Květnová Pevnost: čeští hororoví autoři i Pohádkov! (PR)

Už víte, jak skvěle se dokáží snoubit pohádky s komiksem? A taky fandíte Warhammeru? Žádné viry nás nezastaví, a tak je tu nová Pevnost, jako vždy plná barev, dobrodružství a fantastických příběhů!!!

Svět WARHAMMERU 40.000 je temné místo pro život a zásluhou toho v něm lze zažít neuvěřitelné věci. Ne náhodou se stal hlavním tématem nového čísla Pevnosti. Rozhodně toho ale na vás nasypeme mnohem víc.

Se zavřenými bijásky a s mnoha hibernovanými nakladatelstvími se například vrátíme k seriálům STAR TREK: PICARD, PŮJČOVNA MASA 2 A KINGDOM 2.

Parádní text pak vznikl o komiksovém POHÁDKOVĚ, kde se vraždí.

Představíme vám grimdark fantasy román TEMNÁ SESTRA od Marka Lawrence, zatímco knihou měsíce se stala RUDÁ KŘÍDLA od Elizabeth Bearové.

Úžasnou fantasy ságou je HERNÍ TESTER od Michaela Atamanova. Určitě si ale nesmíte nechat ujít ani PROKLETOU VĚŽ, novou publikaci Míši Merglové, s níž připojujeme i krátký rozhovor.

A jestli chcete vidět londýnského věštce v akci, počtěte si o románu PROKLETÝ od Benedicta Jacka, to bude docela trhák. I s tímto autorem jsme přitom spáchali zajímavé interview.

A zatímco povídkami do nové Pevnosti přispěli David Šenk a Karel Doležal, představíme vám i slibné začínající autory Martina Štefka, Kristinu Haidingerovou a Miroslava Pecha.

Nesmíme ale zapomenout ani na herní okénko, jemuž tentokrát dominuje FINAL FANTASY VII: REMAKE. S Františkou Vrbenskou se pak vydáme za výjimečným generálem Kuanem Jü a Tomáš Bandžuch si zaposiloval s Gustavem Frištenským.

A stejně jako se PEVNOSTCON se úpěnlivě modlí za přízeň všech slovanských i severských bohů, v Hlasu fandomu si povíme víc o CORONACONU 2.0, o nových aktivitách KROTITELŮ DRAKŮ, o VIDOUCÍCH a svoje k momentálnímu stavu světa pronese i sám VĚDÁTOR.

To a mnohem více vám nabízí váš oblíbený průvodce fantastickými světy.

#casopispevnost vládne a vy se hezky bavte na jeho stránkách 😊

 

Přílohou pevnosti je komiks Liga Spravedlnosti: Vyhlazovací stroje.
Když se v roce 2016 vydavatelství DC komiks rozhodlo restartovat/rebootovat/relaunchovat celé svoje univerzum, „Rebirth“ se dotkl v podstatě všech vydávaných řad – včetně té, ve které jsou nejslavnější hrdinové téhle stáje jako jeden ultimátní, superspandexový tým.
V první knize nové Ligy spravedlnosti si musí Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern a další co nejrychleji najít cestu k Supermanovi 2.0, který pochází z jiného vesmíru a v tom jejich si spolu s rodinkou užíval zaslouženého důchodu. Nic jiného však oblíbeným hrdinům nezbývá – Zemi napadly Vyhlazovací stroje, velice schopné, co se týče prokazování jejich ctěného označení. Ty se snaží nejen „sklízet“ lidskou populaci, ale tak zničit takzvané „Spřízněné“, mocné bytosti, které po tisíciletí čekají na probuzení. Tváří v tvář genocidě se tak musí hodit stranou i třeba takové nepodstatnosti, jako že někomu úplně nedůvěřujete.
Ze zápletky je na první pohled patrné, že v tomhle čtení o epickou akci rozhodně nebude nouze. Bojovat o přežití se bude na zemi, ve vzduchu, ve vodě i v samotném jádře modré planety. Akci přitom bohužel musí uhnout některé další aspekty dobrého týmovkového superhrdinského komiksu, a tak nedojde ani tolik na hláškování nebo prohlubování vztahů mezi jednotlivými postavami (hlavně Supermanem a zbytkem Ligy), kniha navíc ani zdaleka neodpovídá na všechny otázky, které v průběhu nastoluje – na to si budeme muset počkat do dalších dílů.

 

Pevnost 2020/05
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost/