Anne’s Rice Interview with the Vampire: Part II

Necelé dva roky po premiéře první řady Interview s upírem přichází televizní stanice AMC s pokračováním své seriálové adaptace slavné knihy Anne Rice.

Diváci se v ní znovu ocitnou v roce 2022, kdy upír Louis de Pointe du Lac (Jacob Anderson) vypráví na druhý pokus (první rozhovor skončil v 1973 velice neslavně) svůj životní příběh novináři Danielu Molloyovi (Eric Bogosian) ve svém luxusním dubajském penthousu. Poté co se Louis a Claudia (Bailey Bass, nyní po přeobsazení role Delainey Hayles) pokusili zabít svého stvořitele Lestata (Sam Reid), uprchli z New Orleans a vydali se do Evropy s cílem najít víc příslušníků svého druhu. Po zklamání, které jim přineslo putování druhou světovou válkou sužovaným kontinentem, nakonec dorazí do Paříže, kde se setkají upírem Armandem (Assad Zaman) a jeho divadelním souborem Théâtre des Vampires.

Zatímco Claudia je unesená z toho, že konečně našla mezi zdejšími herci vedenými Santiagem (Ben Daniels) místo, kam zapadá, Louis z celého konceptu divadelních představení plných krve a extravagance příliš unesený není. O to víc si ho však získá Armand, na první pohled tak odlišný od Lestata. Jejich milostná aféra má však devastující následky, se kterými se Louis nevyrovnal ani za téměř osm desítek let později. Zůstává na Molloyovi, aby se pokusil odhalit pravdu skrytou ve vzpomínkách nejen Louise, ale i Armanda, který se ke dvojici na druhou část rozhovoru připojí.

Druhá řada, která se kromě Paříže a New Orleans točila převážně v Praze, startuje na AMC a AMC+ v neděli 12. května.