Země upírů 1: Vlk

Knižní titul, na který se osobně hodně těším, konečně přišel na pulty českých knihkupectví. Upíři v podobě mimozemšťanů obsadili Zemi, aby nás sklízeli jako potravu pro svou nesmrtelnost.

Země upírů 1: Vlk

Autor: E. E. Knight

Vydal: Triton (2008)

Cena: 299 Kč

Poznámka: První kniha série Země upírů.

Originální název: The Way of the Wolf: Book one of the Vampire Earth

Louisiana, druhá polovina 21. století: Země má nové šéfy Karany, mimozemšťany, kteří k nám pronikli mezihvězdnou bránou mezi světy. Už tady jednou byli, zůstaly po nich legendy o upírech a vlkodlacích. Tentokrát se na invazi důkladně připravili.

Karané jsou staré nesmrtelné plémě, protože vysávají "vitální auru" živých tvorů. Čím inteligentnější tvor, tím výživnější aura. Lidská aura je velice výživná. Karané rozvrátili lidskou společnost sérií globálních katastrof, upravili klima a nastolili Karské zřízení. Od lidí nechtějí mnoho – pouze jejich životy. Krvežízniví Rozparovači, obdaření nadpřirozeným a legendárním hladem, pro ně sklízejí otročené lidské duše.

V dobrodružném postkatastrofickém příběhu vzdoruje část lidstva, která přežila apokalyptické převzetí moci, v Ozarské vrchovině západně od řeky Mississippi. Mladík David Valentin, jehož rodinu vyvraždili renegáti, se nechá naverbovat ke speciálním jednotkám Vlků, prodělá výcvik a zapojí se do boje proti zlu, jež připravilo lidstvo o budoucnost.

Během obrany Svobodného území, ostrůvků zdravého rozumu v moři šílenství, dospívá v muže a vede první akce v Karské zóně. Je rozhodnut zvítězit a vrátit Zemi lidem bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, bez ohledu na to, že ho čeká osud jako z nejhrůznější noční můry. Budoucnost lidského druhu však ještě nikdy nevypadala tak beznadějně. Protože když padne noc, stejně jistě jako tma přicházejí Rozparovači…