Vítejte v Pochmurném kraji, kde se naplňují i ty nejtemnější noční můry (PR)

První díl nové komiksové série Pochmurný kraj – Hejna běsů z pera Cullena Bunna a Tylera Crooka představí malebný svět plný děsivých tajemství.

V dubnu letošního roku vydalo nakladatelství Comics Centrum jedno z plánovaných překvapení pro letošní rok: první knihu z osmidílné série Pochmurný kraj (v anglickém originále Harrow County), která žánrově spadá na pomezí nezávislého komiksu a hororu s nadpřirozenými prvky.

První díl s podtitulem Hejna běsů zavede čtenáře na odlehlou farmu uprostřed amerického okrsku Harrow County kdesi na jihu USA, kde žije zdánlivě klidným životem dospívající Ema se svým otcem.

Pod fasádou venkovské idyly však začínají pomalu prosakovat na povrch temná tajemství týkající se nejen Emy a jejích probouzejících se nadpřirozených schopností, ale také historie celého okrsku spjaté s kouzly a čarodějnictvím. Ema se bude muset vyrovnat nejen se strastmi dospívání, ale především s mnoha komplikovanými otázkami, z nichž nejpalčivější je: Kdo nebo co je vlastně tím nejhorším běsem?

Kromě poutavého příběhu nabídne série svým čtenářům v komiksové branži výjimečný výtvarný aspekt. Ten blíže popisuje šéfredaktor nakladatelství Comics Centrum, Václav Dort: „Tyler Crook si pro vytvoření grafické podoby Pochmurného kraje zvolil náročnou, ale velmi efektní malbu celých stránek akvarelem. Komiks tak získal nádherný a velmi unikátní vzhled.“

Autor scénáře, Cullen Bunn (v minulosti autor scénářů např. sérií Deadpool, Kapitán Amerika, Venom a mnohých dalších), začal původně publikovat příběh Pochmurného kraje na svých webových stránkách jako prózu na pokračování. Po několika kapitolách se však raději rozhodl publikovat jej ve formě komiksu a ke spolupráci přizval výtvarníka Tylera Crooka, který v minulosti spolupracoval například na sérii Ú. P. V. O.

V originále začala série vycházet v květnu roku 2015 a vydání posledního sešitu je naplánováno na říjen roku letošního. V České republice se počítá s vydáním druhé knihy této série již koncem roku 2018.

 

OHLASY:

„Výjimečné dílo – zároveň půvabně okouzlující i palčivě znepokojivé.“
Mike Mignola (Hellboy)

„Obratně napsané, nádherně nakreslené, důkladně promyšlené – Pochmurný kraj je zkrátka klasika.“
Michal Chabon (Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye)

„Jedna z nejlepších hororových sérií, co jsem kdy četl. Přesahuje zažité stereotypy žánru a představuje svým čtenářů mnohem hlubší a rafinovanější druh strachu. Rozhodně to pravé pro všechny skalní příznivce hororu.“
Huck Talwar (ComicWow!TV)

 

INFO O KOMIKSU:
„Pochmurný kraj 1: Hejna běsů“
Autoři: Cullen Bunn, Tyler Crook
Původní název: „Harrow County: Countless Haints“
Překlad: Alexandra Niklíčková
Vydalo: Comics Centrum, duben 2018
Vazba: vázaná s matným přebalem
Počet stran: 160 barevných
Cena: 599 Kč, u nakladatele 419 Kč
Doporučení: pro věkovou kategorii 14+

 

 

COMICS CENTRUM vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scenáristické i grafické stránce. Nakladatelství vydává romány v obrazech, jako je například Ragemoor, Drsná škola, Goon, Vrána, Hellboy, Sin City, Myší hlídka, Zámek a klíč, Baltimore, James Bond 007, Grandville, Černá palice, Pochmurný kraj, Želvy Ninja, 300 – Bitva u Thermopyl nebo Conan. V roce 2007 Comics Centrum vydalo v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro české vydání nakreslil speciální obálku Bryan Talbot. V roce 2012 Comics Centrum přivítalo v Praze Jamese O´Barra, výtvarníka a autora kultovního komiksu Vrána, který zde poprvé pohovořil o své práci, komiksech, o Vráně a její zfilmované verzi. Vydání restaurovaného komiksu Drsná škola z roku 2013 bylo natolik úspěšné, že si restaurovaná data vyžádali i ve vydavatelství Dark Horse v USA. Od roku 2014 začalo Comics Centrum vydávat speciální velkoformátové sbírky komiksů tzv. „Kolosální knihy“. Doposud takto vyšly knihy: Kurva velký Sin City, Hellboy: Pekelná knižnice kniha první, Hellboy: Pekelná knižnice kniha druhá, Hellboy: Pekelná knižnice kniha třetí, Kolosální Conan, Witchblade a Darkness.
www.comicscentrum.cz