Knižní novinky roku 2019

Nakladatelství pomalu odhalují ediční plány, a tak se už můžete mrknout na to, které knižní novinky pro čtenáře letos připravují. Samozřejmě některá nakladatelství ještě ediční plány na rok 2019 nezveřejnila, a i ta, která ano, tak zpravidla jen na první pololetí, takže přehled níže zdaleka není vše, co letos z fantastiky vyjde. Přesto je už teď z čeho vybírat.

Argo

Neal Stephenson, Nicole Gallandová: Vzestup a pád agentury DODO
Svetozár Olovrant: Juraj Jánošík proti Dračímu řádu
Robert Holdstock: Les kostí
Philip Pullman: Kniha prachu
Philip Pullman: Hodinový strojek na jedno natažení
Kelly Barnhillová: Čarodějčin syn
Tim Powers: Brány Anubisovy
Kevin Hearne: Útok obrů
Theodora Goss: Podivný případ alchymistovy dcery

 

Baronet

J. R. Ward: Zběsilost krve
J. R. Ward: Zloděj (Bratrstvo černé dýky 16)

 

Beta

Stephen King: The Outsider
Stephen King: Elevation

 

Carcosa

Mark E. Pocha: Oni
Carlton Mellick III: Zbouchnul jsem Satanovu dceru

 

ComicsCentrum

Mike Mignola, R. Corben, P. C. Russell: HellBoy 7 – Pražský upír
Mike Mignola, C. Golden: Baltimore 4 – Kostnice
Mike Mignola, C. Golden: Baltimore 5 – Apoštol a čarodějnice
Cullen Bunn, Tyler Crook: Pochmurný kraj 3 – Hadilovka
Cullen Bunn, Tyler Crook: Pochmurný kraj 4 – Rodokmen
Mike Mignola, J. Severin: Lovec čarodějnic 2 – Ztracen navěky
Sherri L. Smith, J. Duursema: Avatar 1 – Tsu‘tejův příběh
Roy Thomas, Mike Mignola: Dracula

 

CooBoo

Chelsea Bobulski: Les
Ange: Prokletá krev
Gwendolyn Clare: Inkoust, kov a sklo
Claudia Grayová: Milion světů s tebou
Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Obsidio
Victoria Aveyardová: Válečná smršť (Rudá královna 4)
Laini Taylor: Múza nočních můr
Jay Kristoff: Nevernight
Sally Green: The Smoke Thieves
Kiersten White: Now I Rise (Dobyvatelská sága 2)
Patrick Ness: And the Ocean Was Our Sky
Sarah J. Maas: Kingdom of Ash

 

CPress

Lene Kaaberbolová: Divočarka – Poselství poštolky

 

Crew

Pat Mills, Olivier Ledroit: Requiem: Vzkříšení (Upíří rytíř 1)
Pat Mills, Olivier Ledroit: Requiem: Ples upírů (Upíří rytíř 2)
Alejandro Jodorowsky, Dongzi Liu: Královská krev 1
Kaiu Širai, Posuka Demizu: Zaslíbená Země Nezemě
Jody Houser, Stefano Marino: Stranger Things
Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 6, 7, 8, 9
Sui Išida: Tokijský ghúl 13, 14
Hubertus Rufledt, Helge Vogt: Alisik 3 – Jaro, Alisik 4 – Smrt
Aleksandra Motyková, Marianna Strychowská: Zaklínač – Z masa a ohně
Bill Willingham, Mark Buckingham: Mýty 15 – Růženka, 16 – Supertým
Neil Gaiman: Sandman 4 – Údolí mlh

 

Černý drak

William Morris: Studna na konci světa

 

Egmont

Barbara Cantini: Mortina a protivný bratranec
Sebastien de Castell: Kouzelnice (Divotvůrce 3)
Marissa Meyer: Iko sama sebou

 

Epocha

František Kotleta, Jana Kilianová: Bratrstvo krve – Hustej nářez (komiks)
Roman Bureš: Inferium
Oskar Fuchs: Leichenberg
František Kotleta: Stalingrad
František Kotleta: Bratrstvo krve – Černá smečka
Kristýna Sněgoňová: Zřídla
Boris Hokr, Leoš Kyša: Ve stínu magie

 

Fantom Print

Markus Heitz: Umírání duší (Exkarnace 2)
Joe R. Lansdale: Hells Bounty
Michael R. Fletcher: Nespasitelní
Zuzana Strachotová: Devět nocí
Ilona Andrews: Magie vítězí (Kate Daniels 10)
Ilona Andrews: Iron and Magic
Chloe Neill: Wild Things (Upíři z Chicaga 9)
Nalini Singh: Branded by Fire (Psyové/měňavci 6)
Keri Arthur: Deadly Desire (Riley Jenson 7)
Patricia Briggs: Storm Cursed (Mercy Thompson 11)

 

Fragment

Poul Anderson: Tři srdce, tři lvi
Adrienne Youngová: Klan
Vic Jamesová: Temné nadání – Zlatá klec
Mechthild Gläserová: Strážci příběhů
Kendare Blake: Tři temné koruny
Tui T. Sutherland: Temné tajemství (Ohnivá křídla 4)
Ryan Graudinová: Časoběžník
Leigh Bardugo: King of Scars
E. E. Holmes: Spirit Legacy
Rick Riordan: Magnus Chase – From the Nine worlds
Christopher Paolini: The Fork, the Witch and the Worm

 

Gnóm

Brian Evenson: Doupě & Zhroucení koně
Ursula K. Le Guinová: Proč číst fantasy… (eseje)

 

Golden Dog

Petr Boček: Mízožravci

 

Gorgona

Zuzana Hartmanová: Perutě noci

 

Host

Sabaa Tahirová: Smrt před branami
Naomi Noviková: Ve stínu Hvozdu
Petra Slováková: Střípky času
Asa Larssonová, Ingela Korsellová: PAX 10 – Draugova oběť
Peter Newman: Sedma
Pavel Bareš: Kronovy děti
Stefan Spjut: Stalpi
Anthony Ryan: Legie plamenů (Draconis Memoria 2)
Nicholas Eames: Králové Wyldu
Jan-Marek Šík, Lenka Šíková: Rituál
N. K. Jemisinová: The Obelisk Gate (Zlomená země 2)
Samantha Shannon: The Priory of the Orange Tree
Zuzana Hartmanová: Krysy apokalypsy – Před bouří
Petra Stehlíková: Naslouchač 3

 

Ikar

Amanda Stevens: Probuzení (Hřbitovní královna 6)

 

Laser

Daniel Abraham: Vdovin dům (Mince a dýka 4)
Daniel Abraham: Pavoučí válka (Mince a dýka 5)
Kevin Hearne: Uvězněný (Kroniky železného druida 5)
Tad Williams: Srdce ztracených věcí
Tad Williams: Koruna lesní čarodějky
China Miéville: Tři okamžiky exploze
Cameron Johnston: Zrádný bůh
S. T. Joshi: Černá křídla Cthulhu 4
Andrzej Pilipiuk: Sestřenky 4
Joe Abercrombie: Téměř vládce (Moře střepů 2)

 

Mladá Fronta

Philip Reeve: Pomsta jednooké letkyně (Kroniky hladových měst 2)
Laura Ellen Andersonová: Amálie Zubatá a jednorožčí páni
Magnus Myst: Nejzlejší zlokniha na světě
Andreas Schlüter: Mumie a já

 

Moba

Johan Theorin: Bitva o Salajak

 

Motto

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky

 

Netopejr

Kristina Haidingerová: Děti Raumy
Jenny Nowak: Dcera vlčic
Dokud nás smrt nerozdělí (sbírka povídek z edice Horrorcon)

 

Paseka

Kazu Kibuishi: Amulet 3 – Výprava v oblacích
S. Davies, L. Pearson: Hilda a parádní slavnost
Joe Todd Stanton: Marcy a hádanka od sfingy
Lenka Juráčková: Propast

 

Polaris

Joe Abercrombie: Až budou viset
Nathan Long: Z krve zrozená

 

Slovart

Cinda Williams Chima: Síla ohně (Sedmiříší v troskách 1)
Cinda Williams Chima: Síla stínů (Sedmiříší v troskách 2)
Cressida Cowellová: Kouzelníci z pradávna

 

Straky na vrbě

Tomáš Bandžuch: Noc a mlha
Marek Skřipský: Ostravská mystéria
Michaela Merglová: Bastard a zpěváček
Leonard Medek: Když prší do korzetů
Žoldnéři fantasie X (sborník)
Praga Caput Regni (sborník)

 

Talpress

Brian McClellan: Hříchy říše (Bohové krve a prachu 1)
Brian McClellan: Pomsta říše (Bohové krve a prachu 2)
Mark Lawrence: Bratři na cestách
Mark Lawrence: Rudá sestra
Mark Lawrence: Šedá sestra
Rachel Dunne: Kosti světa
Ed McDonald: Havraní pláč

 

Triton

Garth Nix: Zlatoruká (Staré království 5)
Miroslav Žamboch: Bakly – V objetí smrti
Miroslav Žamboch: Válka světů
Peter A. Flannery: Battle Mage

 

Tympanum (audiovydavatelství)

Neil Gaiman: Američtí bohové

 

Walker a Volf (audiovydavatelství)

Miroslav Žamboch: Drsný spasitel

 

Yoli

Amy Harmonová: Meč a ptáček
Cassandra Clare, Holly Black: Zlatá věž (Magisterium 5)
Neal Shusterman: Nimbus (Smrtka 2)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče a následně uloží na váš disk. Ukládají se různé informace a nastavení, určená k lepšímu načítání webu, započítání do číselníků počítadla návštěvnosti, nebo v případě stránek s reklamním obsahem, vyhledá podle jiných již uložených cookies, reklamu přímo pro vás. Jak jste někde hledali novou pračku, vyskočí na vás pračky na každém webu, který si reklamou přivydělává.
Více informací naleznete na odborných stránkách, u tetičky WIKI, nebo strýčka Googla.

S pozdravem
Děti noci

PS: U nás pračky ani jiná zařízení nenaleznete :)

Zavřít