…pojďme se na ně podívat blíž. Vítáni jsou i zapřísáhlí odpůrci feminismu ;-)

Satan v historii
Roman Kresta "Randalf"
Pátek 3.2 16:00h
Je (či byl) Satan jen mýtickou postavou, církvemi vysněný nepřítel nebo má reálný základ? Jak se Satan prodíral dějinami a komu posloužil? A kde se vlastně skrývá tato zkáza (nebo záchrana) lidstva?

Vyrob si vlastní placku
Tereza Barteková "Placka-Chan"
Pátek 3.2 16:00h
Skvělý workshop, kde si budete moci nakreslit vlastní obrázek a následně ho zaplackovat do odznaku s průměrem 38mm. Je možné donést i jakýkoliv jiný kus papíru/látky/kůže/čehokoliv a z něj si placku vyrobit za nejvíc bezkonkurenčních 10kč/kus. Max počet placek na osobu je 5.

Online beseda s Davidem Weberem
Jan Kotouč "Johnak" + Lenka Lukáčová
Pátek 3.2 21:00h
David Weber, autor série o Honor Harringtonové, se k nám připojí přes webcameru ze svého domova v Jižní Karolíně a bude odpovídat na dotazy fanoušků.

"Ebookáři" v Čechách
Kristýna Paulová "Kikira"
Sobota 4.2 10:00h
Čtečky elektronických knih a čtení bez papíru je stále se rozšiřujícím fenoménem, kterému podléhají lidé všech věkových skupin, vyznání i názorů. A jaký je život takového českého bezpapírového čtenáře? Odkud stahuje knihy, jakou čtečku používá a jak je vnímán českými nakladateli? Dozvíte se vše.

Nové seriály: Teen Wolf 1×01
SeriesCon Team + Teen Wolf
Neděle 5.2 11:00h
Představení a pilotní epizoda nového hororového seriálu. Mladý outsider Scott se jedné noci potlouká po lese, když je napadnut vlkodlakem. Naštěstí vyvázne jen s kousnutím, ale brzy si začne uvědomovat, že se s ním něco děje.

Grimm
Lenka Klicperová "Klenotka"
Pátek 3.2 12:00h
Detektiv Nick Burkhart jednoho dne zjistí, že má schopnost vidět "monstra" – ta, o kterých psali Bratři Grimmové, kteří byli ve skutečnostni lovci monster. Nick je jejich následovník, a měl by pokračovat v jejich odkazu. Jeho práce, soukromí, ani svědomí ovšem nesouhlasí.

Homeland
Zuzana Vlčková "litllewitch"
Čtvrtek 2.2 22:00h
Nový seriál televizní stanice Showtime vyprávějící o boji proti terorismu. Ale nic není tak černobílé jak se zdá. Je americký mariňák opravdu terorista, nebo je jen obětí příliš snaživé agentky CIA?

Hellsing OVA 1
AMOK Linie "AMOK" + Tanaka Hiroyuki, Tokoro Tomokazu
Pátek 3.2 20:00h
Upíři žijí mezi námi. Jsou hrozbou, které musí lidstvo čelit. A Organizace Hellsing sídlící v Anglii má zbraň se kterou to dokáže víc než dobře. Tvora stejného jako ti které musí likvidovat – upíra jménem Alucard. Hellsing OVA je moderním přepracováním 13dílného seriálu z roku 2001.

Vybíráme z NightConu:

Tim Burton
Klára Valentová "Antrey"
Pátek 3.2 21:00h
Duchem introvert, vzhledem extrovert. Můžeme ho vnímat jako podivného, ulítlého i šíleného člověka a zároveň jako inteligentního, kultivovaného a velmi osobitého umělce. Bez jeho fantazie a představivosti by byla tvář současné kinematografie nudná. Co má všechno tento vynikající režisér na svědomí?

Sexualita upírů a vlkodlaků
Miloslav Kuchař "kuchy"
Sobota 4.2 22:00h
Ne vždy chodili upíři na střední a jen málokdy se stalo, že by si za celý svůj neživot dobrovolně "nevrzli". A vlkodlaci také nebyli dobří jen na to, aby si každých deset minut svlékali tričko… Ano, tito tvorové vždy byli, jsou a nadále budou sexuální maniaci (až na tpytící se výjimky)

Upír hľadá ženu…
Matěj Kondáš "Porty" + Miloslav "Kuchy" Kuchař
Sobota 4.2 16:00h
Ano, seznamovat se dneska není jednoduché ani pro upíry. Každá slečna chce něco jiného, některé dokonce vyžadují vegetariánství nebo třpyt na sluníčku. Přednášková legrace v režii Portyho, za asistence Kuchyho. Zábava pro celou rodinu… i s dětmi noci.

Noční strana
Martin Handl "Marty"
Sobota 4.2 19:00h
Cyklus románů Simona R.Greena o skryté tajemné části Londýna, kde jsou stále 3 hodiny po půlnoci a kde se můžete potkat s mýty a popíjet s netvory včetně bohů. A právě zde pracuje jako soukromý detektiv John Taylor, který dokáže nalézt cokoli si vymyslíte.

Top 10 za rok 2011
Klára Hanušová "darkwitch" + Cukýna
Sobota 4.2 21:00h
Žebříček deseti (pro nás) nejlepších fantasy knih, zaměřujících se na upíry a vlkodlaky, které vyšly v minulém roce.

Kompletní program včetně anotací zde.
Web PragoFFestu