Nové knihy za prosinec 2016 v angličtině

V prosinci se na zahraničním knižním trhu urodilo na padesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky psané v angličtině. S Axií přinášíme výběr deseti z nich a nechybí přehled novinek ze sérií vydávaných v češtině.

 

 

Ilona Andrews: One Fell Sweep

Třetí díl urban fantasy série Innkeeper Chronicles.
Vítejte v nejlepším ubytovacím zařízením, jaké vám Red Deer v Texasu může nabídnout. Najdete zde ten druh hostů, o jejichž existenci běžní lidé zpravidla nemají ani páru. Tak například dáma popíjející koktejly se jmenuje Caldenia a má na svou hlavu vypsanou tučnou odměnu. Nedoporučujeme proto stát v její blízkosti ve chvílích, kdy někdo začne znenadání střílet. Náš kuchař je Quillonian. Jeho pařáty mohou trochu vyvádět z míry, ale ujišťujeme vás, že jde skutečně o nejlepšího kuchaře v galaxii. Na závěr malé upozornění, jestliže spatříte večer v ovocném sadě temný stín, žádný strach, jde pouze o hlídku chránící náš pozemek. Vaše bezpečí a pohodlí je konec konců vždy na prvním místě. Vše co vyžadujeme na oplátku je pouze ohleduplnost k ostatním hostům a slušné vychování. Děkujeme.

Vyšlo: 20. 12.; GR

 

 

Keri Arthur: Winter Halo

Druhý díl futuristické urban fantasy série, která vás donutí nechat rozsvíceno…
Když bomby, které zastavily válku druhů, protrhly díru do závoje mezi světy, přišli Jiní. Nyní, o sto let později, žijí lidé a kožoměnci v uměle osvětlených městech navržených tak, aby zahnala temnotu…
Téměř všichni humanoidní supervojáci známí jako déchet po válce zmizeli. Tiger se od té doby snaží žít svůj život v poklidu a ústraní. Když ale zjistí, že někdo unáší a experimentuje na dětech z Centrálního města, Tiger její svědomí nedovolí tomu nečinně přihlížet.

Vyšlo: 6. 12.; GR

 

 

Simon Bestwick: The Feast of All Souls

Dům č. 378 v ulici Collarmill v Crawbecku u Manchesteru vypadá na první pohled docela obyčejně. Zdání ale může klamat. Jedná se o vstupní bránu mezi dimenzemi, ke které se vážou nespočetné legendy. Svět, který vidíte z oken domu bývá hodně podivný a nikdy tady nejste tak docela sami. Alice Collierová však na tomto místě bývala kdysi šťastná, a proto se sem také po rozvodu a ztrátě dcery rozhodne vrátit. Jenže nečeká, že zrovna tehdy se dům pokusí odhalit svá nejtemnější tajemství. John Revell, Alicina stará láska jí naštěstí přispěchá na pomoc. Ani společně ovšem nemají ještě zdaleka vyhráno. Dostávají se totiž do konfliktu se smrtícím Arodiasem Thornem a musí ho zastavit dřív, než se mu podaří proniknout do našeho světa.

Vyšlo: 6. 12.; GR

 

 

Laura Bickle: Nine of Stars

Třetí díl urban fantasy série Dark Alchemy.
Zima patří v Temperance zaručeně k tomu nejdrsnějšímu ročnímu období. A tentokrát to není způsobeno jen krutými mrazy. Něco zlého se potuluje pustinou Yellowstoneu, zabíjí vlky a zanechává za sebou jen jejich kožešiny. Do tváře smrti je ovšem přinucena se podívat i geoložka Petra Deeová, zatímco bývalý oběšenec Gabriel se naopak musí vyrovnávat s nově nabitou smrtelností. Havrani i zbytek oběšenců jsou pryč a na Petřinu nemoc neexistuje žádný magický lék. Do města navíc přijíždí nový šerif Owen Rutherford, který zdědil zdejší ranč spolu se zbytky alchymistického stromu života. Zůstává na Gabrielovi, Petře a na jejím kojotímu společníkovi Sigovi, aby Owena pro jeho vlastní dobro v policejní práci předběhli a dostali se na stopu řádícímu netvorovi dřív, než bude pro všechny pozdě.

Vyšlo: 27. 12.; GR

 

 

Renee George: Pit Perfect

Seznamte se s Lily Masonovou, kožoměnkou, která chce žít život normálních lidí, a jejím pitbullem Smooshiem, psem zachráněným z útulku, který se ale možná brzy stane zachráncem.
Když se pumodlačka Lily Masonová přestěhuje do městečka Moonrise v Missouri, přeje si jen tři věci – najít práci, najít bydlení a žít jako člověk, ne kožoměnec. Díky svému psu Smooshiemu se jí první dvě přání brzy vyplní, když jí Parker Knowles, majitel útulku pro pitbully, nabídne zaměstnání a navíc pronájem pokoje nad garáží svého domu.
Lilyn nový život je ale záhy v ohrožení, když Smooshie najde v poli za útulkem mrtvou Katherine Karperskyovou, zpěvačku v kostelním sboru a představitelku městské rady. Naneštěstí je podezřelých víc, než kolik by po starší představitelce města truchlilo. Dokáže Lily utajit svou kožoměneckou podstatu? Nebo ji odhalí vrah, aby nezjistila pravdu?

Vyšlo: 15. 12.; GR

 

 

Thea Harrison: Moonshadow

První díl nové paranormální romantické série.
Poté, co je policejní konzultantka Sophie Rossová, postřelena, opustí po zotavení svou práci a odcestuje do Velké Británie, aby zjistila pravdu o svém dětství. Když se její cesty střetnou s rytířem Temného dvora, zaplete se do odvěké nenávisti mezi dvěma faeskými mocnostmi.
Vykázán ze své domoviny spolu se všemi svými přeživšími bratry rytíři, je Nikolas Sevigny zapleten do války, která mu může vzít vše, co je mu drahé. Musí tedy porazit Isabeu, smrtící královnu Dvora světla. Když Nikolas pozná Sophie, mocnou čarodějku, považuje ji jen za nástroj, který může použít. Sophie mu však nehodlá jen tak pomoct – a to přesto, že ji rytíž začíná přitahovat…

Vyšlo: 13. 12.; GR

 

 

Sylvia Izzo Hunter: A Season of Spells

Třetí díl YA fantasy série Noctis Magicae.
Uplynuly už tři roky od chvíle, co Sophie a Gray společně zakotvili na univerzitě Din Edin, ale nyní se musí opět vrátit do Londýna. Jejich úkolem je doprovodit dědičku Alby na setkání s britským princem, jejím snoubencem. Jenže ani Lucia z Alby, ani princ Roland k sobě zdá se nedokáží najít cestu. Celé plánované manželství navíc začíná být ohroženo i tím, že muž, který se dříve pokusil otrávit krále Henryho, unikl z vězení a zůstává na útěku. Gray se vydává po stopě uprchlíka do zahraničí a na Sophie zůstává, aby umožnila mladému páru lépe se poznat. Zapojí proto oba do projektu znovuotevření již dávno zaniklé ženské koleje v Oxfordu. Ve zdejší polorozpadlé knihovně přitom objeví cosi nečekaného – klíč k ochraně nejbližších, ale také temné tajemství, které je může všechny zničit.

Vyšlo: 6. 12.; GR

 

 

Imani Josey: The Blazing Star

Šestnáctiletá Portia Whiteová odmalička vyrůstala ve stínu své nadané sestry Alex. Všechno se ovšem změní v okamžiku, kdy Portia během hodiny dějepisu vezme do ruky skaraba a z ničeho nic ztratí vědomí. Po probuzení si připadá zvláštně, má najednou větší sílu, je rychlejší i odvážnější, a když se nedopatřením dotkne skaraba znovu? Probudí se ve starověkém Egyptě spolu se sestrou a nic netušící spolužačkou. Země bohů a mýtů vypadá ještě nádherněji, než si kdy dívky dokázaly představit, ale skrývá i smrtící nebezpečí. Brzy je začínají pronásledovat tajemná škorpióní monstra a každý jejich krok přináší pouze další a další nebezpečí. K tomu, aby se ze svízelné situace dostaly, proto musí společně přijít na to, co skutečně znamená milovat, nalézt domov a být samy sebou.

Vyšlo: 6. 12.; GR

 

 

Abbie Roads: Hunt the Dawn

Druhý díl paranormální detektivní série.
Před Lathanem Montgomerym neukryjete žádná tajemství – dokáže číst vaše nejtemnější vzpomínky. A i když si jeho schopností v úřadě FBI cení při pátrání po sériovém vrahovi, nedokáže zabránit bolesti, kterou mu jeho moc přináší. Až když pozná odvážnou Evanee Brownovou, které přestálo přát štěstí, zjistí, že jí může nabídnout něco, co nikdy žádné jiné nabídnout nedokázal: sám sebe.
Pro Evanee Brownovou nejsou noční můry žádnou novinkou. Od chvíle, kdy poznala Lathana, se však staly ještě děsivějšími. Ze záhrobí ji oslovují obědi vražd, aby poskytly Evanee důkaz, který by mohl pomoct Lathanovi dohnat děsivého zabijáka před spravedlnost.

Vyšlo: 6. 12.; GR

 

 

Jenn Stark: Forever Wilde

Šestý díl urban fantasy série.
Nic netrvá věčně… pokud máte to štěstí.
Pro Saru Wildeovou, vykladačku tarotu a lovkyni artefaktů, nebyl život nikdy jednodušší. Díky pomoci nadnárodní zločinecké organizaci dokáže zajistit bezpečí nejmladších a nejzranitelnějších členů komunity lidí obdařených nadpřirozenými schopnostmi. Sice ji při posledním případu trochu pomuchlali a po několika posledních pokusech mágů o její uzdravení skončila dočasně nesmrtelná, ale jinak je život prostě skvělý.
Potom Sara objevá enklávu psychicky nadaných dětí, jimž někdo drasticky pozměnil DNA, čímž se z nich staly žádné cíle pro překupníky. Černý trh zaplavuje nový druh drogy, jejíž zdroj se zatím žádným vyšetřovatelům nepodařilo objevit. Aby ochránila děti a svůj druh, musí se Sara vydat na lov. To, co objeví, ji však donutí zpochybnit vše, co dosud věděla o magii i o sobě samé…

Vyšlo: 27. 12.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • J.R. Ward: Blood Vow (Black Dagger Legacy #2)…vydává Baronet
  • Sylvain Reynard: The Roman (The Florentine #3)…vydává XYZ
  • Laurell K. Hamilton: Wounded (Anita Blake, Vampire Hunter #24.5)…vydává Epocha