Nové knihy za duben 2022

V dubnu knižní pulty zaplavila slušná hromada nových knih z žánru fantastiky. Vyšlo hodně prvních dílů nových sérií i pokračování těch úspěšných.

Evan Winter: Hněv draků

Nemilosrdná epická fantasy na pomezí Hry o trůny a Gladiátora vypráví o světě zmítaném věčnou válkou a o mladíkovi, který se stane jedinou nadějí svého lidu na přežití. Národ Omehijců bojuje už bezmála dvě stě let ve válce, kterou nemůže vyhrát. Ti, kdo mají štěstí, se rodí s mimořádným nadáním: Jedna žena ze dvou tisíc má schopnost přivolávat draky. Jeden muž ze sta se dokáže magicky proměnit ve větší, silnější, rychlejší stroj na zabíjení. Všichni ostatní jsou podřadní, postradatelní pěšáci, jimž je souzeno pouze bojovat a umírat.
Mladý Tau, muž bez zvláštních schopností, si to uvědomuje, má ale plán, jak přežít: nechá se zmrzačit, předčasně odejde z vojska a usadí se, aby se oženil, opatřil si děti a domov. Jenže k tomu nedostane příležitost. Jeho blízcí jsou brutálně zavražděni a jeho zármutek se rychle mění v hněv. Upne se pouze k myšlence na pomstu a svůj život zasvětí nemyslitelnému cíli. Stane se nejlepším bojovníkem, jaký kdy žil, mužem ochotným zas a znovu zemřít…
Román Hněv draků je úvodním svazkem krvavé, originální a především strhující fantasy série, kterou mnozí označují za „nejlepší fantasy posledních let“.

Vydalo: Argo, 2022
Překlad: Milan Pohl
Vazba: vázaná
528 stran / 598 Kč
Ukázka

Václav Kotrman, Leoš Kyša (eds.): Zákon genu

Uplynulo dvě stě let od narození otce genetiky Gregora Mendela, ale genetika je pořád pro vědu obrovskou výzvou a polem pro nové fascinující objevy. A stejně tak pro spisovatele sci-fi. U příležitosti narozenin velké osobnosti české vědy se vynikající autoři fantastiky vydali na své vlastní dobrodružné výpravy spojené s genetikou. Vypravíte se do vesmíru, setkáte s mimozemšťany, budete cestovat časem, budete se smát, bát i hloubat nad tím, co nás ještě v oblasti genetiky možná čeká a nemine, protože věda a fantastika patří neodmyslitelně k sobě. Stejně jako objevování nových příběhů a tajemství.
Vychází pod patronací laureáta Nobelovy ceny sira Paula Nurse.
S předmluvami biochemika Jana Konvalinky a astrofyzika Jiřího Grygara.

Vydala: Epocha, 2022
Ilustrace: Žaneta Kortusová
Obálka: Lukáš Tuma
Vazba: vázaná
528 stran / 530 Kč
Ukázka

Steven Erikson: Měsíční zahrady (Malazská říše padlých 1)

Malazská říše povstala z malého ostrovního království a vybudovala impérium, jakému není rovno, na ostří mečů a magii. Nekonečné války, vnitřní rozbroje i krvavé střety s obdivuhodným Anomanderem a jeho Tiste Andii, prastarými a nesmiřitelnými kouzelníky, jsou vyčerpávající a říše vře nespokojeností. Dokonce i armáda, dávno uvyklá na krveprolití, touží po chvilce oddechu. Císařovna Laseen však dál vládne pevnou rukou a poslušnost si vynucuje skrze své děsivé spárské asasíny. Nyní upřela svůj nenasytný zrak na Darúdžistán, starodávnou citadelu a poslední ze Svobodných měst v Genabakis. Poslední bašta nezávislosti dosud vzdoruje síle malazské armády. Nad městem se vznáší nebeská pevnost Měsíční kámen a sami obyvatelé Darúdžistánu si kladou otázku, kdo je vlastně jejich záhadný spojenec.
Zdá se však, že říše v této velké hře není sama. Ze stínu vystupují zlověstné síly a sami bohové se připravují vložit do hry…

Vydá: Planeta9, 2022
Překlad: Dana Krejčová
Vazba: pevná
640 stran / 699 Kč
Ukázka

Lucie Matějíčková: Runorytec

Než na jeho dveře zaklepali elfové a pověděli mu o tajemném zlu, které se začalo šířit královstvím, žil si mladý kovář Malaki klidně a spokojeně. Hrozící nebezpečí mu však nedá spát, a tak se spolu se svými přáteli, dřevěným automatem Kaylem a Nadaným Emetem, vydává do trpasličí říše Midgaly. Zde zjišťuje, že dokáže slyšet umírající srdce trpasličí kovadliny, což mu dává netušené schopnosti.
Dokáže je využít proti démonům a stvůrám, které chtějí rozvrátit letitá spojenectví mezi národy a rozmetat království Fayla na prach?

Vydal: Fragment, 2022
Ilustrace: Jakub Cenkl
Vazba: vázaná
272 stran / 299 Kč

Vilém Koubek: Smějící se bestie

Druhé šance jsou velmi vzácné, Vincent Krhavý však jednu takovou dostane. Otázkou ovšem je, zda za odměnu, či za trest. Dluží totiž lidem, kteří jej rozhodně nenechají z Odpočinku jen tak odejít, ba co hůř — přinutí ho zapojit se do chodu tamní společnosti. Poučený předchozími chybami a pronásledovaný stíny svých dřívějších rozhodnutí se Vincent tentokrát pokusí vyhýbat problémům. Poslušně přijme novou práci a snaží se nevzbuzovat pozornost, dokud se mu nenaskytne příležitost z Odpočinku uprchnout. Jenže podivné a brutální vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a jejich strůjce se postará o to, aby je usedlý detektiv nemohl ignorovat.
Chtě nechtě se Vincent musí opět vyzbrojit alkoholem, cigaretami a nebetyčným cynismem. Jedině s takovouto výbavou — a v neposlední řadě též s pomocí fanynky detektivních seriálů Mae a všetečné kočky Lžičky — má šanci dopadnout psychopatického vraha, který mu zbytečně komplikuje život…

Vydal: Host, 2022
Vazba: brožovaná
264 stran / 349 Kč

Ondřej Neff: HU! Povídky Dědka Čucháka

Jedna rána bezzákluzového děla udělala z Kazika Pruse hromádku krvavého šrotu a lékař šarlatán pseudodoktor Kurz z něho udělal kyborga. Tak vznikl Dědek Čuchák, nerozlučný druh Kuby Nedomého, dobrodruha a podvodníka v oboru falešných starožitností. Oba se potloukají pestrým světem habitatů na Měsíci, především v Arkádii, méně už v Alhambře, protože tam je přísná policie.
Kuba Nedomý se nechce do ničeho plést, ale zvědavost ho nezřídka vtáhne do nebezpečných detektivních pátrání. Daleko by se v nich nedostal bez pomoci Dědka Čucháka, který toho moc nenamluví (citoslovce Hu! je často maximum, které z něho lze dostat), zato robotická část jeho osobnosti umí leccos na hranici zázraku. A nezřídka i za touto hranicí.
Tato kniha obsahuje sedm povídek z různých údobí jejich života v Arkádii, jak je popisován v románech Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života a Ultimus, přičemž mezi nimi najdete příběhy napínavé, záhadné, někdy legrační, ale vždycky zábavné.

Vydal: Mystery Press, 2022
Ilustrace: Karel Jerie
Vazba: vázaná
472 stran / 399 Kč

Roman Bureš: Invaze (Inferium 2)

Válka proti vzbouřenému lidskému dobytku skončila, lidé jsou zpět v ohradách masokombinátů a život v Inferiu se vrací do starých kolejí. Rónan se po návratu z Pekla snaží zapomenout a opět žít. Jde mu to však ztěžka, neustále myslí na Amálku. Na židovskou holčičku, kterou sice vyrval ze spárů nacistů, ale záhy ji musel zanechat v Inferiu. Přítomnost nevinné duše v Pekle přitom vychyluje rovnováhu, a zatímco démoni po kontaktu s lidskou technologií modernizují, Satan slábne a chřadne. Je třeba znovu otevřít portál do světa lidí a vrátit Amálku domů.
Avšak démoni netuší, že na tento okamžik čeká Azrael, vrchní velitel vojsk nebeské Demokratické republiky Eden, který se chystá s pluky andělů vtrhnout do Inferia a vzít si zpět vlast svých předků.
Válka démonů s anděly se blíží! Kdo nakonec ovládne Peklo?

Vydala: Epocha, 2022
Ilustrace: Žaneta Kortusová
Obálka: Lukáš Tuma
Vazba: brožovaná
680 stran / 450 Kč

Vilma Kadlečková: Zakázané směry (Mycelium 7)

Hvězdovláda se blíží. Psychotronika je na vzestupu. Zakázané směry jsou přístupné. Moc staré Církve Akkütlixovy slábne. Končí všechno, co bylo.
Lodě míří k Zakázaným směrům. Staroslavná Tlix, planeta argenitu a Akkütlixe, nadále zůstává skrytá za obzorem, ale Lucas vidí obrovskou příležitost; a psychotronika mu dává možnost bleskově jí využít. Právě on je první. Nachází si cesty. V jeho rukou sbíhají nitky staletých plánů. A mezitím psychotronika přetváří Zemi. Noví Vítači z Eilu následují svého proroka a čekají na příchod mesiáše; ale kdo přesně má být tou božskou figurou? Kdo využije Hvězdovládu a přizpůsobí si svět podle svého? Naplňují se intriky velekněží, vynořují se staré psychoaktivní předměty, objevuje se nečekaná hrozba z vesmíru – a Lucas, který stojí v centru toho všeho, hledá způsob, jak tyto síly využít pro sebe. A zároveň je tu ovšem Aš~šád: jeho učitel, přítel, konkurent a protivník. Aš~šád má svá tajemství. Nehodlá přiznat, čím přesně pro něj byl fomalhiwský Sgen. Aš~šád může být jeho obětí. Může být Sgenův agent. Ale možná je naopak právě on tím, kdo před Sgenem brání Zemi.
Jedno je ale jisté. Lucasovi překáží v cestě.

Vydalo: Argo, 2022
Obálka: Tomáš Kučerovský
Vazba: brožovaná
608 stran / 588 Kč
Ukázka

Alix E. Harrowová: Čarodějnice dřívější a budoucí

V roce 1893 nic jako čarodějnice neexistuje. Kdysi na světě žily, v těch divokých, temných dnech před tím, než se začalo s upalováním, ale dnes se čarodějnictví omezuje na talismany pro štěstí a dětské říkanky. Pokud touží moderní žena po jakékoli špetce moci, nechť ji hledá u volební urny a hlasovacích lístků. Ale když se sestry Eastwoodovy – James Juniper, Agnes Amaranth a Beatrice Belladona – připojí k hnutí sufražetek Nového Salemu, začnou hledat zapomenutá slova a způsoby, které by mohly proměnit ženské feministické hnutí v hnutí čarodějnické. Pronásledují je stíny a nemoci, loví je síla, která rozhodně nebude sledovat, jak čarodějnice vůbec žijí – natož aby měly volební právo. Jestli chtějí přežít, sestry se budou muset ponořit do prastarých zaklínadel, vytvořit nová spojenectví a uzdravit pouto, které je k sobě váže. Žádné čarodějnice nejsou. Ale budou.

Vydalo: CooBoo, 2022
Překlad: Adéla Špínová
Vazba: vázaná
592 stran / 499 Kč

Namina Forna: Pozlacené

Šestnáctiletá Deka žije ve strachu. Blíží se obřad krve – okamžik, který rozhodne o tom, zda ji přijmou za členku vesnice a ona konečně začne někam patřit. Její nepřirozená intuice, kterou se už teď liší od ostatních, její obavy jen posiluje. Když pak v den obřadu krvácí zlatě – barvou nečistoty – ví, že bude čelit následkům horším než smrt.
Potom ji ale navštíví záhadná žena s nabídkou: buď může zůstat ve vesnici a podřídit se svému osudu, nebo odejít a přidat se k alaki – armádě dívek stejných jako ona. Jsou téměř nesmrtelné, mají neobyčejné schopnosti a jako jediné mohou ochránit císaře a celé impérium před hrozbou, která se blíží.
Deka si je vědoma nebezpečí, touží však po přijetí, a tak na nabídku kývne. Ale už cestou do hlavního města začne zjišťovat, že nic není takové, jak to vypadá – ani ona samotná…

Vydal: Fragment, 2022
Překlad: Dana Chodilová
Vazba: brožovaná
360 stran / 399 Kč
Ukázka

Nicole Jarvisová: Světla nad Prahou

V temných uličkách noční Prahy číhají bytosti, o jejichž existenci nemají Pražané ani potuchy. Jen díky nebojácným lampářům – elitním lovcům příšer – je město chráněno před nadvládou upírů, vodníků, bludiček či duchů.
Lampář Domek Myška patří mezi ty nejlepší. Poté, co odhalí spiknutí pijavic, které by mohlo rozpoutat zkázu denního světa, se ocitne v boji proti těm, kdo chtějí zneužít alchymii ve svůj vlastní prospěch.
Taky se zdá, že jeho krásná přítelkyně Ora Fischerová možná nebude ta, za koho se vydává, a stojí na straně nepřítele.
Podaří se jim najít společnou cestu a zachránit Prahu před přílivem monster?

Vydal: Fragment, 2022
Překlad: Tereza Dubenská
Vazba: brožovaná
352 stran / 369 Kč
Ukázka

Lucie Paulová: Alma a svět obrazu

Když slepá Alma v dědově vetešnictví omylem projde obrazem, ocitne se v přízračné krajině. Nemůže uvěřit vlastním očím, a to doslova. Najednou vidí! Stojí v modré trávě pod červeným nebem a blíží se k ní prazvláštní bílé zvíře. Není to sen a není to ani místo, kde může zůstat.
O chvíli později vypadne z obrazu do doby před sto lety. Všechno tu vypadá úplně jinak, než je Alma zvyklá. Problém jí dělá i obléknout si šaty se spoustou mrňavých knoflíčků, nakoupit na trhu nebo obstát ve třídě plné neznámých holek.
Především ale Almu čeká jeden velký úkol. Nutně potřebuje najít Františku, autorku obrazu, kvůli kterému to všechno začalo. Pátrání po Františce je plné nečekaných zvratů a krkolomných dobrodružství. Alma si sice najde kamarády, ale pochopí, že dát věci do pořádku a udělat zásadní rozhodnutí musí jen ona sama.

Vydala: Paseka, 2022
Ilustrace: Kateřina Čupová
Vazba: vázaná
344 stran / 369 Kč

Aisling Fowlerová: Zrozená z ohně – Lovkyně příšer

Dvanáctka není jen číslo – je to hrdinka, která přemýšlí originálním způsobem a jen tak se nevzdává! První díl dobrodružné fantasy.
Země Oharek je zamořena příšerami. Dvanáctka se vzdala svého jména i identity, aby nastoupila náročný výcvik a naučila se je zneškodnit. Alespoň tak to říká. Pravda je však mnohem hrozivější: trénuje, aby se pomstila těm, kteří jí připravili o rodinu. Když je však její nový domov napaden, ocitne se na nečekané cestě, během níž se její skrytá minulost nevyhnutelně proplete nejen s jejím osudem, ale i s osudem celého světa.

Vydal: Fragment, 2022
Ilustrace: Sophie Medvedeva
Překlad: Jan Kozák
Vazba: vázaná
312 stran / 349 Kč

Jeffe Kennedy: Vyhnankyně moří (Kroniky Dasnarie 2)

Kdysi ji znali jako Jennu, líbeznou a neprůbojnou princeznu Dasnarijské říše, výjimečnou tanečnici. Nyní je na útěku a s sebou si nese jizvy na těle i na duši, způsobené nejen ambiciozní matkou, ale také sadistickým manželem.
Sama a v utajení se vzdaluje nelítostné domovině na palubě lodi, kde potkává kněžku-válečnici. Jenna může přijmout nové jméno i identitu, bude to však stačit? Dokáže ji víra, slib mlčenlivosti a bojové umění kněžek bohyně Danu ochránit před nebezpečím? Jenna/Ivariel se připojuje ke karavaně, putující do daleké země. Zdejší krajina, lidé i zvířata mohou být jako z pohádky a připomínat Jennin dávný dětský sen. Bylo by však pošetilé věřit, že se tyran vzdá toho, co považuje za své.
I ten nejsuverénnější tyran však může narazit na něco, co nečeká: Ivariel už není tou Jennou, na kterou si pamatuje.

Vydal: Fantom Print, 2022
Překlad: Petra Kubašková
Obálka: Zuzi Maat
Vazba: brožovaná
240 stran / 299 Kč
Recenze

Victoria Schwabová: Most duší (Cassidy Blakeová 3)

Kdekoli se objeví duchové, tam se vydá i Cassidy… anebo je to naopak?
Cass má pocit, že už lovení duchů celkem zvládá. Přece jen, ona i její nejlepší kamarád, duch Jacob, úspěšně překonali nástrahy dvou strašidelných měst, která navštívili během natáčení pořadu Cassiných rodičů. Nic ji však nemohlo připravit na New Orleans, které svá strašidelná místa vystavuje přímo na odiv. Ve městě plném staré magie, duchařských atrakcí, tajuplných kobek a nespoutané hudby se Cass propadá do děsivých příběhů doslova na každém kroku. A za tím vším číhá protivník, o kterém nikdy netušila, že mu bude muset čelit: služebník samotné Smrti.
Před Cassidy stojí zatím její nejnebezpečnější výzva… a před jejím přátelstvím s Jacobem také.

Vydal: Slovart, 2022
Překlad: Barbora Kneblová
Vazba: brožovaná
328 stran / 299 Kč

Šin Towada, Sui Išida: Tokijský ghúl – Minulost

Vše se odehrává ještě před tím, než ve 20. okrsku došlo k nehodě, která zvrátila Kanekiho osud. Tokijští ghúlové, žijící potají mezi svou lidskou kořistí, o sobe dávají čas od času vědět. Lidé a ghúlové – dva živočišné druhy, které si nikdy nemohou porozumět – existují vedle sebe a potýkají se s vlastními konflikty.
Třetí sbírka povídek ze světa Tokijského ghúla je tentokrát situovaná do doby před začátkem série!

Vydal: CREW, 2022
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
200 stran / 249 Kč

Benedict Jacka: Vyvolený (Alex Verus 4)

Sice se k tomu, že jsem mág, veřejně nehlásím, na druhou stranu se tím ale ani netajím, a jedna z podivných věcí, kterých jsem si všiml, je, jak moc vám toho projde, když jste dostatečně otevření. Pokuste se něco schovat za kouřem a zrcadly, aby se lidi museli při hledání fakt snažit, a jsou schopni roznést vás na kopytech, jen aby se k tomu dostali.
Alex Verus je věštec, který vidí možné budoucnosti – jeho schopnosti ho už dostaly z mnoha svízelných situací. Jenže tentokrát to možná tak snadné nebude. Alex kdysi býval učedníkem temného mága a v jeho službách udělal spoustu věcí, na které není pyšný.
Uprostřed zvěstí o návratu svého dávného mistra musí Alex čelit následkům svých přečinů v podobě mladého adepta, jemuž jde jen o pomstu. Alex sice změnil svůj život k lepšímu, obává se však toho, co si jeho přátelé – včetně učednice Luny – pomyslí o této temné minulosti. Jenže pokud mají riskovat život, potřebují vědět, za koho vlastně bojují…

Vydal: Fantom Print, 2022
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Zuzi Maat
Vazba: brožovaná
320 stran / 359 Kč

Pavel Korněv: Nepřítel živých (Pouť mrtvého 5)

Ve virtuální realitě není nic skutečné. Falešní orci předstírají, že bojují s falešnými elfy. Kněží žehnají jako na běžícím pásu. Kouzelníci poráží své nepřátele digitálními iluzemi bojových zaklínadel.
Přesto je každá hra jen součástí něčeho mnohem většího. Lidská nátura se nemění. Lidé vždy najdou způsob, jak ostatní využít nebo jim i ublížit, i kdyby to mělo vést k osobním ztrátám nebo dokonce ke smrti v reálném životě.
Jsem John Doe, nekromant a strážce mrtvých. Je to ale jen moje herní postava. Jen iluze. Ve skutečnosti si hraju na detektiva a jdu po stopách. A nejhorší je, že zájmy mých zaměstnavatelů se neomezují jenom na samotnou hru…

Vydal: Fantom Print, 2022
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Vladimir Manyukhin
Vazba: brožovaná
304 stran / 369 Kč

Kevin Hearne: Zničený (Kroniky železného druida 7)

Téměř dva tisíce let chodil po zemi jen jeden druid, Atticus O’Sullivan. Teď jsou tři. Granuaile se už stala opravdovým druidem a Atticus právě zachránil svého učitele-arcidruida dávno zmrazeného v čase, který nyní vystupuje pod moderním ekvivalentem svého staroirského jména: Owen Kennedy. Přestože Owen odvádí dobrou práci při opravě tetování bývalého učně a docela rychle se seznamuje s takovými vymoženostmi technologické magie, jako jsou mobilní telefony a toalety, Železný druid si vůbec není jistý, zda tento nafoukaný lišák bude přínosem během nevyhnutelného boje se severským bohem Lokim, nebo spíš… osinou v zadku. Dokáží se ti tři druidi vypořádat se spiknutím proti druidismu? A jakou roli budou hrát lišky s příliš mnoha ocasy, hinduističtí démoni, Sherlock Holmes, selkie zamilovaná do Rembrandta, Ježíš Kristus a dokonce medvěd milující lososy z Aljašky?

Vydal: Laser, 2022
Překlad: Roman Tilcer
Vazba: brožovaná
392 stran / 399 Kč
Recenze

Ben Aaronovitch: Historky z Rozmaru

Další výprava do světa Řek Londýna, tentokrát ve sbírce povídek!
Ben Aaronovitch svůj fantastický svět dosud představoval v románech, novelách a komiksových příbězích. Už léta však mimo tento hlavní proud píše kratší i delší povídky, v nichž rozvíjí dílčí nápady, popisuje dosud opomíjené osudy, vypráví anekdoty, které doplňují mozaiku jedné z nejpodmanivějších sérií současnosti. S Peterem Grantem, Abigail, agentkou Reynoldsovou, Nightingalem i Tobiasem Winterem z německé obdoby londýnského Rozmaru se zde vydáme zjistit, co skrývá dálniční čerpací stanice uprostřed noci, kdo stále bloumá mezi regály populárního londýnského knihkupectví, co přesně se stalo s řekou Lugg… Každý tento střípek je doplněný autorovým úvodem a pro snadnější orientaci se u něj udává, ve které fázi série se odehrává.
S předmluvou Charlaine Harrisové.

Vydalo: Argo, 2022
Překlad: Milan Žáček
Vazba: brožovaná
196 stran / 288 Kč

Mike Mignola, Christopher Golden, Bridgit Connellová: Lady Baltimore 1 – Královny čarodějek

Po více než deseti letech od smrti Lorda Baltimora zachvátily Evropu boje právě začínající druhé světové války a temné síly jsou opět na vzestupu. Vdově po Lordu Baltimorovi, Sofii, nezbývá než se jako Lady Baltimore postavit nepřátelským čarodějkám, upírům i nacistům! A podíváme se i do Českého Krumlova.

Vydalo: Comics Centrum, 2022
Překlad: Alexandra Niklíčková
Vazba: vázaná
Tisk: barevný
144 stran / 599 Kč

Cullen Bunn, Naomi Franquizová: Pochmurný kraj – Odkaz 1: Nářek mrtvých

Od odchodu Emy z Harrow County uplynulo již deset let a ochránkyní místních obyvatel před nadpřirozenem se mezitím stala její bývalá nejbližší přítelkyně Berenika. Ve světě však zuří druhá světová válka a v důsledku ztráty mnoha mladých mužů je lidské společenství zranitelnější než kdy předtím. A tak když se krajem rozline zpěv přízračného chóru, jenž ohlašuje návrat ztracených bytostí, musí Berenika najít řešení dřív, než celé město zachvátí zkáza.

Vydalo: Comics Centrum, 2022
Překlad: Alexandra Niklíčková
Vazba: vázaná
Tisk: barevný
128 stran / 599 Kč

Mike Mignola, Thomas Sniegoski, Craig Rousseau: Hellboy – Mladá léta: Utajená země

Hellboy s profesorem Bruttenholmem vyrážejí na archeologické naleziště v Jižní Americe, avšak poté, co jejich letadlo spadne do moře, ztroskotají na záchranném člunu na podivném ostrově, kde musí čelit netvorům pozemním, mořským i nebeským… Utajená země totiž skrývá mnohá tajemství, která čekají jen na to, aby je malý Hellboy odhalil!

Vydalo: Comics Centrum, 2022
Překlad: Alexandra Niklíčková
Vazba: vázaná
Tisk: barevný
128 stran / 599 Kč

Mark Waid, Jesus Saiz: Doctor Strange – Nejvyšší čaroděj 1: Napříč vesmírem

NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ ZEMĚ MÍŘÍ KE HVĚZDÁM! KDYŽ STEPHEN STRANGE ztratí své mistrovství v okultním umění, nabídne mu Tony Stark řešení hodné jednadvacátého století: má po nové magii zapátrat ve vesmíru! Bizarní nová kouzla, noví spojenci i nepřátelé – s tím vším se Strange mezi hvězdami potkává, zatímco odkrývá nikdy dříve nepoznaná zákoutí a tajemství marvelovského vesmíru. Jenže záhy se ocitá v zajetí nepřátelské civilizace. Dokáže Strange daleko od domova, bez své moci a přátel, přesvědčit jistou mimozemšťanku s nevyslovitelným jménem, že je hoden záchrany? Válka nekonečna se blíží, a on se svou novou společnicí čelí Super-Skrullovi, který v rukou třímá Kámen času!

Vydala: CREW, 2022
Překlad: Kateřina Tichá
Vazba: brožovaná
Tisk: barevný
116 stran / 379 Kč
Recenze

Leo: Aldebaran

Přichází legendární sci-fi série, která vás vezme do vesmíru mezi neznámé a nebezpečné tvory. Roku 2079 byla založena první mimozemská kolonie – na planetě Aldebaran-4. Krátce poté ztratila kontakt se Zemí, což způsobilo, že se technický vývoj na planetě zastavil a lidé začali žít v izolaci a strachu. Po čase se v jedné z vesnic objeví tajemný muž, který varuje obyvatele před blížící se katastrofou. Marně. Dojde k tragédii, kterou přežije jen několik lidí. A ti jsou teď na útěku před vládou a snaží se přijít na to, co stojí za ničivými jevy ohrožujícími celou planetu. Tímto komiks se u nás poprvé představuje scenárista a kreslíř Luiz Eduardo de Oliveira, známější pod pseudonymem Leo. Expert na mimozemské světy a podivné tvorstvo.

Vydá: CREW, 2022
Překlad: Richard Podaný
Vazba: brožovaná/vázaná
Tisk: barevný
260 stran / 799 Kč (vázaná 999 Kč)

Wilfrid Lupano, Jean-Baptiste Andréae: Azimut 2

Máte chvíli času? Nebo jste si ho uložili do Časové banky?
Pro vaše dobro doufáme, že vám chvíle zbyla, protože tuhle cestu úžasným fantaskním světem Azimutu musíte dokončit. Jinak se nedozvíte, co dělá s časem antedatlová palma, jak se cestuje s obří plazí anachrondou, neosvojíte si meditační bojové umění dzindzen… a hlavně se nedozvíte, jak to celé dopadlo, proč se líhnou podivové a proč je severní pól králík.
Zveme vás ke druhé a poslední návštěvě jednoho z nejfantastičtějších světů, do jakého se pozvat dá. Když vám nabízejí fantasy, fantastiku či fantazii, většinou tím myslí draky, elfy a tak. A proč nakonec ne? Jenže ty vídáte (vlastně čítáte) dnes a denně. Teprve teď uvidíte, jak to sviští, když se fantazie utrhne ze řetězů DOOPRAVDY.
Kniha obsahuje poslední dva svazky uzavřené pětidílné série!

Vydá: CREW, 2022
Překlad: Richard Podaný
Vazba: pevná
Tisk: barevný
112 stran / 499 Kč

Gege Akutami: Prokleté lůno (Jujutsu Kaisen – Prokleté války 2)

Itadori byl spolu se svými spolužáky z prvního ročníku vyslán zachránit přeživší z nápravného zařízení pro mladistvé, kde se zjevilo prokleté lůno. Na místě však zjistili, že se z lůna vyvinul prokletý duch zvláštní třídy, a co hůř, zahnal je svým útokem do kouta. Itadorimu tak nezbyla jiná možnost než vypustit Sukunu. Ale pomůže jim? Nebo se všechno jen ještě víc zhorší?

Vydal: CREW, 2022
Překlad: Matyáš Anton
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
196 stran / 229 Kč
Recenze

Kojoharu Gotóge: Zabiják démonů 6 – Soud Pilířů

Tandžiróovi se sice podařilo porazit pavoučího démona, hned nato se ale musí potýkat se Šinobu Kočó, která se obrátila proti Nezuko. Oba sourozenci nakonec skončí u výslechu přede všemi Pilíři v hlavním sídle protidémonských jednotek. Jak jejich zdánlivě jednostranný soud dopadne? A kdo ho nakonec rozřeší?

Vydala: CREW, 2022
Překlad: Petr Kabelka, Eliška Kabelková Vítová
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
204 stran / 229 Kč

Sui Išida: Tokijský ghúl: Re 13

Poprava se blíží a Urie ani ostatní inspektoři už Kičimurově řádění nemíní nadále přihlížet. Jenže jak se mu postavit a nezradit přitom ÚPG? A jak dlouho ještě vydrží bojovat chátrající Kaneki…?

Vydala: CREW, 2022
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
248 stran / 229 Kč