Vánoční tipy nakladatelství CREW: Pod stromeček jedině s komiksem! (PR)

Určitě to znáte. Užíváte si podzim, všude barevné listí a dýně a najednou na vás z regálu v obchodu vykoukne čokoládový Mikuláš, perníkový čert a cukrový anděl. V tu chvíli už víte, že je čas začít myslet na Vánoce. Ale otázkou zůstává, jakým originálním dárkem potěšit své blízké? Inu, co třeba komiksem?

Komiks je samostatné médium, které je jak příběhové, tak vizuální. S každým komiksem se vám do ruky dostává kus uměleckého díla. Mnoho lidí komiksy sbírá pro jejich styl vyprávění, ale také pro jejich sběratelskou hodnotu.

„Komiks má to kouzlo, že není ničím omezený. Nezadrží ho věková hranice ani okovy žánrů,“ říká Míša Šerá, specialistka komunikace Nakladatelství CREW. „Je tak vhodný pro děti, dospívající i dospělé. Komiks se hodí jako nástroj pro rozečtení i jako oddechová literatura. Může být sběratelským artiklem, nebo čtenářským zážitkem,“ dodává Šerá.

 

KOMIKSY PRO TY NEJMENŠÍ A ZAČÍNAJÍCÍ ČTENÁŘE

Můj první komiks: DC Liga supermazlíčků: Velký zmaptlek
Když se v Metropolis objeví pan Mxyzptlk (kouzelný šotek z páté dimenze) a rozhodne se šířit zmatek a zkázu, Liga spravedlnosti se mu postaví na odpor – a upadne do jeho pasti! Naštěstí mají členové Ligy své supermazlíčky, kteří jim přispěchají na pomoc.
scénář: Heath Corson, kresba: Bobby Timony, 152 stran, 349 Kč

Chibi Usagi: Útok breberek čiperek
Slavný králičí ronin Usagi Yojimbo se vám nyní představuje ve své chibi podobě (tedy roztomilé kresbě), která je vhodná i pro ty nejmenší čtenáře. Vydejte se za dobrodružstvím proti breberkám čiperkám a poznejte svět zvířecích samurajů!
scénář: Stan Sakai, Julie Fujii Sakaiová, kresba: Julie Fujii Sakaiová, 144 stran, 349 Kč

Kůstek
Celosvětově oblíbená a oceňovaná komiksová série Kůstek se dočkala kompletního barevného vydání v českém překladu. Nenechte si ujít tuto fantasy ságu s dobrodružnými Kůstky, krvežíznivými Krysáky, rudými draky s doutníky a babičkami, které závodí v kravích dostizích!
scénář: Jeff Smith, kresba: Jeff Smith, 144 stran, 249 Kč

JEŽÍŠKŮV TIP PRO DĚTI

Předplatné SpongeBoba
Oblíbená postavička ze Zátiší Bikin SpongeBob k vám přichází se svými komiksovými příběhy v pravidelném měsíčníku SpongeBob komiks! Udělejte radost ročním předplatným a vaši blízcí budou slavit Vánoce dvanáct měsíců v roce!

KOMIKSOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ PRO DOSPÍVAJÍCÍ ČTENÁŘE

Chci sníst tvoji slinivku
Hlavní hrdina tohoto příběhu byl vždycky jen tichým pozorovatelem světa kolem, dokud v nemocnici nenašel deník umírající spolužačky, Sakury Jamauči. Jakmile odhalí její tajemství, vtrhne dívka do jeho života jako velká voda. Dokáže ho přesvědčit o smyslu života a čase, jenž nám byl dán?
scénář: Joru Sumino, kresba: Izumi Kirihara, 440 stran, 469 Kč

Mladí titáni: Raven
Raven si pamatuje každodenní záležitosti, ale nedokáže si vzpomenout kým byla před nehodou ani jaká byla její oblíbená písnička. A když se začnou dít prapodivné věci, Raven dostává pocit, že si ani vzpomenout nechce. Grafický román jedné z nejprodávanějších autorek podle New York Times, Kami Garciové, a výtvarníka Gabriela Picola o temné superhrdince Raven!
scénář: Kami Garciová, kresba: Gabriel Picolo, 184 stran, 399 Kč

Sword Art Online: Aincrad 1
Pozor! Toto není komiks! Jedná se o light novel žánru isekai.
Sword Art Online je virtuální MMORPG z dílny geniálního vědce Akihika Kajaby. Jedná se o nemilosrdnou hru, ze které se nedá odhlásit a game over znamená smrt i v reálném světě.
scénář: Reki Kawahara, 340 stran, 389 Kč

JEŽÍŠKŮV TIP PRO DOSPÍVAJÍCÍ

Stranger Things: Tábor mladých vědců
Scenáristka Jody Houserová se spolu s Edgarem Salazarem a Keithem Champagnem vrací s novou minisérií ze světa Stranger Things, která se odehrává mezi druhou a třetí řadou úspěšného netflixovského seriálu.
scénář: Jody Houserová, kresba: Viktor Kalvachev, Edgar Salazar, 112 stran, 299 Kč

KOMIKSY PRO DOSPĚLÉ A NÁROČNÉ ČTENÁŘE

2000 CREW
CREW slaví 25 let!
A k výročí dává sobě i svým čtenářům dárek! Nové vydání kultovních příběhů, které vycházely v úplně prvních číslech původního magazínu CREW, který ovlivnil Českou republiku! Kniha je seznámením s tím nejlepším, co v tomto magazínu vycházelo. 2000 AD a CREW opět spolu, v jedné výpravné knize!
scénář: Mark Millar, John Smith, Alan Grant, Grant Morrison, John Wagner, kresba: Sean Phillips, Dermot Power, Simon Bisley, 184 stran, 789 Kč

Perverzní páprda
Komiks Perverzní páprda vychází k pětadvacátým narozeninám Nakladatelství CREW. Vydavatelé tak vzdávají čest své zvrácené minulosti, neboť tenhle komiks se objevoval v prvních číslech magazínu CREW. A teď si ho čtenáři konečně mohou přečíst v kompletní podobě!
scénář: Gotlib, kresba: Gotlib, 64 stran, 349 Kč

Temná věž: Pistolník
Sága Temná věž fascinuje čtenáře už víc než tři desetiletí. V již kompletní šestidílné sérii Temná věž: Pistolník se seznámíte s raným obdobím života Rolanda Deschaina, pistolníkem z pera mistra hororu Stephena Kinga.
Nyní se zcela poprvé objevují příběhy z raného období života Rolanda Deschaina, protože jedna z největších literárnich postav získává na stránkách komiksu nový život.
scénář: Peter David, Stephen King, Robin Furthová, kresba: Sean Phillips, Richard Isanove, 136 stran, 349 Kč

JEŽÍŠKŮV TIP PRO DOSPĚLÉ

1602
Jak by podle Neila Gaimana vypadal svět Marvelu v 17. století? Nové vydání kultovního komiksu ze světa Marvel v edici Legendy Marvel!
scénář: Neil Gaiman, kresba: Andy Kubert, 248 stran, 749 Kč

JAPONSKÉ MANGA KOMIKSY

Pokoj v barvách štěstí 1
Jednoho dne dojde k únosu mladé dívky. Ona mu slíbí, že si ho vezme. On se jí za to snaží do života vnést co nejvíc šťastných chvil. Jedná se o únosce a jeho oběť. Tak proč k sobě mají tak blízko? Romantická manga z netradičního prostředí složitých témat a situací.
scénář: Hakuri, kresba: Hakuri, 184 stran, 229 Kč

Chainsaw Man 1: Pes a motorová pila
Chudý mladík Dendži je nucen pracovat společně s ďáblem Počitou jako lovec ďáblů, aby splatil dluhy. Tedy alespoň do chvíle, než je brutálně zrazen! Celosvětově úspěšná a vyhledávaná manga nyní také v českém překladu.
scénář: Tacuki Fudžimoto, kresba: Tacuki Fudžimoto, 196 stran, 229 Kč

Tokyo Revengers 1
Jednoho dne se Takemiči Hanagaki dozvídá, že jeho přítelkyně z dětství zemřela vinou tokijského gangu. Její smrt ho zasáhne, ale to ještě netuší, co ho čeká. První díl zbrusu nové série.
scénář: Ken Wakui, kresba: Ken Wakui, 196 stran, 229 Kč

JEŽÍŠKŮV TIP PRO MILOVNÍKY MANGY

Tomie
Je překrásná a svůdná. Jmenuje se Tomie a coby dokonalá femme fatale ničí životy mužů i žen ve svém okolí. Hororový manga příběh z pera mistra Džundži Itóa v souborném vydání vhodný jako opravdu těžký dárek!
scénář: Džundži Itó, kresba: Džundži Itó, 748 stran, 889 Kč

Doufáme, že jsme vám tímto usnadnili alespoň jednu část příprav na blížící se svátky. Komiksového Ježíška snadno vyřešíte na našem e-shopu www.obchod.crew.cz, a to dokonce se slevou!
Přejeme vám mnoho příjemných chvil nejen u kvalitních komiksových příběhů!

Vaše Nakladatelství CREW