Soutěž o Šťastné dívky – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o knihu z nakladatelství Yoli, a sice dystopický román Šťastné dívky. Soutěž v neděli 31. 1. skončila. Kdo se může těšit na knihu?

Anotace:
Říkají jim Šťastné dívky – štěstí se jim ale zdaleka vyhýbá. Jako děti byly prodány mamá Fleur a staly se tak majetkem „domu radosti“. Žijí životy, které by si pro sebe samy nikdy nevybraly. Dokud dívka jménem Clementine v sebeobraně nezabije klienta a nespustí tím lavinu událostí, které její život obrátí vzhůru nohama. Se skupinou dalších dívek se rozhodne riskovat nebezpečný útěk a pokusit se získat svobodu.

V zemi jako je Arketta se však dá spravedlnosti dobrat jen těžko a Clementine navíc pronásledují ti nejlepší a nejzákeřnější lovci lidské i nelidské rasy. Jedinou nadějí dívek je příběh, který si služebnice „domu radosti“ vyprávějí po generace. Historka, které by dokázal uvěřit jen ten nejzoufalejší člověk. Šťastné dívky tak mají před sebou dlouhou cestu, a aby přežily, budou muset mít na své straně mnohem víc než jen štěstěnu…

 

Soutěžní otázky:
1. Kdo knihu Šťastné dívky přeložil do češtiny?
2. Jaký název (v anglickém originále) má připravované pokračování Šťastných dívek?
3. Kolik let je v příběhu Clementine?

 

Správné odpovědi:
1. Hana Vlčinská
2. The Sisters of Reckoning
3. 16

 

Do soutěže přišlo celkem 22 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla T. Březná z Bílovce.

Blahopřejeme.