Nové knihy za červenec 2016 v angličtině

Doháníme menší skluz, takže vám nyní s Axií přinášíme výběr deseti nejzajímavějších titulů z nabídky červencových novinek v žánru paranormální fantastiky. Tentokrát však chybí přehled pokračování sérií vydávaných v češtině. V tomto měsíci dle našich informací žádné nevyšlo.

 

 

Levi Black: Red Right Hand

První díl nové urban fantasy série.

Charlie Tristan Mooreová není žádná hrdinka. Snaží se jen přežít. Za noci, kdy jí nedávají spát démoni její vlastní minulosti, ji v jejím domově přepadnou tři nestvůry, které jako by vystoupily z nočních můr. Bojuje, ale prohrává. Právě když se vzdává poslední naděje, objeví se Muž v černé, zachránce stejně nestvůrný a nepravděpodobný, oblečený v dlouhém černém kabátu, který jako by si žil vlastním životem, a s černým mečem, jež svírá v rudě planoucí ruce.
Její záchrana však má svou cenu. Charlie se musí stát jeho učednicí a přijmout temnou magii, kterou v sobě vždy nosila, jen o ní dosud nevěděla. Aby si zajistil její poslušnost, Muž unese jejího kamaráda Daniela, k němuž Charlie chová mnohem silnější city. Muž v černé, bůh chaosu, bojuje proti stejně děsivým bohům. Je ale opravdu tím menším ze zel, nebo zabíjí, aby se zbavil konkurence? Tak jako tak musí být Charlie silná, aby zachránila sebe, Daniela a nejspíš i celý svět.

Vyšlo: 26. 7.; GR

 

 

Gwenda Bond: Girl in the Shadows

Druhý díl young adult série odehrávající se v prostředí cirkusu.
Osmnáctiletá Moira Mitchellová vyrostla ve stínech osvětleného pódia v Las Vegas, kde kariéra jejího otce, kouzelníka, vyletěla strmě vzhůru. Víc než co jiného se i Moira chce stát kouzelnicí, její otec je ale striktně proti.
Moiře se ale náhodou dostane do rukou pozvánka, aby se přidala k Cirque American. Místo aby ji předala jejímu právoplatnému adresátovi, pohlednému učni jejího otce Raleighimu, se Moira rozhodne přidat se k Cirque. Pokud by získala roli v jejich celosvětově známých vystoupeních, jistě by tím otce přesvědčila, že kouzla jsou její budoucnost.
Po příjezdu se ale Moiře vymknou věci kontrole, protože magie na pódiu Cirque jí přijde příliš… skutečná. Z její přítomnosti navíc není nijak nadšený Raleigh, který nakonec také dorazí. Naopak frajírek a vrhač nožů Dez jí věnuje až příliš pozornosti. Napětí roste, společnost navíc začíná zpochybňovávat Moiřiny schopnosti, a Moira se musí rozhodnout, co je skutečnost a co iluze. Pokud to nezjistí včas, stane se navěky dívkou ve stínech.

Vyšlo: 5. 7.; GR

 

 

Sierra Dean: Thunder Road

První díl nové urban fantasy série.
Stát se Vyvolenou měl být dar.
Tak to alespoň Tallule Corentinové říkali její rodiče, když ji o jejích sedmých narozeninách předali Lovcům deště. Mělo by jí být ctí, že se narodila s předem daným osudem a že si ji ještě před jejím prvním nádechem vybrali bohové. Měla by být bez sebe radostí.
O dvacet let později Tallulah stále na ten dar čeká. Sice má ve špičkách prstů sílu bouře, celý svůj dospělý život ale strávila pod mračny.
Cesta na druhou stranu země, aby našla vzpurného syna boha bouře Setha, se ale stane bojem o přežití, když klamem připraví Smrt o vzácný artefakt. Na pomoc má jen prohnaného pomocníka, nebezpečně pohledného kněze, kterého pronásleduje smůla, a blesky. Dokáže dopravit balíček a zachránit si tak holý život? Nebo si bude muset Seth najít nového Lovce deště?

Vyšlo: 26. 7.; GR

 

 

Molly Harper: Where the Wild Things Bite

Pátý díl humorné paranormální romantické série.
Přidrzlá Anna Wintropová pracuje jako archivářka a dovézt vzácnou knihu cennému zákazníkovi je jistě součástí její práce. Víte ale, co součástí její práce není? Chránit v letadle drahocenný balíček před zlodějem, který se vyklubal z pilota, jenž ji měl dopravit do městečka Half-Moon Hollow, a zároveň dělat, co je v jejích silách, aby neprobudila chutě upíra jediného dalšího pasažéra v letadle. Jinak by se nemrtvá majitelka knihkupectví Jane Jamesonová objednané knihy pěkně načekala. Možná navěky.
Útok na Annu naštěstí pomůže odvrátit Annin obávaný upíří spolucestující Finn Palmeroy, naneštěstí však už nedokáže zabránit pádu letadla v lesích stovky kilometrů od civilizace. Skvělé, takže teď se Anna ocitla uprostřed ničeho se vzácným tiskem, který musí chránit, a šviháckým upírem, kterému se rychle blíží večerka. Proč vlastně tu knihu pořád někdo tolik chce? Jediné, co Anna chce, je dostat se k Anně dřív, než se Finn rozhodne, že by si ji dal k večeři – nebo ji získal pro sebe. Ta druhá možnost je rozhodně přitažlivější, jenže se nejdřív budou muset dostat z lesů…

Vyšlo: 26. 7.; GR

 

 

Laurence MacNaughton: It Happened One Doomsday

Magie skutečně existuje. Jen zlomek čarodějů ale dokáže ovládat kouzla natolik, aby s nimi poráželi démony a síly temnoty. Naneštěstí Dru k nim nepatří. Jistě má v sobě magický potenciál. Dokáže používat krystaly, sem tam uvařit nějaký lektvar a o čem neví, to si najde v knížkách, které skladuje ve svém malém obchodě, kde prodává cokoliv od vonných tyčinek po kouzelné talismany. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy sem zavítá Greyson. Stačí, aby se Dru držela blízko něj a její magické schopnosti vyrostou do závratné výše. Má to ale háček, Greysona se drží kletba, která ho nakonec promění v démona schopného přivolat konec světa. Za vším stojí sekta sedmi padlých čarodějů a v kouzlení hodně nezkušená Dru je tím jediným, co jim brání v rozpoutání apokalypsy.

Vyšlo: 12. 7.; GR

 

 

A. Lee Martinez: The Last Adventure of Constance Verity

První díl urban fantasy série Constance Verity.
Constance zachraňuje svět od svých sedmi let a upřímně už toho má po krk. Všechno začalo ve chvíli, kdy jako dítě na své narozeninové oslavě zabila děsivého hada. Od té chvíle nic nebylo stejné. Vyrostla z ní mistryně v bojových umění, schopná soukromá vyšetřovatelka a majitelka stále se rozrůstající kolekce podivných artefaktů z cest. Ve skutečnosti ale touží jenom po klidné kancelářské práci a vztahu s někým milým a docela obyčejným. Vydává se proto na poslední velké dobrodružství s cílem odstranit svoji patronku dobrou vílu, která stojí za celým jejím zpackaným osudem. Jenže Constance je k záchraně světa předurčená a existují mocné síly, které podniknou cokoliv proto, aby v jejím životě zůstalo všechno pěkně po starém.

Vyšlo: 14. 7.; GR

 

 

Melissa F. Olson: Nightshades

Alex McKenna patří mezi nové speciální agenty přiřazené ke zvláštnímu vyšetřovacímu sboru chicagských pořádkových jednotek. Jedná se o divizi, která má za úkol jediné – starat se o vyřešení případů, v nichž figurují stíny nebo také upíři (jak jsou tahle stvoření obvykle nazývána). Od Alexova nástupu k útvaru neuplyne dlouhá doba a ve městě se začínají množit zprávy o záhadných únosech dětí. O tom, že se za celou věcí skrývá něco víc, není pochyb v momentě, kdy jsou Alexovi kolegové jeden po druhém bez milosti likvidováni. Je tedy pouze na něm a jeho přátelích, aby rozlouskli případ a našli ztracené děti dřív než bude příliš pozdě.

Vyšlo: 19. 7.; GR

 

 

Paige Orwin: The Interminables

Píše se rok 2020 a obrovská magií vyvolaná katastrofa nenávratně poničila celý svět. Východní pobřeží USA nyní ovládá spolek kouzelníků, který se zoufale snaží všude udržet zdání bezpečí. Mezi jejich nejschopnější agenty patří Edmund a Istvan. Nejde o právě typické hrdiny, první z nich je téměř nesmrtelný veterán z doby kolem roku 1940 a druhý patří mezi přízraky. Společně dostanou naprosto rutinní úkol rozbít gang pašeráků v Massachusetts. Celý případ se ale ukáže být mnohem komplikovanější, když narazí na stopu prastaré zákulisní války. Odhalí přitom i fakt, že jejich vlastní přátelství bylo odjakživa složitější, než si teď oba myslí. K tomu, aby dopadli nepřítele, který hrozí vyvolat masakr, ale budou muset odložit pocity stranou a soustředit se na vlastní přežití.

Vyšlo: 5. 7.; GR

 

 

D. R. Rosensteel: Live and Let Psi

Druhý díl paranormální romantické série.
Rinnie Noelle by si radši podala nějakého odporného padoucha, než šla na rande. Coby Psi bojovnice vycvičená v umění mentálních schopností si nemůže dovolit žádné emoční rozptýlení. Její nemesis Nicolaitan manipuluje jejími studenty, aby opustili její školu. Ovládá je jako loutky, aby docílil naplnění svého plánu, a je mu jedno, kdo kvůli tomu přijde o život. Životy lidí závisí jen na Rinnině soustředění.
Mason Draudimon si ale nachází cestu do její duše a její city k němu jí podrážejí nohy silou psionického kladiva. Mason navrhne Rinnie, že jí pomůže Nicolaitana dostat. Má pro to vlastní důvody – chce pomstít svoji matku. Čím víc se ale dobírají pravdě, tím nebezpečnější se ale stává tanec mezi myslí a srdcem, životem a smrtí, logikou a láskou.

Vyšlo: 11. 7.; GR

 

 

Victoria Schwab: This Savage Song

První díl YA série Monsters of Verity.
Kate Harkerová a August Flynn jsou dědici znesvářeného města – města, kde násilí začalo plodit opravdová monstra. Kate touží být podobná svému bezcitnému otci, který nechává stvůry volně řádit a vybírá tučnou odměnu od bezbranných lidí za ochranu před nimi. August by se rád stal člověkem, někým stejně dobrosrdečným a ochotným ochraňovat nevinné jako je jeho otec, jenže sám patří mezi monstra. Proto když se mu naskytne příležitost dohlédnout na Kate, která byla právě vyhozena z šesté internátní školy a míří domů, neváhá. Kate ale brzy odhalí jeho tajemství a krátce na to se je někdo pokusí zabít. Jejich svět se ocitá na pokraji zničení a oba se teď musí rozhodnout, jakou cestu si zvolí. Stanou se z nich nakonec spojenci a hrdinové nebo úhlavní nepřátelé?

Vyšlo: 5. 7.; GR