V únoru se vrátí již se čtvrtým dílem Resident Evil, v Jotě přichystali pokračování románu Asylum – Sanctum, do Říše divů se vrátíme v Zrcadlení, Crew nabídne komiksového Zaklínače. Ve Fragmentu připravili pro čtenáře Inferno, v Omeze je naopak zavedou s Nejchladnější dívkou do Města chladu. Nejmladší čtenáři jsou asi nejotrlejší – můžou se těšit na Všechna moje strašidla nebo na Noční můry!
Před Vánocemi zažila Praha nečekanou a neuvěřitelnou událost – premiéru divadelní hry podle knihy Františka Kotlety Lovci. Jelikož mělo představení velký úspěch, bylo naplánováno několik repríz. Buďte u toho!
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši.
Robert J. Bennett představuje atmosférické město Bulikov, nazývané také Město bohů či Město schodů. Dnes však nese jen pozůstatky zašlé slávy a života pod ochranou šesti Božstev. Bohové byli pozabíjeni či zmizeli a jejich výtvory byly zničeny. A do tohoto chátrajícího města přijíždí zkušená agentka Shara, v jejíž minulosti se skrývá nejedno tajemství.
Ďábel přicestoval do Města andělů. V prvním měsíci letošního roku vyskakují nové fantasy seriály jako králíci z klobouku. Po britském Beowulfovi, Kronikách Shannary, Lovcích stínů, Legendách zítřka a Mázích si v pondělí 25. ledna odbyl oficiální premiéru pilotní díl seriálu Lucifer, inspirovaný komiksovou postavou Neila Gaimana a komiksovou sérií Mikea Careyho.
V Půlnočním výprodeji koupíte masakr nadpřirozených stvoření Verity Priceová, tanečnice a kryptozooložka, se vypořádala s dračím kultem, ale zasloužený klid ji nečeká. Do New Yorku přijíždí organizace zabijáků, jež má za cíl vyhubit všechna nadpřirozená stvoření. Verity a všichni kryptidi se tak ocitají ve smrtelném nebezpečí.
Několik měsíců po útoku zombií na školu se Becky probudí ve vojenském komplexu a prakticky na nic si nepamatuje. Jedno ví však určitě – nestala se z ní nemyslící kreatura bažící po lidských mozcích. A vědci, kteří ji zkoumají, jí nechtějí nic prozradit. A tak se Becky snaží přijít na to, proč právě ona je mezi zombiemi výjimečná? Proč dokáže myslet? A co se stalo se světem tam venku? Ovšem brzy jí dojde, že ani ve vojenském komplexu není v bezpečí a zánik je blíže, než by kdokoli čekal.
Šestá návštěva v Morganville zastihuje Claire a její přátele i spojence uprostřed nejtěžší zkoušky, jaké kdy museli čelit. Čeká je rozhodující boj o nadvládu nad městem, jehož výsledek jednou provždy určí, zda má zdejší komplikované soužití lidí a upírů šanci na přežití. Ať už poslední zoufalý odpor proti Bishopovi dopadne jakkoliv, jedno je jisté, Morganville už nikdy nemůže být jako dřív.
Blackstone. Kdysi vzkvétající metropoli před lety zasáhla obrovská vlna násilností, která po sobě zanechala beznadějnou spoušť. A teď se temné síly dávají znovu do pohybu…
Některá nakladatelství již poodhalila své letošní ediční plány, tak se pojďme podívat, které knihy v roce 2016 pro čtenáře fantastiky připravují.
Nakladatelství Epocha nám věnovalo do soutěže román o slavné nekromantce a upíří popravčí Anitě Blakeové, která vyšla pár dní před Vánoci S kůží na trh. Soutěž včera skončila. Kdo se může těšit na knihu?
Anne Rice v roce 1976 vydáním Interview s upírem přepsala dějiny žánru. Přivedla v něm k životu jednoho z nejslavnějších antihrdinů moderní hororové literatury Lestata de Lioncourt. Až do roku 2003 vycházely další knihy na motivy jeho osudů. A nyní o více než desetiletí později se Lestat znovu vrací a rozhodně není sám. Do současného New Yorku se sjíždějí všechny milované i nenáviděné postavy ze stránek Upířích kronik, aby zde čelily dosud nejvážnější hrozbě ze všech – vyhlazení celého druhu.
