Tanya Stewnerová: V zajetí přísahy (Alea, dívka moře 7)

A máme tu další díl plný dobrodružství mořské dívky Aley a party Alfa cru. Vzpomínky mají všichni zpět a Alea s Lennoxem se vydala hledat své dvojče. Brzy se však celá parta má opět setkat a spojit síly proti zrádnému Orionovi.

Poté co se Alfa cru ocitla po Orionově útoku opět na začátku celého příběhu, nalezla parta díky novým i starým spojencům vše, oč je Orion připravil. Osvobodila i chybějícího člena posádky, ale bohužel z Aley se stala obyčejná lidská dívka. Jen speciální schopnosti Elvariona jí naštěstí zůstaly. Navrátit Aleu zpět k mořskému lidu by mohla pomoci Aleina ztracená sestra Anthea, a proto se musí Alfa cru rozdělit. Alea s Lennoxem míří do Porýní-Vestfálska ke skále Loreley. Tam podle posledních zpráv Anthea zamířila, aby si mohla prostřednictvím utajené brány do světa mrtvých promluvit s rodiči. Zbytek Alfa cru míří do Benátek a později do Říma, aby nalezli místo, kde mají podle zbylých stříbrných vláken z ukradeného kouzelného pláště nalézt doktora Oriona. V Římě se mají také později všichni setkat a zosnovat plán na jeho polapení. Jenže Orion je velmi mocný a spousta věcí se může pokazit.

Tanya Stewnerová v dalším velmi čtivém románu o přátelství, kouzelných tvorech z vodní i suchozemské říše a o znečištění planety posouvá příběh zas o kousek dál. Předchozí díl Řeka zapomnění byl hlavně vzpomínkový, ale v sedmé knize V zajetí přísahy objasní čtenářům něco nejen z Orionovy minulosti a pozadí jeho intrik, ale i minulost dalších vedlejších postav.

V zajetí přísahy se autorka tentokrát věnuje hlavně lince Aley a Lennoxe, zbylá část Alfa cru je pouze na telefonu. Setkají se již známé postavy a objeví se úplně nové, které budou pravděpodobně důležité v dalším pokračování. 

Příběh má spád a je velmi akční. Stylově se autorka drží nastavené laťky. Opět mohu knihu jen doporučit, příběhy o mořských lidech si užijí nejen dospívající.

Na facebookové stránce autorky proběhla informace o vydání osmého dílu nyní v říjnu pod názvem Die Wellen der Zeit (Na vlnách času),  a dokonce by se Alea měla dočkat filmového zpracování. Natáčení by mělo začít příští rok v létě.

Vydal: Fragment, červen 2022
Překlad: Simonová, Lucie
Vazba: vázaná
448 stran / 449 Kč