Kalayna Price: Vzpomínky stínů

Kalayna Price opět napsala napínavý a okouzlující příběh z fiktivního městského státu Nekros. Ve Vzpomínkách stínů pokračuje autorka v rozvíjení záhad, které oplétají Alex Craftovou a její původ.

Price_Vzpominky_stinuAlex Craftová objevila vhodné místo, kde by si s kamarádkou Riannou mohla otevřít kancelář firmy Mluvčích za mrtvé. Sice se jedná o totální díru, ale každý musí někde začít. Při návratu k autu se stanou svědkyněmi sebevraždy. To by nebylo nic neobvyklého, kdyby Alex neviděla ducha zemřelého, který trvá na tom, že si nevzal život. Alex brzy zjišťuje, že stín mrtvého má značné mezery v paměti a pravděpodobně není jediným podobným sebevrahem za poslední dobu. K tomu Alex čelí podezření, že stojí za výskytem ghúlů na několika hřbitovech v okolí.

Za houby stojí i její osobní život. Na přítele Deatha naráží, jen když ho náhodou zastihne při práci. A Falinův čas si nárokuje Zimní královna, která se snaží Alex donutit, aby se stala členkou jejího dvora. Její domácí Caleb má plné zuby agentů FÚV, kteří pravidelně podnikají razie na jeho dům, protože Zimní královna nebere Alexinu ignoraci jako odpověď. Možná si Alex dokáže vybrat nějaký dvůr během slavností podzimní rovnodennosti.

Alex od prvního dílu Čarodějka stínů urazila dlouhou cestu. Už není stínová čarodějka, která se narodila do rodiny, která opovrhuje magií a podporuje lidi. Naopak je úspěšná splétačka rovin, jejíž otec sice reprezentuje Stranu za lidi, ale ve skutečnosti svůj původ skrývá. Navíc je mocný, manipulativní mizera. A Alexis na sobě začíná důrazně pociťovat faeské dědictví.

V příběhu nechybí ani Death, Falin a Zimní královna, jež nepochybně bude Alex ještě nějakou dobu ztrpčovat život. Objevují se nové zajímavé postavy a staré poodhalují svá tajemství. Samozřejmostí je nová detektivní zápletka, při jejímž vyšetřování půjde Alex Craftové o život.

Čtenáři znalí žánru městské fantasy bezpochyby narazí na velké množství podobností se sériemi Anita Blake a Merry Gentry, ovšem Kalayna Price zpracovala tematiku fae a nemrtvých svým vlastním osobitým způsobem. Ale svou inspiraci knihami L. K. Hamiltonové nezapírá.

Vzpomínky stínů končí pěkným cliffhangerem a čtenář se jen může nadšeně těšit, jaký udělá Alexis protitah příště.

Ukázka

Vydal: Baronet, 2013.  

Koupit knihu