J. M. Burg: Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina

Spisovatelka Johanna Marianna Burg předkládá čtenářům mysticko-historický román Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina, ve kterém nás provede neznámým světem prostřednictvím hlavních hrdinů, nesmrtelného hraběte Saint-Germaina a Jakuba Ctibora.

V tomto fiktivním příběhu nahlédneme do temných dob 17. století, kde se setkáme s postavou krutého inkvizitora španělského původu Peleleho, jehož velká nenávist k Jakubovi a jeho dívce Johance přetrvává po staletí, a táhne se jejich dalšími životy. Osudy hlavních hrdinů plné záhad pokračují v reálném životě na zámečku poblíž Vídně, kde se nečekaně objeví krásná dívka Jeanne. Mezi ní a Saint-Germainem se zrodí velká láska, která však brzy skončí záhadným zmizením hraběte.

Osud Jakuba Ctibora se na pár let spojí s osudem posledního císaře a krále rakousko-uherské monarchie Karla I. Habsburského a jeho manželky císařovny Zity, nejprve v exilu ve Švýcarsku, a potom na Madeiře, kde císař Karel předčasně zemře. Jakub si vezme Jeanne za manželku a prožijí spolu na zámečku u Vídně spokojený život. Jeanne spatří svou nezapomenutelnou lásku Saint- Germaina po dlouhých 51 letech na televizní obrazovce se stejným, nestárnoucím vzezřením. Saint-Germain využije této příležitosti, kdy v přímém přenosu předvádí výrobu zlata z olova, a ubezpečí překvapenou Jeanne o své nehynoucí lásce.

O autorce:
Johanna Marianna Burg, vlastním jménem Hana Bartošová, se narodila v roce 1951 v Praze.
Po studiu na gymnáziu absolvovala Vysokou školu zemědělskou v Praze. Působila v různých profesích a v současné době je podnikatelkou v zemědělství.
Literární činností se zabývá od počátku devadesátých let. Napsala řadu humoristických povídek a několik scénářů. V roce 2009 debutovala historicko-mystickým románem Temný osud jménem d"Este, který vydala v Nakladatelství Petrklíč. V posledních letech se věnuje studiu historie rodu Habsburků. Žije a pracuje ve Lhotce u Berouna.

Nakladatelství: Petrklíč
Obálka: Martin Koumal
Rok vydání: 2011
Počet stran: 232
Vazba: pevná
Cena: 299 Kč

Koupit knihu