Vydejte se Temnými hvozdy Emily Carrollové (PR)

Cenami ověnčená autorská prvotina kreslířky Emily Carrollové přináší pětici mrazivě temných příběhů. Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich na vás číhá, v příbězích, které svou nejednoznačností dávají velký prostor fantazii.

Pětice příběhů na pomezí hororu a pohádky s mrazením v zádech svádí k dlouhému přemýšlení. Není divu, protože jejich autorka Emily Carrollová, se nechala inspirovat syrovostí pohádek bratří Grimmů. Český čtenář se navíc nedokáže zbavit dojmu, že čte novodobé pokračování Erbenovy Kytice.

Jednotlivé příběhy vznikaly původně pro web, ale vytištěné dokážou lépe vyniknout. Autorka totiž tyto povídky tvoří tužkou, perem a barvami na papíře.

Sbírka Temnými hvozdy byla poprvé publikována v červenci roku 2014. V následujícím roce získala první místo British Fantasy Award v kategorii nejlepší komiksový/grafický román, cenu Willa Eisnera a cenu Ignatz.

 

OHLASY:
comicsalliance.com:
…jsou to čarovné příběhy, které využívají všech silných stránek komiksu. Upřímně řečeno, je tu jen velmi málo autorů komiksu, kteří v tomto ohledu mohou držet krok s Emily Carrollovou. Celistvost a kompletnost jejích komiksů je jasným důkazem velkého množství nevyužitého potenciálu mnohých autorů tohoto žánru. 

io9.gizmodo.com:
…Když se nám tato kniha dostala do rukou, byli jsme jí zcela pohlceni. Každý z krátkých hororových komiksů je hrůzostrašný a zcela úžasný.

Michael Faber, autor knihy Kvítek karmínový a bílý:
„Nádherné, okouzlující a skvěle tajemné…”

 

O AUTORCE:
Emily Carrollová (1983), ilustrátorka, grafička a animátorka, se do povědomí milovníků komiksů dostala o Halloweenu 2010, kdy se začal její webový komiks O jeho zbrocené tváři masivně virálně šířit. Již v roce 2014 byl její další počin The Hole the Fox Did Make označen digitálním časopisem Paste za jeden z nejlepší webkomiksů roku 2014.

Kromě své autorské tvorby vytvořila též ilustrace ze světa Duny Franka Herberta. Pod její rukou se také rozvinul příběh grafického románu Baba Yaga’s Assistant nebo adaptace Speak. Svou tvorbou zasáhla dokonce do herního průmyslu. Z její spolupráce s herní vývojářkou Damien Sommerovou vznikla hra The Yawhg.

Za zmínku rovněž stojí interaktivní příběh Margot’s Room, ve kterém má čtenář možnost poklikáním na jednotlivá místa v „pokoji“ odhalit skrytá tajemství příběhu.

 

INFO O KNIZE:
Autor: Emily Carrollová
Vydává: Comics Centrum, říjen 2017
Originální název: Through the woods
Přeložila:  Alexandra Niklíčková
Vazba: pevná s matným laminem a slepotiskem
Počet stran: 208 plnobarevných
Cena: 699 Kč
Nakladatel doporučuje pro čtenářskou kategorii 14+