Zámek a klíč – Zlatý věk (PR)

Rod Zámkových po celé generace kráčí temnými chodbami Klíčova, kde odemyká dveře vedoucí k nejrůznějším divům a kouzlům. Tato kniha obsahuje pět mistrovsky zpracovaných povídek, v nichž se scenárista Joe Hill spolu s výtvarníkem Gabrielem Rodriguezem vydávají do dob dávno minulých.

Nově vydaný Zámek a klíč: Zlatý věk od autorů původní série, scenáristy Joea Hilla a výtvarníka Gabriela Rodrigueze, vyšel sice až po všech knihách původní série Zámek a klíč, ale dějově ho předchází. Odehrává se před první světovou válkou a během ní a je zčásti prequelem série a zčásti samostatným příběhem, jenž se prolíná s jinou slavnou komiksovou řadou, a to Sandmanem od Neila Gaimana, dokonce v ní jeho fanoušci mohou nalézt i vysvětlení pár důležitých detailů.

Dějově však nový Zámek a klíč s předchozími příběhy, obsaženými v nedávno vydaném Zámku a klíči Kompendiu, nijak nesouvisí a stejně tak se nijak neprolíná s dosud odvysílanými díly seriálu Zámek a klíč na Netflixu.

Komiks vychází se dvěma variantními obálkami: standardní, vzhledem odpovídající původní sérii a speciální s motivem Sandmana, která je dostupná v omezeném množství pouze v e-shopu Comics Centra.

 

ANOTACE:
Zlatý věk obsahuje tři úvodní krátké povídky: Malý svět, Do nitra Luny a také vůbec poprvé publikovanou minipovídku Síla hudby, které pomalu, ale neodbytně směřují k drásajícímu finále, rozehranému v povídce „…jak vojska bledých čet…“ a vrcholícímu v crossoveru se Sandmanem, v příběhu Co peklo schvátí…, v němž se objeví také Lucifer a mnohé další postavy ze slavného Gaimanova komiksu.

Každý z příběhů představuje úryvek ze života předků rodiny Zámkových z počátku dvacátého století, kteří, stejně jako jejich potomci, sváděli pomocí kouzelných klíčů velké i malé bitvy. Ať už však bojovali na frontě první světové války či v hlubinách samotného pekla, vždy se snažili především ochránit svou rodinu i svět.

 

INFO O KNIZE:
Vydalo: Comics Centrum, srpen 2022
Scénář: Joe Hill
Kresba: Gabriel Rodriguez
Překlad: Alexandra Niklíčková
Vazba: vázaná
Tisk: barevný
Věkové doporučení: 15+
Počet stran: 240
Cena: 699 Kč