True Blood 4 – finální Good Bye

Scenáristé seriálu True Blood se nikdy nestyděli hromadit těla na place (ať už živá či mrtvá), ale i na jejich akční standard byl závěr čtvrté řady velká krvavá koupel. Životy čtyř dlouholetých postav během finále dohasly, připomeňme si tedy jejich poslední momenty. (Obsahuje spoilery k poslednímu dílu 4. řady!)

Tara Thornton (Rutina Wesley) – epizody 1-48

Nenapsaná budoucnost
"Nevím, co mají v rukávě pro další řadu. Neviděla jsem žádný scénář, vůbec nevím, co se stane. Buď jsem na pokraji smrti, nebo už jsem mrtvá. To je pro herce děsivé, ale jestli můj čas přišel, tak přišel – a což to není dobrý způsob odejít při záchraně života nejlepší přítelkyně? Je to fajn, že každý bude spekulovat "Je nebo není?" Jsem rozrušená a vyděšená zároveň. Můžu být duch, můžu umřít – je to v rukou našich úžasných scenáristů a v tvůrčí mysli Alana Balla."

Cenné vzpomínky
"Mám ráda tu scénu, ve které se poprvé v seriálu objeví Tara. Miluju první scénu v baru s Lafayettem a celou tu plantážnickou scénu, kde říkám chlápkovi, ať si na mě nedovoluje – protože přesně taková je Tara. Moc ráda jsem pracovala s Michelle Forbes (Maryann), která je úžasná. V druhé řadě jsem navíc byla víc dívčí, lépe jsem se oblékala. Jedna z mých nejoblíbenějších scén je v červených bikinách v druhé řadě, když jsem se potápěla v bazéně. Byla jsem šťastná, že mě ji nechali dělat. A zvláštně, být připoutána k toaletě byla nejdivnější, nejujetější, nejvíce degradující scéna, ale bylo to zábavné, protože Franklin mi přinesl kytky… Komičnost té situace byla šílená."

Rozloučení
"Natáčení té scény bylo obtížné a emočně náročné. Myslím, že každý na place ten den uronil slzu; bylo opravdu drsné si tím projít. Když vidíte někoho, s kým jste žili a dýchali čtyři roky, jak dochází k jakémusi konci, je to velmi silné – a smutné. Je opravdu těžké hrát mrtvou, když se vám chce brečet. Všechny tři jsme poté šly ven – já, Brit Morgan (Debbie) a Anna Paquin (Sookie). Daly jsme si jídlo a tak nějak oslavovaly konec vražedné scény. Brit to taky zapíchla, takže jsme se podporovaly."
 

Debbie Pelt (Brit Morgan) – epizody 28-48

Závislá na lásce
"Tak moc se toho událo od doby, kdy byla Debbie představena! Ačkoli to vypadá, že ta postava má mnoho skrytých úmyslů, myslím, že tahle řada byla pro Debbie docela čistá. Odvykala si od "V", pokoušela se o společný život s Alcidem, snažila se sebrat… Bojovala se svými vnitřními démony, kteří se znovu objevili, když si uvědomila, že Alcide miluje Sookie. Obtížně se zkoušela vrátit do normálního života, ale nakonec bylo pod povrchem příliš mnoho problémů."

Rande s osudem
"Joe Manganiello (Alcide) i já jsme byli velmi zvědaví po naší první epizodě téhle řady, takže jsme zašli za Alanem a zeptali se: "Mohl bys nám dát víc informací?" A on mi řekl rovnou, že se to stane v kuchyni, stejně jako v knihách, že Debbie prostě neunese Alcidovy city k Sookie. Opuštění seriálu vždy láme srdce, ale já jsem věděla od prvního dne, že tahle postava odejde takto. Ona je klasický vyhaslý plamen."

Noc boje
"Ten den v kuchyni byl velmi emoční a zároveň velmi fajn. Byl to konec něčeho, co považuji za nejlepší zkušenost mého života, a byl to také konec postavy. Ale bylo to úžasné, protože jsem mohla střílet ze skutečné zbraně a můj mozek i s vlasy skončil na zdi. Bylo to tak hlasité, že jsem musela mít špunty v uších a všichni ostatní na place taky. Navíc pokaždé, když Anna a já bojujeme, je to úžasné – praštit a upadnout. Je to ta najvětší zábava, jakou jsem kdy zažila."
 

Nan Flanagan (Jessica Tuck) – epizody 1-48

Prokletí středního managementu
"Myslím, že Nan měla opravdu těžkou práci v téhle řadě. Musela se potýkat s Autoritami a pak s upíry, a obě strany po ní řvaly. Myslím, že se prostě snažila dělat vše co nejlépe. Myslím, že když prostě nemůže úplně odhalit, oč jde Autoritám a AVL, žádá po upírech, aby ji vzali za slovo. Upíři ale mají velké potíže někomu důvěřovat, a z toho vyplývají problémy."

Výhody smrti
"Z opravdové smrti není cesty zpět. Je to ale zábavná scéna – pokud mám umřít, ať je to rukou Erika a Billa. Víte, měla jsem být jen v prvních pár epizodách a vydržela jsem čtyři roky – takže jsem navždy vděčná za čas v seriálu. Navíc opravdová smrt má jednu výhodu – když stříkáte krev, nejste vy tím, kdo je jí pokrytý – jsou to všichni okolo. Stephan Moyer (Bill) mi vrazí kůl do srdce, ale já mu to vrátím tím, že je pak celý postříkaný od krve."

Věčná pomsta
"Víte, jak upíři mají ty superživé sny s nádhernými sexuálními fantaziemi? No, Nan může pronásledovat Billa a Erika ve snech a přinést jim děsivé, stříbrné, masochistické, bláznivě mučivé scény. Nemyslíte? Oděna ve své nejlepší černé kůži, jde na ně se stříbrnými řetězy, pořád a pořád dokola?"
 

Jesus Velasquez (Kevin Alejandro) – epizody 26-48

Ponuré proudy
"Někdy při prvním díle jsem zjistil, že Jesus má zemřít. Brali to v pohodě, jako "Nic jsi neudělal. Šťastné vztahy jsou prostě nudné." A mají pravdu – je to velké drama. Myslím, že poslední epizoda je opravdu dojemná."

Magické výšiny
"Myslím, že má oblíbená scéna je z poslední epizody. Když se snažím vyvolat démona a pokouším se o exorcismus – mluvím ve španělštině a řežu se do paží – bylo to opravdu intenzivní a obtížné. Cítil jsem se poté, jako bych opravdu prošel kruhem. Ta maska byla taky skvělá – úplně zmizet a zrodit se jinak. Když máte hlavu, která není vaše, vytváříte něco, co je úplně mimo vás."

Ze záhrobí
"Nelsan Ellis (Lafayette) je jedním z nejúžasnějších lidí, co jsem potkal. Komunikujeme spolu, aniž bychom jeden s druhým potřebovali mluvit. Na jiné úrovni se opravdu máme rádi i ve skutečném životě. A každá scéna, kterou jsme natáčeli, s sebou nesla nádech, že tohle je konec. A celá ta cesta až k finální epizodě byla prostě skvělá. Nakonec myslím, že se Lafayette vrátí jako silnější osobnost, která ví, co je zač a čeho je schopna."

Zdroj: HBO.com
Překlad: Renča