Čtyři novinky OneHotBook zazní NAHLAS (PR)

I audioknihy slaví svůj svátek. Poslední říjnový týden 24. – 30. 10. se můžete v rámci akce AUDIOKNIHY NAHLAS těšit na záplavu novinek, při jejichž zakoupení v knihkupectvích po celé ČR dostanete další audioknihu z bonusové nabídky zdarma. Už druhého ročníku svátku všech náruživých posluchačů se účastní 8 audioknižních vydavatelů a mezi nimi i OneHotBook. Co nového jsme pro vás přichystali?

Srdečně vás zveme na křest audioknižních novinek, který se uskuteční v pondělí 24. 10. v pražském knihkupectví DOBROVSKÝ v přízemí funkcionalistické budovy hotelu Juliš na Václavském náměstí od 17:00 hod. za přítomnosti herců jako Taťjana Medvecká, David Matásek, Dana Černá, Vasil Fridrich, Tereza Vilišová, Klára Sedláčková-Oltová a další.

 

PANÍ HEMINGWAYOVÁ
účinkují: Dana Černá, Jana Stryková, Petra Špalková, Taťjana Medvecká a Igor Bareš
délka nahrávky: 9 hodin 6 minut
První kapitulovala před druhou, která byla odvržena pro třetí, po jejímž odchodu nastoupila čtvrtá. Vyprávění čtyř osudových žen jednoho slavného muže. Žhavé Antibes, bohémská Paříž, válečný Londýn, měnící se Amerika, veselá Kuba… všude tam se odehrávaly jejich lásky, vzplanutí, sňatky, nevěry a rozchody; propletené osudy kvarteta nevšedních žen, které miloval i ztrácel lamač srdcí a velký spisovatel Ernest Hemingway. Příběh vyprávěný čtyřmi hlasy, spředený z dochovaných vášnivých dopisů, deníkových zápisů, pamětí, telegramů… Každá doufala, že právě ona s ním zůstane navždy. Jen ta poslední jej doprovodila až do konce – kdy uslyšela výstřel.

 

JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME
účinkují: David Matásek a Tereza Vilišová
délka nahrávky: 10 hodin 19 minut
Pulitzerova cena za rok 2015
Dvě linie příběhu popisující s neutuchající imaginací dva malé osudy na pozadí velkých dějin vypráví střídavě dva výteční interpreti.
Marie-Laure (Tereza Vilišová) prožívá navzdory své slepotě díky milujícímu otci šťastné dětství. Když však Paříž obsadí nacisté, oba prchají k samotářskému prastrýci do opevněného městečka Saint-Malo, kam s sebou možná přivezli také nebezpečné tajemství. // V německé hornické kolonii zatím vyrůstá sirotek Werner (David Matásek), jemuž talent a technická zručnost zajistí místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend. Přes pochybnosti ohledně panujících pořádků vloží své nadání do služeb války a při pátrání po nelegálních vysílačích se dostává i do Saint-Malo.

 

MODRÉ STÍNY
účinkují: Petr Kubes a Simona Postlerová
délka nahrávky: 11 hodin 37 minut
Literární předloha televizní série Detektivové od Nejsvětější trojice.
Kdo měl důvod přát si smrt svérázného docenta, který byl zastřelen ve své univerzitní pracovně? Nitky vyšetřování případu, který se zprvu jeví jako běžná lokální zpronevěra, směřují skrz bezskrupulózní prospěchářství, klientelismus a korupci až k nejvyšším politickým představitelům. Jak se s tím popere osobitá komisařka Výrová přezdívaná „Velká Sova“ a její mladší kolegové, kteří jsou nuceni řešit dilemata mezi prací a osobním životem? Mužský a ženský pohled na celé vyšetřování si mezi sebou rozdělili olomoucký rodák, herec Petr Kubes a proslulá dabérka Simona Postlerová.

 

VŠEMI DARY OBDAROVANÁ
účinkují: Klára Sedláčková-Oltová, Dana Černá a Vasil Fridrich
délka nahrávky: 12 hodin 53 minut
Lyrický postapokalyptický příběh, který si překvapivě pohrává s žánrem, v němž se pohybuje.
Desetiletá Melanie žije ve vězení na vojenské základně, kde se spolu s dalšími dětmi pod přísným dohledem vzdělává, a za svou spřízněnou duši považuje zbožňovanou učitelku. Holčička si nepamatuje jiný svět, než žalář v pevnosti obklopené zpustošenou krajinou, v níž řádí hladovci s neodolatelnou chutí na lidské maso. Ale co když ji odvezou do laboratoře, odkud se ještě žádný ze spolužáků nevrátil? Co když pevnost neudrží nápor zvenčí? A odkud se bere ten zoufalý hlad, který Melanii popadá v blízkosti lidí? Napínavé vyprávění se střídavě odvíjí z perspektivy malé Melanie (Klára Sedláčková-Oltová), její učitelky, ale i z pohledu armádní bioložky (Dana Černá) a po svém na něj nahlížejí i vojenští obránci (Vasil Fridrich).

 

A jaké audioknihy si můžete domů při nákupu novinky odnést domů zdarma?
Do BONUSOVÉ KOLEKCE jsme věnovali tyto lahůdky:

Haruki Murakami – Norské dřevo, účinkují: Filip Čapka, Klára Issová a Jana Stryková
Jussi Adler-Olsen – Žena v kleci, čte: Igor Bareš
Åsa Larsson a Ingela Korsell – Pax: Hůl prokletí a Grim přízrak, čte: Jan Vondráček
Lyndsay Faye – Bohové Gothamu, čte Martin Písařík

Audioknihy ale budou znít NAHLAS celý týden od 24. 10. do 30. 10. v knihkupectvích po celé ČR a SR. Podívejte se ZDE, která to budou.