James Tynion IV: Batman – Jejich temné plány 2

„Na každém městě, kde se sejdou lidé, se neodvratitelně rozprostře chladná temnota. Čím víc těch lidí je, tím chladnější a hlubší ta tma je. A když se s těmito děsivými stíny setkáte, máte na výběr ze dvou možností. Buď se stanete světlem, které tmu prorazí… Nebo něčím, co ty stíny zastraší.“

Začíná být jasné, že tím, kdo tahá za nitky a snaží se Batmana zničit, není Designer, ale někdo jiný. Je to snad Riddler, který v ulicích Gothamu s pomocí zombie policistů rozehrál svou malou křížovku? A kdo najal žoldáky, které vede Deathstroke? Byl to snad Penguin, kterému se tahle banda vymkla z rukou? Na scénu přichází nová figurka na šachovnici a tou je Punchline. Jak se s novou Jokerovou láskou popasuje Harley Quinn?

Druhý díl série Jejich temné plány zodpoví většinu výše položených otázek, ale jestli z těch odpovědí bude čtenář moudrý, to už je jiná pohádka. Příběh je ještě temnější než v prvním díle a čtenáři se v něm dočkají tolika Batmanových vnitřních monologů, že je z nich bude bolet hlava. Přesto díky nim poznají, že Batman není jenom princem na bílém koni, ale mnohem komplikovanějším hrdinou. Na příběhu je také sympatické to, že si v něm Temný rytíř sáhne na dno svých sil a bude krvácet nejen jeho bankovní konto.

Tento svazek také obsahuje tři krátké příběhy BATMAN SECRET FILES č. 3, v nichž se objeví Green Arrow, Mr. Teeth a Gunsmith. Každý nakreslil jiný výtvarník a za každým stojí jiný scenárista. Tři kratičké jednostránkové fresky, v nichž se vrací James Tynion IV a Guillem March, hezky dokreslují hlavní dějovou linii.

Batman v druhém svazku Jejich temných plánů ještě více zvážněl a potemněl. Tím se stal sice dospělejším, nikoli však zábavnějším.

Vydala: CREW, 2024
Scénář: James Tynion IV, Dan Watters, Vita Ayalaová, Mariko Tamakiová
Kresba: Rafael Albuquerque, Andie Tong, John Paul Leon, Carlo Pagulayan, Danny Miki, Riley Rossmo, Jorge Jimenez, Guillem March, Javier Fernández, Sumit Kumar
Překlad: Štěpán Kopřiva
Vazba: brožovaná
Tisk: barevný
148 stran / 299 Kč