Křest povídkové sbírky VOLÁNÍ DIVOČINY

„Na dlouhém rozpadajícím se plotě se stále ještě vyjímal obraz africké savany. Stádo pádících zeber – změť pruhů, z níž přecházely oči. Nad nimi dlouhé štíhlé krky žiraf pod rozpáleným sluncem. Na obzoru tmavé siluety baobabů. Malba se loupala; v místech, kde oprýskala barva, to vypadalo, jako by se na tělech zvířat objevovaly smrtelné rány.“

Zajímá vás, co bylo dál? Zveme vás na křest naší v pořadí již třetí sbírky Her s příběhem. Jejím tématem jsou šamani, druidové a les jako takový.

Najdete v ní 11 povídek českých autorů a je bránou do sedmi propracovaných světů plných fantazie, kdy každý z nich je představen krátkým úvodem. Těšit se můžete na špinavou vesnickou fantasy, steampunkové 19. století s jeho líbivými kulisami i tmářstvím, oblíbenou telepatku Magnólii, která tentokrát čelí rozmarům šíleného draka, na mstivé dryády, antické bohy, léta nepoužívaný lunapark, či netradičně pojaté pohádkové bytosti.

A fanouškům asterionského univerza přinášíme hned čtyři příběhy.

volani-divociny-krest
KDY: úterý 22. listopadu od 17:30

KDE: V nekuřáckém fantasy a sci-fi café baru Geekárna, kde se setkávají nejen geekové, ale také příznivci f/sf a stolních i dalších her.

Kmotra knihy jsme pozvali ze světa Asterion. Bude jím postava šamana. Můžete se těšit na povídání nejen o sbírce, ale i o šamanismu jako takovém a dozvíte se také něco o budoucnosti asterionské knižní řady.

Seznam povídek, které v knize najdete:
Váha přísahy (Josef „Armon“ Straka)
Dcery lesa (Radovan Kolbaba)
Mé jméno bude znít (Hanina Veselá)
Život lovce (Jakub Štádler)
Šarlatová křídla smrti (Jana „Elinor“ Poláčková)
Řezno 1872 (Jonáš a Kryštof Ferencovi)
Volání jaguára (Barbora Legátová)
Ozvěna starého příběhu (Michaela Portychová)
Krkavec a vlk (Jan Hamrlík)
Tropický kraj divů (Lucie a Petra Lukačovičovy)
Kelpie (Ondřej Netík)

Ukázka z knihy

FB stránky události
Stránky Geekárny
Stránky nakladatele: www.mytago.cz