Tanya Huff: Smoke Books

Série Smoke Books je třídílná a volně navazuje na Blood Books, tedy česky Krevní pouta, vydávaná u nás nakladatelstvím Brokilon. Příběh se však místo na Vicki soustředí na mladého Tonyho, který se usadil spolu s Henrym ve Vancouveru a našel si místo u natáčení upírského seriálu Darkest Night. Pokud se vám zdálo, že v Krevních poutech měl Tony málo prostoru, pak vás určitě potěšil poslední díl Dluh krve a Smoke Books budou pro vás příjemný nášup.

Tanya Huff: Smoke Books (Smoke Trilogy)
Smoke and Shadows (2005)
Smoke and Mirrors (2006)
Smoke and Ashes (2007)
Vydal: DAW Books
 
A o čem že ty tři knihy jsou?

Smoke and Shadows

Henry Fitzroy, 450 let starý upír, se snaží udržet přátelství s Tony Fostrem, mladým mužem, kterého zachránil z ulice a z kterého je zvyklý pít krev. Tony teď pracuje jako asistent produkce pro TV seriál Darkest Night, kde objevil mrtvé tělo herce. Tony má strach, že to má něco společného s podivnými stíny, které viděl kolem studia, a jeho podezření je potvrzeno, když stín převezme tělo hvězdy seriálu. Tony se obrátí na seriálovou tvůrkyni speciálních efektů Arru a zjišťuje, že je opravdová čarodějka. Ví, co ty stíny jsou, ale odmítá Tonymu pomoct, Tony se tak obrací na Henryho. Spolu přesvědčí Arru ke spolupráci, ale nedokáží ji přinutit, aby se stínům postavila. Tony a Henry jsou vtaženi do bitvy se stíny, jejichž zájmem je získat moc v našem světě.

Ukázka:
He paused in the doorway and watched the vampire preen in front of the mirror. Popular culture had gotten a few minor details wrong. Vampires had reflections and, if Henry was any indication, they spent a significant slice of eternity checking them out.
“The pants are great, but strawberry blonds can’t wear that shade of red. The shirt doesn’t work.”
“You’re sure?”
“Trust me. I’m gay.”
“You have a gold ring through your eyebrow.”
“And it clashes with nothing.”
“You’re wearing plaid flannel.”
“I’m getting in touch with my inner lesbian.” Tony pointed toward the discarded clothing on the bed. “Try the blue.”

Smoke and Mirrors

Chudák Tony Foster s jeho rostoucími čarodějnickými schopnostmi. Bez ohledu na to, kolikrát on a jeho nemrtvý expřítel bojovali proti zlomyslným duchům, aby zachránili osazenstvo seriálu Darkest Night, všichni na place ho považují za pouhého produkčního asistenta. Poté co zahnal zlé stíny z jiného světa, Tony teď musí bojovat proti duchům strašidelného domu, ve kterém se seriál natáčí. Když se všechny dveře zavřou, zjišťuje, že se ocitl v pasti mezi duchy, kteří opakovaně prožívají svou smrt, spolu se svými cynickými egoistickými kolegy a šéfovými dcerami.

Pod nadpřirozenými pastmi a nekončícími vtipnými poznámkami je napínavá detektivka plná křivolakých zápletek, opravdový rozvoj postav a dobře vyvážený výsměch hororovým klišé.

Smoke and Ashes

Kultovní upíří detektivní seriál, u kterého Tony pracuje jako asistent režiséra, se natáčí ve Vancouveru, který je zároveň epicentrem nastávající smrtící Démonické konvergence, alespoň podle sexy kaskadérky Leah Burnettové, která je také 3500 let starou osobní bránou démona Rynea Cyratana, jenž je „Ten, co přináší touhu a zkázu.“ Horší je, že Leah je vůči útoku démona bezbranná, a když zemře, Ryne bude schopen vrátit se a vykonat zkázu na Zemi. Tony, kterému zůstal laptop plný kouzel po čarodějce Arre, by potřeboval rychlokurz ve vysokém čarodějnictví, aby mohl zachránit svět.

Kniha Smoke and Ashes byla nominována na kanadskou cenu Aurora 2007 pro nejlepší díla fantastiky.

Nakladatelství Brokilon chystá vydání knih na rok 2012.

Zdroj: http://www.amazon.com