Pozvánka na FPcon

Nemáte na pátek ještě žádný program? Přijeďte na FPcon! Báječné setkání s redaktory a přispěvovateli webu FantasyPlanet.cz, které se odehraje odpoledne 18. 3. 2011 od 15.00 ve smíchovské pobočce Městské knihovny Praha. Pobaví vás přednáškami, zpěvem i hrou, nebude chybět soutěž o věcné ceny a pozvali i slavné hosty – třeba Štěpána Kopřivu, Františku Vrbenskou či Leoše Kyšu. Na co všechno se můžete těšit?

Program:

15.00–15.45: Štěpán Kopřiva, Vojtěch Rabyniuk, Boris Hokr: Komiks a film

Jak se liší práce na scénáři k filmu a komiksu, oč by se měli tvůrci snažit? Kde se to povedlo? Méně, více, nejlépe? Štěpán Kopřiva nám to poví… a když nepoví, tak pobaví!

15.50–16.25: Šimon Šedivák: Tam v Arcádii, já…

Nahlédněte do zákulisí tvorby literárního seriálu Et in Arcadia Ego Šimona Šediváka. Je Atlantida pouhou fikcí? Odkud autor čerpal své informace? A uvidíme Eridia ještě? Šimon Šedivák se rozpovídá nejen o samotném seriálu, ale také o nadcházejících projektech a technikách, které byly použity pro tvorbu doprovodných upoutávek.

16.30–17.15: Leoš Kyša, Pavla Lžičařová, Boris Hokr: Publicistický píseček

Kterak správně recenzovati, kyblíčky ošklivé knihy kydliti a na sprosté autory kyš kyš dělati. Tedy: trocha zamyšlení od toho, kdo to dělá, kdo to řídí a kdo to dělá, řídí i pořádně vidí…

17.20–17.50: Laeg Mortemir: Koncert písní z larpů

Elfí bard Laeg Mortemir – fantasy písně na kytaru a akordeon.

17.55–18.40: Veronika Salášková, Františka Vrbenská: Historická fantasy

Povídání spisovatelky Františky Vrbenské a redaktorky Fantasy Planet Veroniky Saláškové o historické fantasy, rozdílech mezi knihou a realitou, zdrojích inspirace pro její autory a podobně.

18.40–19.00: Odtajnění Sauronova péra, vyhodnocení soutěže o věcné ceny (včetně CD Laega) a dlouhý potlesk :-)

Akci bude moderovat vždy vtipný a pohotový Lukáš Vaníček.

Pro každého návštěvníka také připravujeme malý dárek, a hlavně – po skončení oficiálního programu všechny zveme na příjemné posezení do Cafe Restaurantu YC Cere , které se nachází cca tři zastávky tramvají od Smíchova.

Kromě přednášejících se můžete těšit také na řadu osobností, které přislíbily účast v publiku – Tomáše Němce, Otomara Dvořáka, Martina D. Antonína či Jiřího W. Procházku.

A hlavně – u vstupu po vás nebudeme chtít ani korunu. :-)

Čas: pátek 18. 3. 2011, 15.00–19.00 (+ afterparty do blíže neurčených ranních hodin :-))
Místo: pobočka Smíchov Městské knihovny Praha (Nám. 14. října 15, Praha 5)
S sebou: dobrou náladu a spoustu dotazů na redakci :-)

Prohlédněte si i další pozvánku s dvojrozhovorem Pavly Lžičařové a Borise Hokra.

Těšíme se v pátek na Smíchově na viděnou!