Soutěž o Prokletou krev – vyhodnocení

V prosincové soutěži jste mohli vyhrát upírský fantasy román Prokletá krev. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Představte si svět, ve kterém Velká francouzská revoluce nikdy neproběhla a kde se ve Versailles právě chystá korunovace Ludvíka XXIV.
Angie je sedmnáct let a právě dokončila střední školu, stejně jako její kamarádi Matt a Clémence. Žije jen se svým tátou a těší se, co jí budoucnost přinese. Jednou ji však v metru pronásledují neznámí muži a vyhrožují jí smrtí, a aby toho nebylo málo, ještě téhož dne ji doma nečekaně navštíví její matka vévodkyně de Noaillesová, která by svou dceru ráda vzala na ples a oficiálně ji představila u dvora. Angie zvyklé na normální život se do ničeho takového nechce, ale nakonec ji přemůže zvědavost a do Versailles se v doprovodu Clémence vydá. A mezi velkolepými róbami vznešených dam, blýskavými zrcadly a skleničkami šampaňského se nestačí divit, kolik záhad a intrik se v královském paláci ukrývá. Dozví se tam také, kdo jí usiloval u život a proč?

 

Soutěžní otázky:
1) Jaký název má román Prokletá krev ve francouzském originále?
2) Kdo knihu Prokletá krev přeložil do češtiny?
3) V kterém století byl postaven zámek ve Versailles?

 

Správné odpovědi:
1) Sang maudit
2) Světlana Ondroušková
3) 17. století

 

Do soutěže přišlo celkem 14 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla J. Hrabošová z Křemýže.

Blahopřejeme.