Pro draky se nepláče

Křest má v životě knihy stejný význam jako v životě člověka. Kniha už je na světě, ale aby mohla vést úspěšný život, je třeba ji představit komunitě a pěkně nahlas a slavnostně prohlásit: „S tímhle přírůstkem odteď musíte počítat.“ Je třeba zvolit ke křtu správné místo, sehnat kmotru a pak nešetřit na pohoštění.
Vesela_krest1
Když Hanina Veselá přivedla na svět knížku Slza pro dračího pána (recenze), všechny překvapilo, že přírůstek je o dost menší, než byly její starší sourozenci. Je to ale půlčík, žádný nedonošenec. Takže křest nebyla akce úměrná formátu novelky, ale pořádný mejdan, jak se na půlčíky sluší.

Vesela_krest2Mejdan se odehrál ve středu 29. 10. 2014 v prostorách letos nově otevřené Geekárny, klubu, kde se po večerech scházejí příznivci všech žánrů fantastiky. Prostory svou kapacitou zcela vyhověly, bylo plno.

Přítomní nejdříve dostali možnost si svůj výtisk vyhrát, v zábavné soutěži moderované Tomášem „Chiori“ Skoupým. Když se rozdaly všechny soutěžní výtisky, host Filip Gotfrid přečetl ukázku z dalšího připravovaného pokračování.

Následoval vrchol večera, samotný akt křtu. Jiří „Walker“ Procházka přivezl knize neobyčejnou kmotru, výtvarnici Bereniku Saudkovou. Ta slavnostně polila knihu připravenou tekutinou z připravené lahvičky ve tvaru lebky a jako správná kmotra popřála knize to nejdůležitější, spokojené čtenáře.

Tou dobou už ale účastníci zkonzumovali připravené občerstvení a mohli si nechat své knížky od autorky podepsat. Večírek pak přirozeně přerostl v docela normální Geekárnovou párty, která všechny bavila až do zavírací hodiny.

Fotogalerii z akce najdete na FB zde.