BLADE Trinity

V roce 2004 se do kin dostal závěrečný díl upírské trilogie, v které se Blade postavil tváří v tvář samotnému původci všech upírů. Na režisérskou stoličku posledního dílu usedl muž, který se na Bladovi podílel již od začátku, ale poprvé i coby režisér. Řeč je o scenáristovi Davidu S. Goyerovi.

Dalšími stálicemi je samozřejmě Wesley Snipes jako Blade a dále Kris Kristofferson jako Abraham Whistler. Jeho dceru a Bladovu pomoc proti upírům si zahrála americká herečka a modelka Jessica Biel v roli Abigail. Proslavila ji role v Texaském masakru motorovou pilou (2003), Iluzionistovi (2006) a A-Teamu (2010).

Další posilou je vtipnými hláškami sršící Hannibal King v podání Kanaďana Ryana Reynoldse, známý z hororového remaku The Amityville Horror (2005), X-Men Origins: Wolverine (2009) a Green Lantern (2011). Role Kinga byla původně nabídnuta Colinu Farrellovi, který ji však odmítl.

Draculu, zde zmiňovaného jen jako Drake, ztvárnil Brit Dominic Purcell. Jeho nejznámější hlavní role byla v seriálu Prison Break (2005-2009) a role v hororovém snímku Blood Creek (2009). V pomyslném čele skupinky upírů jinak stojí americká televizní a seriálová herečka Parker Posey coby Danica Talos. Doktora Edgara Vance si zahrál Američan John Michael Higgins. Za zmínku stojí i jeden z upírů z Daničina týmu, Jarko Grimwood v podání amerického profesionálního wrestlera známého jako Triple H.

Co horšího se může hned na začátku stát, než když Blade zabije upíra, ze kterého se nakonec vyklube člověk, který si pouze na upíra hraje, a ještě ho přitom někdo stačí natočit. Stává se tak z něj mediální hvězda a nepřítel č. 1 v jednom. Tyhle trable snad trumfne už jen to, že skupinka upírů našla úplně prvního upíra, aby Bladea zabil.

Z Bladea se stává veřejný nepřítel a Whistler tím není zrovna nadšen. Zabíjení upírů je přece jen čistá práce, když po nich nezbude nic než popel. Ne jako tělo lidské, které se musí odklidit. Nicméně, Blade svým videem rozhoupal FBI k činu, a tak na něj chystají zátah. Najdou jejich úkryt a Whistler, který aby umožnil Bladovi útěk, ho vyhazuje do povětří a sám umírá v plamenech, zatímco je Blade zajat.
 
Bladova tvář zaplňuje noviny i televizní stanice. Stejně je tomu i v pořadu, kde se rozjede debata mezi forenzním psychiatrem Vancem a náčelníkem policie Vreedem, zdali upíři opravdu existují a volně kráčí kolem nás. Hlavní otázkou, však stále zůstává: Kdo je Blade? Odpověď je jednoduchá. Blázen trpící představou o upírech, dle Vance, který je již dlouhá léta spřízněný upírů.

Zajatého Blada prohlásí za psychopata a chce jej odvést na svou kliniku. Jeho přepravním týmem jsou překvapivě upíři, kteří našli Draka, v čele s Danicou. Jejich transport překazí Hannibal King a Abigail Whistler, což není jen shoda jmen se zesnulým Abrahamem. Osvobodí ho a jedou s ním na základnu, kde Blade ne zrovna ocení jejich práci coby jeho posil. Postupně ho provádí celým objektem, zasvěcují do historie o prvním upírovi a pak dávají lekce o biologických zbraních, které by mohly zabít všechny upíry. Na to však potřebují Drakovu krev.

Mezitím Danica proklíná Kinga, kterého měla zabít, ještě když byl její milenec. A Drake, který se dozví o jejich selhání, se konečně chystá zapojit do hry. Přemění se na Vance. Když si za ním jde Blade pro odplatu a informace, zraní Kinga a po honičce s Bladem a malé výměně názorů zmizí.
 
Blade s Abigail se vydávají do Biomedica Enterprises, upíří farmy. Nečekejte však dobytek pobíhající po stájích. Tady se farmaří na lidech, respektive na jejich krvi, protože upíři začali uvažovat trochu ekonomicky. Proč člověka zabíjet hned při lovu, když z něj místo toho můžete získat několikanásobné množství krve. Jsou tu tedy uložení do vakua s hadičkami po celém těle. Navíc, kolik bezdomovců běhá po městech a nikde se o ně nestará. Jde přece o službu veřejnosti.  

Zatímco jsou pryč, Whistler se objeví v úkrytu, respektive Drake s jeho podobou. Zabije všechny kromě Kinga a malé Zoe, které vezme s sebou. Blade a Abigail po návratu plánují najít přeživší a pomstit své mrtvé za pomocí nově vyvinuté biologické zbraně. Má to jen dva háčky. Mají jen jednu ránu a není jisté, jestli to Blada nezahubí taky. 

Danica se snaží zjistit, o jakou tajnou zbraň na zabití upírů jde, a pohrozí Hannibalovi jedinou věcí, ze které má opravdu strach. Znovu ho kousne a nechá proměnit. Nakonec je zachráněn Bladem a Abigail, po zuby vyzbrojenými a s hračkami i pro něj. Blade se utká s Drakem, Abigail toho využije, aby v nečekaném okamžiku vystřelila smrtící šipku. Drake ji však zastaví a zlomí, tak je na Bladovi, aby to ukončil a dostal do jeho těla smrtící virus. Drake a s ním všichni upíři umírají, a ačkoliv je to jeho konec, jeho slova jsou plná naděje pro jeho rasu, která se tak snažila zdokonalit. Zapomněli však, že unikátní jedinec, který přestavoval toto vylepšení, už dávno chodí mezi nimi. Blade. A tak pro něj udělá ještě jednu věc.

Když dovnitř vtrhne FBI, jediné, co najdou, jsou zbytky uhořelých těl upírů, které se jim rozpadají před očima. Nakonec najdou Bladovo tělo. Veřejný nepřítel číslo jedna je mrtev. Jeho tělo odvezou do nemocnice na pitvu. Než se však stačí čepel skalpelu dotknout jeho kůže, začne se jim měnit pod rukama na tělo Draka.

A co Blade? Stále kráčí mezi námi, protože tahle válka nikdy neskončí. A žízeň vždycky vyhraje.

BLADE I, BLADE II