Nové knihy za září 2016 v angličtině

V září se na zahraničním knižním trhu urodilo na čtyřicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky psané v angličtině. S Axií přinášíme výběr deseti z nich a po měsíční pauze nechybí přehled novinek do sérií vydávaných v češtině.

 

James Bennett: Chasing Embers

První díl urban fantasy série o Benu Garstonovi.
Ben Garston na první pohled nijak nevyčnívá. Vypadá jako každý druhý chlap v kožené bundě, co po večerech utápí svoje trápení u barového pultu. Co Ben ale nemůže nikomu prozradit, je skutečnost, že byl kdysi dávno známý pod docela jiným jménem – Rudý Ben, a pod vlastní kůží ukrývá jedno vcelku velké tajemství. Některé legendy nejsou zkrátka jen výplody lidské fantazie a za každým mýtem se skrývá jiskřička pravdy… Jenže ani Ben netuší, jaké se kolem něj brzy rozpoutá peklo. Staletí trvající rivalita nečekaně vyplouvá na povrch s novou intenzitou a křehká rovnováha mezi jeho světem a tím naším hrozí v mžiku shořet na popel.

Vyšlo: 6. 9.; GR

 

 

Kendare Blake: Three Dark Crowns

Nová fantasy série od autorky Anny krví oděné.
V každé generaci se na ostrově Fennbirn narodí trojčata: tři královny, tři rovnocenné dědičky koruny a nositelky magie. Mirabella ovládá živly, z jiskry dokáže vykřesat plameny, lusknutím prstů umí spustil děsivou bouči. Katharine ovládá jedy a dokáže pozřít i ty nejjedovatější tinktury, aniž by ji sotva zabolelo břicho. Arsinoe ovládá sílu přírody, svou mocí dokáže donutit růže kvést a ovládat i ty nejzuřivější lvy.
Stát se korunovanou královnou není ale výsostné právo dané narozením do královské rodiny. Každá sestra musí o své právo bojovat. A není to pouze hra, v níž se vítězí a prohrává… je to hra na život a na smrt. Bitva začíná tu noc, kdy sestry dospějí do věku šestnácti let. Poslední, která zůstane naživu, získá korunu.
Kéž by to ale bylo tak jednoduché. Katharine nesnese ani ten nejslabší jed a Arsinoe, ať se snaží jakkoli, nedokáže přinutit trávu růst. Dvě dědičky koruny svou moc jen předstírají, starají se o sebe navzájem a o ostrov, a jejich sestra Mirabella na tom není o nic lépe. Formují se aliance, objevují se zrádci a každý krok královen nad sebou nese stín pomsty. Jedna věc začíná být jistá: poslední přeživší královna možná nebude nejsilnější z nich… ale nejspíš bude ta nejtemnější.

Vyšlo: 20. 9.; GR

 

Jessica Cluess: A Shadow Bright and Burning

První díl YA série Kingdom of Fire.
Henrietta se dokáže na povel proměnit v lidskou pochodeň. Jde o první dívku s nadpřirozenými schopnostmi, a není proto divu, že je ihned přivedena do Londýna, aby zde trénovala spolu s královninými čaroději. Vstoupí najednou do úplně nového světa, kde zůstává obklopena pohlednými mladíky, kteří jsou odhodláni testovat hranice jejích schopností, ale i bojovat o její srdce. Jeden z nich bude výzvou, druhý za ni bude bojovat a ten třetí ji zradí. Jenže spolu s tím, jak Henrietta poznává tajemství skrývající se za pozlátkem života čarodějů, začíná pochybovat, že by ona sama měla být někým výjimečným. S nebezpečnou bitvou na obzoru ale nebude mít na výběr. Musí sebrat všechny síly a rozhodnout se, kolik je toho ochotna riskovat pro záchranu města a toho, kterého miluje.

Vyšlo: 20. 9.; GR

 

Zoraida Córdova: Labyrinth Lost

První díl YA série Brooklyn Brujas.
Alex je bruja, nejmocnější čarodějka v celé generaci. Má to ale jeden háček, Alex nenávidí magii. A to do té míry, že se jí rozhodne zbavit. Jenže kouzlo, které ji mělo připravit o všechnu magickou sílu, se ošklivě zvrtne. Celá její rodina v jeden okamžik zmizí a ona se ocitá docela sama jen ve společnosti Novy, kluka, kterému nemůže za žádných okolností věřit. Nova také patří k čarodějům, jenže jeho plány jsou o poznání temnější. Zoufalá situace si ovšem žádá zoufalá řešení a pro Alex je tou poslední nadějí, jak by mohla získat svou rodinu zpět, výprava spolu s Novou do Los Lagos, podivné země mezi světy, která je stejně nehostinná jako limbus a stejně podivná jako říše divů…

Vyšlo: 6. 9.; GR

 

 

Nina Croft: Unthinkable

Jake Callahan, vůdce Kmene, vždy věřil, že stojí na straně dobra. Teď, kdy si jeho hlavu žádá vláda, pro niž pracoval, Jake mění názor. Zoufale potřebuje nějakou páku, výhodu na svoji stranu, a tou se stává Christa Wintersová, dcera Jakeova bývalého šéfa.
Christa je vědkyně a žena se slabostí pro drsňáky. Což se ukáže jako docela nevýhoda, když ji unese pohledný muž, který ji chce ale využít proti otci, jehož miluje. Muž, který s naprostou jistotou vždy pozná, kdy ho chce Christa políbit – a to je po většinu času.
Jenže lidé umírají a začíná být jasné, že je toho v sázce víc, než si kdy Jake myslel. Někdo chce smazat Kmen z povrchu zemského a je pro to ochoten obětovat vše, včetně Christy. Jenom spoluprací můžou odkrýt tajemství minulosti a snad doufat i v budoucnost.

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

MaryJanice Davidson: Deja Who

Leah Nazirová je nahlížečka. Pracuje s reinkarnací. Minulost jejich klientů je jeden velký chaos, ale sama Leah má za sebou život plný tragédií. Byla zavražděna. Mnohokrát. A pokud to nechá na té mrše osudu, stane se to znovu. Leah chce vědět, kdo ji sleduje skrz čas a kdo ji pronásleduje i v přítomnosti.
Soukromý vyšetřovatel Archer Drake dostal od Leiny matky zakázku: má na ni dohlédnout. Čím víc času ale tráví jejím pozorováním, tím víc ho to k ní táhne. Brzy souhlasí, že jí pomůže najít člověka, který ji chce mrtvou. Znovu a znovu.
Teď, když ví, co se má stát, Leah doufá, že zastaví nevyhnutelné. Už proto, že si svůj současný život oblíbila – a ještě víc si oblíbila Archera. Jenže změnit svůj osud znamená najít toho, kdo ji chce zabít. A Leah se bojí, že by to mohl být kdokoli, koho zná a komu důvěřuje.

Vyšlo: 6. 9.; GR

 

 

Yasmine Galenorn: Shadow Silence

Před patnácti lety jsem utekla z Whisper Hollow ve Washingtonu, z malého městečka na břehu jezera Crescent Lake na poloostrově Olympic Peninsula. Jenže po pravdě, pokud jste se tam narodili, nikdy město nebudete moct skutečně opustit. Jsem Kerris Fellwater a jsem šamanka. Mou prací je ukládat mrtvé do hrobů, protože v okolí Whisper Hollow lidé – a tajemství – nikdy nezůstávají dlouho pohřbení.
Moji nejlepší kamarádku Peggin unesla Jezerní královna. Nyní je prokleta a jezerní lidé ji chtějí stáhnout zpět do temných vod. S Bryanem, mým strážcem a partnerem, se snažíme kletbu prolomit, a brzy objevíme temné a krvavé tajemství minulosti. Tajemství, které může na Whisper Hollow vyslat celou armádu mrtvých.

Vyšlo: 27. 9.; GR

 

 

Simon R. Green: Dead Man Walking

Říkejte mi Ishmael. Ishmael Jones. Jsem muž ze stínů, kterého se i stíny děsí. Tajný agent, jehož existence je tím největším tajemstvím. A některé případy, které řeším, jsou víc než ošemetné.
V řadách agentů se objevil zrádce, který je ochoten vyzradit všechna tajemství. Organizace chce, aby Ishmael zjistil, jestli je Frank Palmer skutečně tím, za koho se vydává, co všechno ví a proč se najednou zničehonic objevil.
Ishmael zamíří do Ringstone Lodge v Yorkshiru, kde je Parker držen. Spolu se svými kolegy musí čelit podivným a podezřelým incidentům. Ishmael je ale přesvědčen, že za nimi stojí lidé, a ne nadpřirozené bytosti. Události ale naberou nečekaný spád, když je jeden z agentů zavražděn. Ishmael tak musí najít a zajmout zvráceného vraha dřív, než znovu udeří.

Vyšlo: 1. 9.; GR

 

Traci Chee: The Reader

První díl YA fantasy série Sea of Ink nd Gold.
Sefia žije na útěku od chvíle, kdy byl její otec brutálně zavražděn. Spolu s tetou Nin se skrývá v lesích a neustále se děsí nových nebezpečí. Její nejhorší obavy se potvrdí v okamžiku, kdy je Nin unesena. Sefia se najednou zůstává úplně sama, aniž by měla tušení, kdo mohl Nin unést nebo kde by ji mohla hledat. Jediné vodítko představuje podivný předmět, který kdysi patřil jejímu otci a v němž Sefia rozpozná knihu. Přestože čtení je v jejím světě něčím neslýchaným, postupně si ho dokáže osvojit a spolu s tím i odkrýt dosud pečlivě střežená tajemství. Za pomoci skupiny pirátů a jednoho tajemného cizince se Sefia brzy vydává na nebezpečnou cestu za záchranou své tety. Na jejím konci ale přijde na to, co se jí kniha snažila říct hned od počátku – všechno může být jinak a Sefiin vlastní příběh teprve začíná.

Vyšlo: 13. 9.; GR

 

 

Sarah Porter: Vassa in the Night

V kouzelném království jménem Brooklyn se ti privilegovaní chodí bavit na party do opuštěných skladišť a popíjejí na střechách za soumraku. Hodně míst v Brooklynu vypadá podobně, ale ne Vassiino sousedství. Tady žijí obyčejní lidé a člověk tu sice může narazit na magii, ovšem z takového střetu obvykle nevyjde se zdravou kůží. Vassa zde žije s macechou a nevlastními sestrami a je to právě jedna ze sester, která ji pošle na nákup uprostřed noci. Jde v podstatě o sebevražednou misi, protože ježibaba, která vlastní místní večerku, má ve zvyku stínat hlavy nejen zlodějům, ale i běžným zákazníkům. Vassa vlastní jedinou věc, která jí může poskytnout výhodu – mluvící dřevěnou panenku Erg. S její pomocí by mohla zlomit kletbu, kterou ježibaba uvrhla na celé okolí, jenže čarodějnice obvykle nehrají vůbec fér…

Vyšlo: 20. 9.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Ransom Riggs: Tales of the Peculiar (Miss Peregrine’s Peculiar Children #0.5) … vydává JOTA
  • Sarah J. Maas: Empire of Storms (Throne of Glass #5) … vydává CooBoo
  • Ilona Andrews: Magic Binds (Kate Daniels #9) … vydává Fantom Print
  • Rae Carson: Like a River Glorious (The Gold Seer Trilogy #2) … k vydání chystá CooBoo
  • Kevin Hearne: The Purloined Poodle (The Iron Druid Chronicles #8.5) … vydává Laser Books
  • Leigh Bardugo: Crooked Kingdom (Six of Crows #2) … k vydání chystá Fragment