Justin Cronin: The Passage

Před pár dny jsem narazila na knižní trailer k románu The Passage amerického autora Justina Cronina, který vyšel v červnu v USA. Je to epické vyprávění o konci světa v důsledku upírské epideme a o cestě přeživších v tomto postapokalyptickém světě. Na knihu jsem četla už pár pozitivních recenzí, hodně mě to láká, ale na druhou stranu mě odrazuje těch téměř 800 stran, v nich příběh navíc není ukončen, protože je to jen první díl chystané trilogie. Chystá se i filmové zpracování v režii Ridleyho Scotta.

Anotace:
"Stalo se to rychle. Za 32 minut jeden svět zahynul a jiný se zrodil."
Zaprvé – nemyslitelné: bezpečnostní trhlinou v tajném americkém vládním zařízení se uvolní monstrózní výplod hrůzného vojenského experimentu. Zadruhé – neslýchané: jedna noc chaosu a krveprolití uvolní cestu ke vzestupu národu a náš svět se navždy změní. Vše, co zůstane ohromeným přeživším, je dlouhý boj a budocnost, ve které zavládne strach – z temnoty, ze smrti a z osudu horšího než smrt.
Jak se civilizace rychle rozpadá do původní podoby predátorů a kořisti, dva lidé, kterým se podařilo uniknout, pátrají po útočišti. Agent FBI Brad Wolgast je dobrý chlap, kterého sužují činy, kterých se dopustil při své práci. Šestiletá sirota Amy Harper Bellafonte je uprchlice z prokletého vědeckého projektu, který odstartoval apokalypsu. On je odhodlán ji chránit před hororem, který rozpoutali její věznitelé. Ale útěk před krvavými důsledky je pro Amy pouze počátkem mnohem delší pouti – trvající míle a dekády – do doby a místa, kde musí ukončit, co nikdy nemělo začít.

Oceňovaný autor Justin Cronin napsal jak neúprosně napínavé dobrodružství, tak epickou kroniku lidské statečnosti tváří v tvář nevídané katastrofě a nepředstavitelnému nebezpečí. Je to vynalézavé vyprávění, mistrovská próza a pro hloubku lidského porozumění to lze označit jako zásadní a mimořádné dílo moderní beletrie.

Oficiální stránky (včetně ukázky):
ThePassage

Recenze:

Amazon
LoveVampires

Možnost objednání:

BoodDepositoryUK