Srpen bude na knižní novinky vskutku bohatý, jednak se sem přesunuly knihy plánované na jaro, jednak už v Albatrosmedia začínají předvánoční sezónu a chrlí jak pokračování zaběhlých sérií, tak startují několik nových. Tak jdeme na to.
Po týdnu jsme ukončili soutěž o novinku z Nakladatelství CREW – komiks Harleen. Jak soutěž dopadla a kdo si komiksy odnese?
Mnozí lidé si domnívají, že horor je tu od toho, aby je děsil. Jistá strašidelnost se očekává, ale horor je tu především proto, aby vyprávěl příběhy. Někdy mrazivé, jindy podivné anebo zkrátka velice odvážné pro běžného čtenáře.
Budou války vyhrávat hráči počítačových her? Je znalost genetiky darem, nebo prokletím? Je nadřazenost známkou božství? A jak se srovnat s pandemií nebezpečného viru? V sedmnácti sci-fi povídkách se to znepokojivými otázkami jen hemží. Povídky dnes nejprodávanějšího spisovatele fantastiky publikujícího pod pseudonymem František Kotleta stály na počátku jeho literární kariéry. Některé jsou dodnes provokativní, jiné romantické, humorné či hravě naivní.
Andarské město Illin Illan odolalo vpádu cizího vojska zpoza Bariéry, ale jen díky přispění čtyř hlavních hrdinů Daviana, Wirra, Ashi a Caedena. Jenže to byl pouze začátek. Vojsko Slepých bylo jen předzvěstí věcí, jež mohou zpoza Bariéry přijít.
Nakladatelství Alpress vydalo román Poselství krve, druhý díl postapokalyptické fantasy ságy Kroniky Jediné od Nory Roberts.
Elizabeth Bearová je důkazem toho, že ve fantasy se dají pořád objevovat daleké kraje vonící exotikou. Její knihy kromě zajímavých kulis oplývají i neobyčejně krásným jazykem. Možná i to je jedním z důvodů, proč získala prestižní cenu Hugo. Stačí to ale na to, aby upoutala široké čtenářské publikum?
DRSNÁ A DIVOKÁ JÍZDA NAPŘÍČ MINULOSTÍ, SOUČASNOSTÍ I BUDOUCNOSTÍ MŮŽE ZAČÍT… Nakladatelství Mystery Press vydalo po Hladové smečce další román Martina Sládka – akční sci-fi Časovládci.
Ačkoli Howard Phillips Lovecraft za svého života nebyl nijak zvlášť populární a měl hluboko do kapsy, platil za zkušeného autora hororů. A o své zkušenosti se rád dělil i s mladšími autory a pomáhal jim. Vzniklo spoustu povídek, které buď Lovecraft napsal jako ghostwriter nebo je pomáhal upravovat.
Kristýna Sněgoňová po dvou brněnských románech tentokrát zavádí čtenáře do Města v oblacích, do postapokalyptického světa, v němž několik tisíc vyvolených obývá město postavené na pilířích vysoko nad povrchem Země. Po téměř dvou staletích se však už vyvolenými zdaleka být necítí.
Nakladatelství Alpress vydává novou postapokalyptickou fantasy sérii Kroniky Jediné od Nory Roberts. Máme pro vás ukázku z prvního dílu Nový začátek.
Nikolaj Lantsov jen taktak drží království Ravku nad vodou a k tomu se ještě musí potýkat s následky kletby, kterou na něj uvrhl v poslední válce Temnyj. Kvůli ní se totiž mění v krvelačného netvora a nikdo netuší, jak ho prokletí zbavit. A tak se Nikolaj společně s grišou Zojou pokouší zjistit, jestli s jeho prokletím náhodou nesouvisí zázraky, které se začaly dít po celé Ravce…
