Soutěž o knihu Zlatá značí osud – vyhodnocení

Ukončili jsme týdenní soutěž o urban fantasy Zlatá značí osud, novinku z nakladatelství Yoli. Jak zní správné odpovědi a ke komu kniha poputuje?

 

Anotace:
Veerle je normální dívka, která sní o tom, že se stane veterinářkou. Pokud je však její sen obyčejný, o nočních můrách to neplatí. V těch ji pronásledují podivné bytosti a konec je vždy stejný. Rozervané hrdlo. A pak se jednoho dne probudí a přímo u sebe v pokoji najde podivnou bytost s kočičími rysy dravé šelmy…

Tugger má vše na háku. Od života už dávno nic nečeká. Tedy možná ještě zábavu, sex a klid. Jinak hodlá být tou nejlepší osinou v zadku pro kohokoliv, kdo by po něm chtěl nějakou odpovědnost nebo nedejbože empatii. Jenže teď se musí postarat o jednu ráznou dívku. Protože jeho přátele někdo vraždí a právě Veerle může být odpovědí i řešením.

Dokáže ale Veerle přijmout existenci heathwaitských koček? Tvorů, kteří žijí nepoznaní mezi námi a mezi nimiž zuří krvavý boj o runové kameny slibující život i smrt? Pokud chce zachránit své blízké i sebe samu, bude muset. Nejprve ale možná Tuggera zaškrtí, protože ten zmetek si o to koleduje. A jestli si myslí, že co se škádlívá, to se rádo mívá, tak se šeredně plete!

 

Soutěžní otázky:
1. Uveďte 3 knihy z žánru fantastiky, které letos vyšly v nakladatelství Yoli.
2. Jaký název má světová on-line platforma, na které Sára Vůchová původně zveřejnila svůj příběh?
3. Jaký název má antologie vydaná v roce 2020 v nakladatelství Epocha, do níž Sára Vůchová přispěla svou povídkou Virus?

 

Správné odpovědi:
1. Všechny skryté dary, Zvon, Hniloba v kořenech, Zlatá značí osud
2. Wattpad
3. L3G3NDY

 

Do soutěže přišlo celkem 10 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: L. Semerádová z Veltrus.

Blahopřejeme