Comic-Con Prague jede ve velkém a odtajnil další hvězdné hosty (PR)

Pražský festival popkultury Comic-Con Prague slaví 5. narozeniny a láká na megalomanskou podívanou. Pro fanoušky přidává celé patro navíc v O2 universu či sochu Všemocného Bowsera postavenou z kostek LEGO®. V programu přibyla i nová jména hereckých hostů.

 

„Pátý ročník, který se uskuteční v prvním dubnovém víkendu, si zaslouží obrovskou porci nového programu. A s tím souvisí i překvapení v podobě rozšíření prostor našeho populárního eventu. A to rovnou o celé patro. Přidáváme přes tisíc metrů atraktivních expozic našich partnerů, další hlavní stage, stovky míst k relaxaci a desítky hodin doprovodného programu. Comic-Con Prague tak poprvé obsadí i hlavní halu A, kolem které vzniklo celé O2 universum,” láká na novinky Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio, která akci spolupořádá. 

K jedinečnému zážitku fanoušků přispěje i unikátní čtyřtunová socha Všemocného Bowsera ze světa Super Maria. Postavená bude z kostek LEGO®, kterých bude úctyhodných 663 900. Monumentální dílo, měřící 4,3 metrů, vzniklo za 3 290 hodin v kladenské továrně LEGO Group. Nejedná se pouze statický kousek, Bowser disponuje pohyblivými pažemi, hlavou a zvukovými efekty, což z něj činí interaktivního parťáka pro fanoušky všech věkových kategorií. „Máme velkou radost, že se nám podařilo sochu dojednat. Je to možné až letos, kdy poprvé využíváme halu A, což je jediné místo, které tuto sochu pojme,“ doplňuje Renčín.

„I letošní ročník svátku popkultury nabídne zvučná jména. Už na sklonku roku jsme oznámili účast Chrise Barrieho, oblíbeného britského herce, který se nejvíc proslavil ztvárněním role Arnolda Rimmera v seriálu Červený trpaslík. Vedle jeho jména teď přibyli i další oblíbenci. Mezi nimi rozhodně Warwick Davis, další Brit, který proslul výraznými rolemi postav malého vzrůstu, ať už v sérii všech dílů Harryho Pottera nebo třeba ve Star Wars,” láká na program Pavel Renčín. 

„Z dalších známých tváří bych rád uvedl Emily Swallow, americkou herečku, která je známá jako Amara/Temnota v seriálu Lovci duchů, nebo aktuálně v seriálu Mandalorian ztvárňuje jednu z nejznámějších postav, Zbrojířku. Ze stejného seriálu ji doprovodí i Tait Fletcher, americký herec a MMA bojovník, který v něm ztvárňuje Mandaloriana Paze Vizslu. Pomyslnou třešničkou na dortu je Anthony Daniels, proslulý postavou ikonického protokolárního droida C-3PO ve filmové sérii Star Wars, který je jediným hercem, jenž pracoval na všech dvanácti Star Wars kino-filmech,” doplňuje Renčín. 

V programu akce se objevily i nové filmové a seriálové tváře, mezi nimi třeba Kevin Sorbo ze seriálu Herkules nebo  Robert Patrick, který se nejvíce proslavil rolí T-1000, hlavního záporáka ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování.

Robert Patrick

 

„V seznamu hostů přibyla i další jména, na která jsme náležitě pyšní. Ať už je to Paul McGillion, Dr. Carson Beckett z Hvězdné brány: Atlantida, či třeba Brendan Wayne, ztvárnitel postavy Dina Djarina v oceněném Disney+ seriálu Mandalorian, kterou si také zopakuje ve vysoce očekávaném filmu. Nechci zapomenout také na herce spojeného se všemi epizodami Červeného trpaslíka. Tedy na Craiga Charlese. A v neposlední řadě je to jedinečný Bobby Ewing z Dallasu, tedy Patrick Duffy,” vypočítává nová jména z programu Václav Pravda, který je programovým ředitelem festivalu. 

Hlavním partnerem festivalu se letos stala Česká spořitelna, která pro návštěvníky chystá jedinečnou gamingovou zónu a Treasure hunt s lákavými cenami.

Craig Charles

„Máme velkou radost, že můžeme pátý ročník festivalu Comic-Con Prague oslavit jako hlavní partner festivalu a pro všechny návštěvníky připravujeme interaktivní gamingovou zónu v sále České spořitelny (sál A) o rozloze téměř 350 m². V České spořitelně nám záleží na prosperitě a finančním zdraví celé společnosti, a proto mají všichni gameři naši podporu, ať už jde o finanční transakce nebo rozvoj schopností a dovedností. Návštěvníci si můžou jako první vyzkoušet absolutní herní novinku a zahrát si své oblíbené hry, nebo objevit zajímavosti ze světa herního průmyslu a naučit se, jak zůstat v online světě v bezpečí. Buďte s námi silnější v gamingu i v životě,“ zve návštěvníky Monika Hovorková, šéfka značky a komunikace České spořitelny.

Významný růst čeká Technologickou zónu festivalu, která se každý rok těší obří oblibě. Díky zvětšení prostor bude mít nové místo a nabídne ještě nadupanější program. Ať už se jedná o speciální vystoupení Dany Drábové, která dokáže propojit informace o jaderné energii v souvislostech s komiksovým světem, nebo speciální expozici Armády ČR.

„Poprvé se účastníme Comic-Conu a doufáme, že zaujmeme návštěvníky. Můžou se těšit nejen na vojenskou techniku a hi-tech vybavení, ale hlavně na setkání s našimi výsadkáři, piloty a leteckými návodčími,” říká plukovnice Iva Bednářová, náčelnice odboru doplňování personálu Agentury personalistiky. 

V termínu od 5. do 7. dubna však Comic-Con Prague nabídne i další promítání, workshopy, soutěže, hraní videoher a stolních her a v neposlední řadě několik výstav.

Vstupenky na festival je možné koupit zde: www.comiccon.cz/tickets

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam jsou postupně přidávány finální,  podrobnější informace:

Web: www.comiccon.cz
Facebook: www.facebook.com/comicconprague
Instagram: www.instagram.com/comiccon_prague

Comic-Con Prague 2023 společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.