Soutěž o audioknihu Frankenstein – vyhodnocení

Audiotéka nám věnovala do soutěže hororovou klasiku Mary W. Shelleyové Frankenstein. Soutěž včera skončila. Kdo si poslechne audioknihu?

frankenstein-audioAnotace:
Dramatizované zpracování nervydrásajícího příběhu Viktora Frankensteina vychází ve vydavatelství Needles Audiobooks v původní nezkrácené podobě. Nahrávka je obohacena o originální zvukové zpracování a hudební doprovod. Právě ten – spolu s podmanivými hlasy interpretů Roberta Mikluše, Petra Pochopa a Jana Zadražila – dodává audioknize mrazivě atmosférickou hloubku a zpřístupňuje ji tak současnému posluchači.

Ambiciózní doktor Frankenstein stvoří umělou bytost s nadlidskou silou. Tímto “úspěchem” je však zaskočen a svého ohavného díla se zříká. Netvor bezpečně ukryt daleko v horách se učí jazyku, zvyklostem a emocím vlastním lidem. Zpočátku je naivně otevřený a nadšený povahou lidí a jejich schopností lásky. Když se však po několika měsících rozhodne navázat první kontakt s lidským pokolením, jinak zcela dobrosrdečná rodina jej zavrhne stejně, jako to učinil i jeho tvůrce. Netvora začíná sžírat nenávist a vydává se po stezce krvavé pomsty…

 

Soutěžní otázky:
audiotekaCZ logo1) Co zkracuje W. ve jméně Mary W. Shelleyové?
2) Kolik hodin a minut je audiokniha Frankentstein dlouhá?
3) V kterém roce vyšel román Frankenstein poprvé?

 

Správné odpovědi:
1) Wollstonecraft (příjmení její matky)
2) 8 hodin, 50 minut
3) 1818

 

Do soutěže přišlo celkem 27 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: J. Trnobranská z Kladna.

Blahopřejeme.