Guillermo del Toro, Daniel Kraus: Tvář vody

Nakladatelství Host vydalo Tvář vody, neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, odehrávající se na pozadí studené války. Stejnojmenný film v režii Guillerma del Tora, který byl uveden do českých kin v únoru 2018, získal Zlaté glóby za režii a hudbu.

 

ANOTACE:
Němá Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky si obuje. Její dosavadní život však navždy změní setkání s živým vzorkem z utajovaného vládního experimentu.

 

OHLASY:
Titul společnosti Fox Searchlight je nejšpičkovějším filmem pro zamilované za celou letošní sezonu. Tvář vody totiž nejvíce ze všeho překvapí extravagantní romantikou. Je to ten nejčistší a nejjednodušší příběh o setkání dívky a amazonského vodního, pravděpodobně božského tvora, jaký kdy vznikl.
– Variety o filmu Tvář vody

Vizuálně a emocionálně úchvatný příběh, který by měli vřele přivítat všichni diváci prahnoucí po úniku do nespoutané fantazie.
– The Hollywood Reporter o filmu Tvář vody

 

INFO O KNIZE:
Vydal: Host, únor 2018
Překlad: Filip Drlík
Vazba: vázaná
Počet stran: 352
Cena: 349 Kč