Červnová Pevnost na křídlech temného fénixe (PR)

Na křídlech temného fénixe zavítá nová Pevnost do světa X-menů. Stihneme toho ale pochopitelně víc. A dokonce nahodíme antracitovou vázanku. Co taky jiného čekat od pevnostních dam a mužů v černém!

 

Zjevně nás čeká další velké loučení. Tentokrát s X-MENY. Jejich noví disneyovští páni sice mají s žáky profesora X velké plány, ale pravděpodobně dojde k významným změnám na hereckých i tvůrčích postech. Ještě ale zbývá dopsat kapitolu s podtitulem DARK PHOENIX se Sophií Turner v hlavní roli.

Podobně se však zaměříme i na MUŽE V ČERNÉM a na GLOBÁLNÍ HROZBU, jež je povolala vymetat vesmírné smetí z města nad Temží.

Něco menšího si ale povíme i k AVENGERS: ENDGAME a ke slovenské TRHLINĚ.

A zatímco v seriálové zóně to jistí povedená dvojka SOUMRAKU TEMPLÁŘŮ, představíme se i zbrusu nový tuzemský projekt KROTITELÉ DRAKŮ, přivádějící k divákům nebezpečnou Končinu, v níž se snoubí hraní RPG her a komorní televizní show.

A jedeme dál: pokud sledujete tuzemskou literární fantastiku, určitě jste nemohli přehlédnout zářící hvězdu PAVLA BAREŠE, který jen před pár dny uvedl svoje fanoušky zpět do Downtownu druhým pokračováním Projektu Kronos s názvem KRONOVY DĚTI. Tak jsme modrovlasého sympaťáka rovnou vyzpovídali.

Příznivci George R. R. Martina pak jistě uvítají pevnostní rozbor žhavé mistrovy novinky OHEŇ A KREV.

Povídkami pak do nového čísla přispěli staří známí a vždy vítaní Jirka Pavlovský a Míla Linc.

Mimochodem, měníme systém ilustrací a věříme, že si ho zamilujete!

A že se blíží konec Města mágů vám do hlavy vtluče parádní akční fantasy ZRÁDNÝ BŮH od Camerona Johnstona.

A co je to LITRPG, víte? Případně chcete spolu s Jodorowským prolít KRÁLOVSKOU KREV? Nebo se těšíte na dějepisné líčení, kterak dějinami hýbal SYFILIS?

Či chcete poznat galantního generála GEORGESE BOULANGERA, zavzpomínat s námi na SVĚT KNIHY či si počíst o možná nejlepším tuzemském fanouškovském setkání, o zaklínačském BLAVICONU? Všechno máme a nebojíme se to použít.

Po PevnostConu stále zvalchovaná Pevnost vládne a je tu jen a pouze pro vás!😊 #casopispevnost #jedemejakdrahy

Přílohou Pevnosti je audiokniha Enderova hra.
Enderova hra je klasika. Jedna z nejdůležitějších a nejvlivnějších sci-fi posledních třiceti let, sběratelka ocenění i dalších a dalších generací okouzlených čtenářů. Její kouzlo je v jednoduchosti. Card chce jediné: vyprávět příběh kluka, který si uvědomuje, jak je s ním manipulováno, jak je jeho život deformovaný, jak se stává čímsi nelidským… ale nemůže s tím nic dělat. Protože všechny ostatní možnosti jsou ještě horší. A výsledkem je neuvěřitelně hluboká kniha, ve které můžete i na iksté čtení objevovat nové věci. Audioverze staví na kontrastu starého, zkušenostmi oplývajícího hlasu Pavla Rimského a mladého, nadšeného, ale čím dál unavenějšího přednesu Filipa Kaňkovského. Ten kontrast prohlubuje zoufalství, které Card do knihy vložil. A Znovu oživuje Enderův příběh jako máloco!

 

Časopis Pevnost 2019/6
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost/